www.mas-moravsky-kras.cz
Čarokrásné krasové scenérie, pradávno obývané jeskyně a historie „železné huti českých i moravských zemí”. To vše se odráží v práci zdejších obyvatel a výrobcích, které zasluhují Vaši pozornost.

Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.
 
Vítězové soutěže o nejlepší kotlíkové jídlo

V soutěži o nejlepší kotlíkové jídlo v rámci gastronomické soutěže na festivalu Via Bohemica zvítězilo společné družstvo MAS Stará Čierna voda a MAS Dudváh s maďarskou rybí polévkou halászlé. Do soutěže se přihlásilo celkem šet družstev z území MAS Moravský kras o.s., MAS Stará Čierna voda a MAS Dudváh. Všem družstvům děkujeme za účast v soutěži!


Ochutnejte speciality z Malodunajska!

V sobotu na festivalu Via Bohemica byly i nejlepší klobásy- vítěz Mezinárodního klobásového festivalu v roce 2011 v maďarské Békešské Čabě. Pokud jste je nestihli ochutnat, nebo vám chutnalii a chtěli byste si je koupit spolu sa dalšími slovenskými specialitami, kontaktujte přímo výrobce- budoucí držitele značky Malodunajsko- regionálny produkt. Značka vznikla v rámci projektu spolupráce Leader Via Bohemica.


Reportáže z festivalu Via Bohemica

Podívejte se s blanenskou televizí na festival Via Bohemica který se konal v Blansku ve dnech 25.-26. října 2013 a alespoň vizuálne ochutnejte naše a maďarské speciality a maďarská bojová umění.
V Blansku se vařil slambuc a tunkolós

Ve dnech 25.-26.10.2013 proběhl v Blansku I. ročník Festivalu Via Bohemica, mezinárodní akce pořádané v rámci společného projektu místních akčních skupin Moravský kras, Stará Čierna voda a Dudváh.
Festival Via Bohemica již tento pátek v Blansku!

Ukázka staromaďarských bojových umění. Tvořivé dílny pro děti. Slovenské dolnozemské jídla. Vaření v hunském kotli. Zpěvy a tance středověké Evropy v podání skupiny Gnomus. To je malá ochutnávka z programu, který nabídne festival Via Bohemica.
Přijďte zažít chuť starých časů na zámek do Blanska v pátek a v sobotu dvacátého pátého a dvacátého šestého října!

Pozvánka na workshopy k aktuálním trendům v cestovním ruchu

MAS Moravský kras o.s., MAS Stará Čierna voda a MAS Dudváh Vás zvou dne 25. 10. 2013 na workshop Příběh jako dědictví a destinace jako krajina příběhů a její nabídky zážitkového turizmu a na workshop "Gamefikace" jako marketingový nástroj v cestovním ruchu. Workshopy začínají od 10. hod. v audiovisuálním sálu zámku v Blansku.


Pohádky Slovenského krasu jsou již v tisku

Partnerská MAS OZ KRAS dokončila knihu pohádek Slovenského krasu. Autor Slavomír Szabó se zúčastní workshopu dne 25.10.2013 na zámku v Blansku a bude vést i brainstormig na téma Vyprofilování Moravského krasu jako krajiny příběhů a její nabídky zážitkového turizmu.


Pozvánka na seminář a festival do Slovenského krasu

MAS Moravský kras o.s. a OZ KRAS Vás zvou na seminář a festival do Slovenského krasu ve dnech 7.-10. listopadu 2013. Akce se uskuteční v rámci realizace projektu spolupráce LEADER Rozprávkové kráľovstvo slimáka Kraska. Pohádkové království nabídne rodinám s dětmi - i dalším cílovým skupinám aktivní program pro poznávání území MAS OZ KRAS a MAS Moravský kras. Nosnými prvky programu bude poznávání území formou pověstí a pohádkově zpracovaných příběhů se společnou pohádkovou bytostí Slimákom Kraskom-Šnekem Krasíkem.


Ochrana povrchových a podzemních vod

MAS Moravský kras o.s. a Sdružení Renesance krajiny Vás zvou ve dnech 11. - 12. října 2013 do Sloupu na vzdělávací akci Ochrana povrchových a podzemních vod v zemědělské krajině s důrazem na území CHKO a na krasové oblasti. Vzdělávací akce je součástí projektu Sdružení Renesance krajiny Šetrné hospodaření v krajině a územích soustavy NATURA 2000. Projekt je zaměřen na vzdělávání v plnění požadavků na šetrné zemědělské a lesnické hospodaření v územích NP, CHKO a NATURA 2000.Chov koz v systému trvale udržitelného zemědělství

MAS Moravský kras o.s.a Sdružení Renesance krajiny Vás zvou ve dnech 18. - 19. října 2013 do Sloupu na vzdělávací akci Chov koz v systému trvale udržitelného zemědělství. Vzdělávací akce je součástí projektu Sdružení Renesance krajiny Šetrné hospodaření v krajině a územích soustavy NATURA 2000. Projekt je zaměřen na vzdělávání v plnění požadavků na šetrné zemědělské a lesnické hospodaření v územích NP, CHKO a NATURA 2000.
 


[1]      «      17   |   18   |   19   |   20   |   21   |   22   |   23   |   24   |   25   |   26   |   27      »      [59]

Kolik obcí a měst má území MAS?

30
37%


59
32%


103
31%


Počet hlasujících: 398

Via Bohemica

Kras - naše společné dědictví

Ztracený svět

Rezervace stanů
POUZE
na e-mailu: masmk@seznam.cz

Sociální sítě

 
YouTube                 Facebook

moravskykras.eu
Verze s větším písmem pro slabozraké
7.9.2021

Přijďte 11.9.2021 na akci Otevřeno ve stájích dětské jezdecké školy Řícmanice.

22.6.2021

Mydlidědek - zahájení prázdnin 1.7.2021, dílničky a řemesla na dvoře

5.5.2021

Výstava Buď připraven! Stoletý příběh blanenského skautingu

7.9.2020

Přijměte pozvání na každoroční akci Otevřeno - tentokrát s názvem "Z pohádky do pohádky".

Mapa stránek / Prohlášení o přístupnosti / Webdesign / Webmaster / Copyright 2008 MAS MK