www.mas-moravsky-kras.cz
Čarokrásné krasové scenérie, pradávno obývané jeskyně a historie „železné huti českých i moravských zemí”. To vše se odráží v práci zdejších obyvatel a výrobcích, které zasluhují Vaši pozornost.

Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

 
Festival Via Bohemica již tento pátek v Blansku!

Ukázka staromaďarských bojových umění. Tvořivé dílny pro děti. Slovenské dolnozemské jídla. Vaření v hunském kotli. Zpěvy a tance středověké Evropy v podání skupiny Gnomus. To je malá ochutnávka z programu, který nabídne festival Via Bohemica.
Přijďte zažít chuť starých časů na zámek do Blanska v pátek a v sobotu dvacátého pátého a dvacátého šestého října!

Pozvánka na workshopy k aktuálním trendům v cestovním ruchu

MAS Moravský kras o.s., MAS Stará Čierna voda a MAS Dudváh Vás zvou dne 25. 10. 2013 na workshop Příběh jako dědictví a destinace jako krajina příběhů a její nabídky zážitkového turizmu a na workshop "Gamefikace" jako marketingový nástroj v cestovním ruchu. Workshopy začínají od 10. hod. v audiovisuálním sálu zámku v Blansku.


Pohádky Slovenského krasu jsou již v tisku

Partnerská MAS OZ KRAS dokončila knihu pohádek Slovenského krasu. Autor Slavomír Szabó se zúčastní workshopu dne 25.10.2013 na zámku v Blansku a bude vést i brainstormig na téma Vyprofilování Moravského krasu jako krajiny příběhů a její nabídky zážitkového turizmu.


Pozvánka na seminář a festival do Slovenského krasu

MAS Moravský kras o.s. a OZ KRAS Vás zvou na seminář a festival do Slovenského krasu ve dnech 7.-10. listopadu 2013. Akce se uskuteční v rámci realizace projektu spolupráce LEADER Rozprávkové kráľovstvo slimáka Kraska. Pohádkové království nabídne rodinám s dětmi - i dalším cílovým skupinám aktivní program pro poznávání území MAS OZ KRAS a MAS Moravský kras. Nosnými prvky programu bude poznávání území formou pověstí a pohádkově zpracovaných příběhů se společnou pohádkovou bytostí Slimákom Kraskom-Šnekem Krasíkem.


Ochrana povrchových a podzemních vod

MAS Moravský kras o.s. a Sdružení Renesance krajiny Vás zvou ve dnech 11. - 12. října 2013 do Sloupu na vzdělávací akci Ochrana povrchových a podzemních vod v zemědělské krajině s důrazem na území CHKO a na krasové oblasti. Vzdělávací akce je součástí projektu Sdružení Renesance krajiny Šetrné hospodaření v krajině a územích soustavy NATURA 2000. Projekt je zaměřen na vzdělávání v plnění požadavků na šetrné zemědělské a lesnické hospodaření v územích NP, CHKO a NATURA 2000.Chov koz v systému trvale udržitelného zemědělství

MAS Moravský kras o.s.a Sdružení Renesance krajiny Vás zvou ve dnech 18. - 19. října 2013 do Sloupu na vzdělávací akci Chov koz v systému trvale udržitelného zemědělství. Vzdělávací akce je součástí projektu Sdružení Renesance krajiny Šetrné hospodaření v krajině a územích soustavy NATURA 2000. Projekt je zaměřen na vzdělávání v plnění požadavků na šetrné zemědělské a lesnické hospodaření v územích NP, CHKO a NATURA 2000.
 


Festival Via Bohemica v Blansku

Zveme Vás na I. ročník festivalu Via Bohemica, který je  organizovaný v rámci našeho nového projektu přeshraniční spolupráce VIA BOHEMICA. Akce se uskuteční 25. - 26.10.2013 na zámku v Blansku. Čeká na Vás ukázka staromaďarského bojového umění, slovenské a maďarské speciality, soutěž ve vaření kotlíkových jídel a mnohé další.
Seminář Via Bohemica

Zveme Vás na seminář Via Bohemica, který se bude konat 23. - 24.10.2013 na zámku ve Křtinách. Na následující den je pro Vás připravena exkurze  s návštěvou poutního kostela Jména Panny Marie ve Křtinách a zavítáme také k výrobcům- držitelů značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt.Ecce ach Maco

Podívejte se s námi na vtipný film o skoku do propasti Macocha. Hraný dokument o nerozlučné dvojici BASE jumperů a jejich odhodlání skočit s padákem na zádech do Macochy, nejhlubší české propasti svého druhu ...I. Farmářský a řemeslnický trh
Zveme Vás na seminář a festival organizovaný v rámci našeho nového projektu přeshraniční spolupráce VIA BOHEMICA. Akce se uskuteční v termínu 2. – 5. října 2013. Dvoudenní seminář se bude konat v areálu vzdělávacího střediska Kaskády a na něj naváže dvoudenní festival v obci Tomášikovo, obojí na území našich slovenských partnerů.


[1]      «      14   |   15   |   16   |   17   |   18   |   19   |   20   |   21   |   22   |   23   |   24      »      [55]

Kolik zpřístupněných jeskyní je na území turistické destinace Moravský kras?

Čtyři
38%


Pět
38%


Šest
24%


Počet hlasujících: 84

Via Bohemica

Kras - naše společné dědictví

Ztracený svět

Rezervace stanů
POUZE
na e-mailu: masmk@seznam.cz

Sociální sítě

 
YouTube                 Facebook

moravskykras.eu
Verze s větším písmem pro slabozraké
9.9.2019

Dětská jezdecká škola Řícmanice zve v sobotu 14. 9. 2019 ve 14.30 na akci Otevřeno 2019.

5.9.2019

Kulturní odpoledne v muzeu v Senetářově dne 14.9.2019.

2.5.2019

V sobotu 11.5.2019 ve 13 hodin se koná akce Senetářovské gulášové slavnosti.

25.1.2019

V sobotu 2. února 2019 ve 14:00 hod v Chrudichromech se bude konat výstava maškarních průvodů 

Mapa stránek / Prohlášení o přístupnosti / Webdesign / Webmaster / Copyright 2008 MAS MK