Budeme realizovat projekt přeshraniční spolupráce

Očakávanými výstupmi projektu sú 4 spoločné akcie partnerov, t.j. 2 kultúrno-výmenné akcie, 1 školenie a 1 konferencia s ukážkou miestnych produktov, na ktorých sa zúčastní min. 165 účastníkov z plánovaných cieľových skupín. Kultúrno-výmenné akcie budú zamerané najmä na získanie poznatkov s ohľadom histórie, tradície a činnosti vodných mlynov na území SR a veterných mlynov na území ČR. Školenie na tému "Tradičné recepty v súčasnej dobe" bude slúžiť najmä na zachovanie tradícií v oblasti spracovania miestnych produktov obilia. V rámci konferencie budú naplánované najmä spoločné rozvojové možnosti v oblasti podnikania a rozvoja cestovného ruchu s možnosťou využitia tradícií. Ďalšími očakávanými výstupmi je príprava spoločnej analýzy existujúcich kultúrnych zdrojov, t.j. veterné mlyny na území ČR, vodné mlyny na území SR a ďalšie kultúrne zdroje na spracovanie tradičných miestnych výrobkov a podnikateľských, resp. nepodnikateľských subjektov, ktorí sa zaoberajú so spracovaním obilia, napr. tradičné pekárske a cukrárske výrobky. Súčasťou analýzy bude aj príprava fotodokumentácie (napr. vodné a veterné mlyny a cukrárske a pekárske výrobky), ktorá bude priamo použiteľná na prípravu informačných materiálov, t.j. informačné brožúry s názvom "Mlyny a ďalšie kultúrne zdroje našich regiónov" a "Miestne produkty z obilia našich regiónov".
Očakávané výsledky mikroprojektu: Vyhotovená spoločná analýza kultúrnych zdrojov a miestnych produktov spoločne s informačnými brožúrami by mali slúžiť ako marketingový produkt na propagáciu kultúrnych hodnôt, rozvoj podnikania a podporu cestovného ruchu na území partnerov. Do spoločných akcií bude zapojených min.65 subjektov, tj. zástupcovia verejnej a štátnej správy, podnikov a neziskových organizácií a podnikatelia. V rámci školenia bude vyškolených min. 25 spracovateľov obilia, ktorým sa zvýši vzdelanostná a informačná úroveň. Marketingovými aktivitami (informačné brožúry, analýza kultúrnych zdrojov a miestnych produktov, kultúrno-výmenné akcie, školenie a konferencia) budú oslovené najmä miestni obyvatelia (celkom 69 000 ľudí) z regiónov partnerov (územie MR Termál, MR Dudváh a MAS Moravský kras) a turisti z iných regiónov, keďže všetky výstupy a výsledky projektu budú zverejnené aj na webových stránkach partnerov, resp. budú prístupné aj na obecných úradov členov partnerov (celkom 72 obecných úradov).