Karsticum

Jen málo turistických oblastí nabízí tak unikátní spojení historických památek s množstvím přírodních zajímavostí a bohatým kulturním životem, jako právě krasové oblasti. Před návštěvníkem se zde otevírá úchvatný pohled na kraj s opravdu tajemnou atmosférou, plný ponorných řek, podzemních dómů, propastí a bílých skal, jejichž drsná krása se prolíná s pestrostí a křišťálovou čistotou okolní přírody. Svou pečeť mu však již po staletí vtiskují také lidé, kteří v něm žijí a svým fortelným dílem výrazně ovlivňují ráz krajiny. Vedle jeskyní zde člověk může najít tradiční vesnice, tradiční řemesla, mnoho historických památek. Kras je od všech ostatních hor a chráněných území odlišný - a není to v kráse či v krajinném půvabu, ale v tajemství. Člověk zde vždycky váhá mezi touhou ukázat a touhou neprozradit. Zdejší lidé se s vámi rádi zastaví a pohovoří. Jsou družní, ale pustí cizince jen na okraj svého světa, dál je mlčení. O některých věcech se přeci s cizinci nehovoří.

Na těchto stránkách se dovíte o krasech a jejich produktech, výrobcích, službách a zajímavostech, které rozhodně stojí za to vidět.

Další informace naleznete i na facebookových stránkách zde.

Moravský kras

Značka MORAVSKÝ KRAS regionální produkt® je udělována ubytovacím a stravovacím službám, zážitkům a také třem typům výrobků a produktů (potraviny a zemědělské produkty; řemeslné výrobky a umělecká díla; přírodní produkty).

Společným rysem všech držitelů značky je původ v turistické oblasti Moravského krasu a blízkého okolí, zaručená kvalita nabízených výrobků i služeb, vysoký podíl ruční práce, přímá vazba na region a tradice.

S držiteli značky se můžete seznámit po kliknutí na obrázek:

VÝROBKY A PRODUKTY:

UBYTOVACÍ A STRAVOVACÍ SLUŽBY:

ZÁŽITKY:

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

18.1.2017

REGIONTOUR 2017- největší prezentace průmyslu cestovního ruchu s akcentem na regiony ve střední Evropě, brněnské výstaviště, 19.-22. ledna 2017.

18.11.2016

V Jedovnicích se koná 26. Mikulášský knižní jarmark,
3. prosince 2016 od 8.00 do 16.30 hodin, sál KD Jedovnice a u KD.

8.11.2016

Ve dnech 11. - 13. 11. 2016 se bude v Blansku konat Vítání sv. Martina.

19.10.2016

Olšovec, s.r.o., Jedovnice a městys Jedovnice vás zvou na tradiční VÝLOV RYBNÍKA OLŠOVCE
sobota 22. října od 7.30 do 17 hodin, neděle 23. října od 7.30 do 16 hodin