Logo značky

MORAVSKÝ KRAS – regionální produkt®
je značka pro zdejší výrobky, která garantuje zejména původ výrobků v Moravském krasu a okolí a jejich jedinečnost vyplývající z vazby na tento region (tradice, místní suroviny, ruční výroba apod.). Značka je udělována od února 2007 řemeslným výrobkům, potravinářským nebo zemědělským produktům, které musí být dostatečně kvalitní a nesmí poškozovat přírodu a životní prostředí. Značku získají jen ti výrobci, jejichž produkty prošly přísným procesem certifikace, kdy jsou hodnoceny nezávislou certifikační komisí.
Od ledna 2014 je značka udělována také poskytovatelům ubytovacích služeb, stravovacích služeb a tzv. zážitků se vztahem k regionu a jeho tradicím.

Logo značky znázorňuje kapku vody modré barvy, symbolizuje přírodní živel, který od nepaměti vytváří charakteristický ráz krajiny Moravského krasu. Voda, jejíž je kapka malou součástí, dává lidem život a byla a je neodmyslitelným pomocníkem při lidské práci.

3.11. - 5.11. 2018, Svatohuberské menu na zámku ve Křtinách,