Karsticum

Jen málo turistických oblastí nabízí tak unikátní spojení historických památek s množstvím přírodních zajímavostí a bohatým kulturním životem, jako právě krasové oblasti. Před návštěvníkem se zde otevírá úchvatný pohled na kraj s opravdu tajemnou atmosférou, plný ponorných řek, podzemních dómů, propastí a bílých skal, jejichž drsná krása se prolíná s pestrostí a křišťálovou čistotou okolní přírody. Svou pečeť mu však již po staletí vtiskují také lidé, kteří v něm žijí a svým fortelným dílem výrazně ovlivňují ráz krajiny. Vedle jeskyní zde člověk může najít tradiční vesnice, tradiční řemesla, mnoho historických památek. Kras je od všech ostatních hor a chráněných území odlišný - a není to v kráse či v krajinném půvabu, ale v tajemství. Člověk zde vždycky váhá mezi touhou ukázat a touhou neprozradit. Zdejší lidé se s vámi rádi zastaví a pohovoří. Jsou družní, ale pustí cizince jen na okraj svého světa, dál je mlčení. O některých věcech se přeci s cizinci nehovoří.

Na těchto stránkách se dovíte o krasech a jejich produktech, výrobcích, službách a zajímavostech, které rozhodně stojí za to vidět.

Další informace naleznete i na facebookových stránkách zde.

Moravský kras

Značka MORAVSKÝ KRAS regionální produkt® je udělována ubytovacím a stravovacím službám, zážitkům a také třem typům výrobků a produktů (potraviny a zemědělské produkty; řemeslné výrobky a umělecká díla; přírodní produkty).

Společným rysem všech držitelů značky je původ v turistické oblasti Moravského krasu a blízkého okolí, zaručená kvalita nabízených výrobků i služeb, vysoký podíl ruční práce, přímá vazba na region a tradice.

S držiteli značky se můžete seznámit po kliknutí na obrázek:

VÝROBKY A PRODUKTY:

UBYTOVACÍ A STRAVOVACÍ SLUŽBY:

ZÁŽITKY: