Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

I. Farmářský a řemeslnický trh
Zveme Vás na seminář a festival organizovaný v rámci našeho nového projektu přeshraniční spolupráce VIA BOHEMICA. Akce se uskuteční v termínu 2. – 5. října 2013. Dvoudenní seminář se bude konat v areálu vzdělávacího střediska Kaskády a na něj naváže dvoudenní festival v obci Tomášikovo, obojí na území našich slovenských partnerů.

Pozvánka na vzdělávací akci o šetrném zemědělství a lesnickém hospodaření

KS MAS Jihomoravského kraje vás zve ve dnech 5.-6. září 2013 na vzdělávací akci Šetrné zemědělské a lesnické hospodaření v územích NATURA 2000 na území Jihomoravského kraje. Vzdělávací akce je součástí projektu Šetrné hospodaření v krajině a územích soustavy NATURA 2000. Akce je určena pro podnikatele v zemědělství, potravinářství a lesnictví.

Seznam vybraných projektů 9. výzvy

Výběrová komise a Programový výbor MAS Moravský kras o.s. na svých jednáních dne 4.6.2013 vybrali a schválili k podpoře 30 projektů podaných v 9. výzvě realizace Strategického plánu Leader Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras.

Prezentace z konference „Možnosti směřování k energetické soběstačnosti v regionech“

MAS Moravský kras o.s. a PORSENNA o.p.s. zorganizovaly minulý týden v Opavě v rámci projektu ENERGYREGION konferenci s názvem „Možnosti směřování k energetické soběstačnosti v regionech“. Na akci vystoupilo 20 přednášejících ze všech zemí projektových partnerů, tedy České republiky, Německa, Polska a Slovinska. My Vám nyní přinášíme prezentace jednotlivých vystoupení.

Termín schůze výběrové komise

Schůze výběrové komise a výběr projektů podaných v 9. výzvě MAS Moravský kras o.s. v rámci realizace Strategického plánu Leader se bude konat 4. června 2013 v 9 hodin v zasedací místnosti MAS.

Pozvánka na veřejné slyšení žadatelů projektů podaných v 9. výzvě

Veřejné slyšení žadatelů k projektům podaným v 9. výzvě v rámci realizace Strategickéo plánu Leader Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras se bude konat dne 31.5.2013 ve 13.00 hodin v zasedací místnosti MAS Moravský kras o.s. Veřejné slyšení žadatelů je přístupné i široké veřejnosti a médiím.

Seznam přijatých žádostí v rámci 9. výzvy

V rámci vyhlášené 9. výzvy bylo přijato celkem 30 žádostí o dotaci. Žádosti byly podány ve všech vyhlášených fichích. Žádosti budou následně procházet administrativní kontrolou a kontrolou přijatelnosti.

Pozvánka na vzdělávací akci o využití starých a plodin a odrůd v současnosti

Sdružení Renesance krajiny vás zve ve dnech 23.-24.5.2013 na vzdělávací akci Ochrana biodiverzity starých a tradičních odrůd a mizejících plevelů v systému trvale udržitelného zemědělství a krajinářství. Vzdělávací akce je součástí projektu Šetrné hospodaření v krajině a územích soustavy NATURA 2000. Projekt je zaměřen na vzdělávání v plnění požadavků na šetrné zemědělské a lesnické hospodaření v územích NP, CHKO a NATURA 2000. Akce je určena pro podnikatele v zemědělství, potravinářství a lesnictví.

Ohlédnutí za prvním ročníkem festivalu Kras-naše společné dědictví

V sobotu jsme pořádali první ročník mezinárodního festivalu Kras-naše společné dědictví.  Festival měl bohatý program. Představili se na něm muzikanti jak z naší republiky, tak ze Slovenska, vystoupili i děti z mateřské školky ze Senetářova, ale i folklorní soubory z Moravského krasu.

Pozvánka na konferenci Možnosti směřování k energetické soběstačnosti v regionech

MAS Moravský kras Vás zve ve dnech 23. a 24. 5. 2013 do Opavy na konferenci Možnosti směřování k energetické soběstačnosti v regionech. Konference je součástí projektu ENERGYREGION zaměřeného na vytváření strategií a konceptů využívání obnovitelných zdrojů energie a energetických úspor v regionech. Akce je určena zejména zástupcům obcí a měst, podnikatelům, občanským sdružením.

[1]      «      14   |   15   |   16   |   17   |   18   |   19   |   20   |   21   |   22   |   23   |   24      »      [54]

Kolik zpřístupněných jeskyní je na území turistické destinace Moravský kras?

Čtyři

Pět

Šest

9.9.2019

Dětská jezdecká škola Řícmanice zve v sobotu 14. 9. 2019 ve 14.30 na akci Otevřeno 2019.

5.9.2019

Kulturní odpoledne v muzeu v Senetářově dne 14.9.2019.

2.5.2019

V sobotu 11.5.2019 ve 13 hodin se koná akce Senetářovské gulášové slavnosti.

25.1.2019

V sobotu 2. února 2019 ve 14:00 hod v Chrudichromech se bude konat výstava maškarních průvodů