Ohlédnutí za prvním ročníkem festivalu Kras-naše společné dědictví

V sobotu jsme pořádali první ročník mezinárodního festivalu Kras-naše společné dědictví.  Festival měl bohatý program. Představili se na něm muzikanti jak z naší republiky, tak ze Slovenska, vystoupili i děti z mateřské školky ze Senetářova, ale i folklorní soubory z Moravského krasu.

Pozvánka na konferenci Možnosti směřování k energetické soběstačnosti v regionech

MAS Moravský kras Vás zve ve dnech 23. a 24. 5. 2013 do Opavy na konferenci Možnosti směřování k energetické soběstačnosti v regionech. Konference je součástí projektu ENERGYREGION zaměřeného na vytváření strategií a konceptů využívání obnovitelných zdrojů energie a energetických úspor v regionech. Akce je určena zejména zástupcům obcí a měst, podnikatelům, občanským sdružením.

Pozvánka na vzdělávací akci Značení místních produktů, marketing a propagace značky

Sdružení Renesance krajiny vás zve ve dnech 25.-26.4.2013 na vzdělávací akci Značení místních produktů, marketing a propagace značky. Vzdělávací akce je součástí projektu Šetrné hospodaření v krajině a územích soustavy NATURA 2000. Projekt je zaměřen na vzdělávání v plnění požadavků na šetrné zemědělské a lesnické hospodaření v územích NP, CHKO a NATURA 2000. Akce je určena pro podnikatele v zemědělství, potravinářství a lesnictví.

Vyhlašujeme 9. výzvu k předkládání žádostí o dotaci

Místní akční skupina MAS Moravský kras o.s. vyhlašuje v souladu se Strategickým plánem Leader „Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras“ schváleným Státním zemědělským intervenčním fondem v rámci Programu rozvoje venkova ČR 2007-2013, opatření IV.1.1. Místní akční skupina a opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie 9. výzvu pro žadatele k předkládání projektů v rámci 19. kola příjmu projektů Programu rozvoje venkova ČR. Výzva se vyhlašuje pro Fiche 1,2,3,4,5,6 a 9. Příjem projektů bude ve dnech 2.- 6. května 2013.

Pozvánka na seminář pro žadatele

MAS Moravský kras o.s. pořádá dne 10. dubna 2013 v 15 hodin v sídle MAS seminář pro žadatele, kteří chtějí podat projekt ve vyhlášené 9. výzvě v rámci realizace Strategického plánu Leader Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras.

MAS Moravský kras o.s. a Občianske združenie KRAS vás zvou ve dnech 18.-19. dubna 2013 do Křtin na seminář Archeologické a historické památky v krasu a tvorba produktů venkovského cestovního ruchu. Vzdělávací akce je součástí  projektu spolupráce Leader KRAS Kras-naše společné dědictví.

Festival Kras - naše společné dědictví 2013

MAS Moravský kras o.s., Občianske združenie KRAS a Obec Senetářov Vás zvou dne 20. dubna 2013 do Senetářova na první ročník krasového festivalu. Na festivalu vystoupí naše a slovenské folklorní soubory a bude zde představen i společný filmový cestovatelský průvodce po krasech. Začátek bude v 10 hodin před kostelem sv. Josefa.

Pozvánka na vzdělávací akci Protierozní ochranná opatření v zemědělské krajině

Sdružení Renesance krajiny vás zve ve dnech 4.-5.4.2013 na vzdělávací akci Protierozní ochranná opatření v zemědělské krajině. Vzdělávací akce je součástí projektu Šetrné hospodaření v krajině a územích soustavy NATURA 2000. Projekt je zaměřen na vzdělávání v plnění požadavků na šetrné zemědělské a lesnické hospodaření v územích NP, CHKO a NATURA 2000. Akce je určena pro podnikatele v zemědělství.

Vyhlášení 2. výzvy k předkládání projektů „Lokální identita zeleně venkovských sídel“

MAS Moravský kras o.s. a Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví v.v.i. vyhlašují dne 13. 3. 2013 výzvu k předkládání projektů v rámci výzkumného projektu Národní agentury pro zemědělský výzkum „Lokální identita zeleně venkovských sídel“. Příjem projektů bude probíhat do 4. 4. 2013.

Pozvánka na valnou hromadu MAS

MAS Moravský kras o.s zve členy a spolupracovníky na Valnou hromadu která se bude konat 26.3.2013 v 15 hodin v Hotelu Olberg v Olomučanech. Jedním z bodů programu bude i změna stanov související s rozšířením území působnosti MAS. Poslední  obec o kterou se území rozšířilo je Ráječko. V současnosti je MAS Moravský kras největší  v Jihomoravském kraji v rozloze i v počtu obyvatel.

[1]      «      21   |   22   |   23   |   24   |   25   |   26   |   27   |   28   |   29   |   30   |   31      »      [61]