Certifikace

O udělení práv k užívání značky (certifikátu) pro určitý výrobek rozhoduje Certifikační komise, zastoupení členů sdružení v komisi je více než 50 % z celkového počtu jejích členů.

Držitelem certifikátu může být právnická i fyzická osoba. Certifikát bude udělen, jestliže výrobek i jeho výrobce splní certifikační kritéria. Certifikační komise však může zamítnout udělení značky výrobku, který je v rozporu s cílem značky, se stanovami sdružení, odporuje morálním a etickým zásadám, obecnému estetickému cítění nebo by mohl jinak poškodit dobré jméno značky.

Zájemce o značku (výrobce) obdrží od sdružení formulář žádosti o značku, který vyplní a odevzdá sdružení společně se vzorkem výrobku, případně dodá vzorek výrobku k datu zasedání Certifikační komise. Vzorek výrobku bude na požádání výrobce vrácen.

3.11. - 5.11. 2018, Svatohuberské menu na zámku ve Křtinách,