Základní údaje

MAS Moravský kras z.s. je spolkem podle zákona č. 89/2012 Sb Sb. Je zapsán pod značkou L 11713 v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně.

Sídlo:

MAS Moravský kras z.s.
Sloup 221, 679 13 Sloup
E-mail:masmk@seznam.cz
Datová schránka: uaqdd68

Konzultační hodiny:

Pondělí až pátek 9.00- 15.00
Po telefonické domluvě lze konzultovat projektové žádosti nebo záměry i v jiné době.

Orgány spolku:

Nejvyšším orgánem je valná hromada, mezi valnými hromadami řídí činnost jedenáctičlenný Programový výbor. Dalším orgánem je sedmičlenná Výběrová komise a tříčlenná Kontrolní komise. Jednotlivé orgány sdružení se při svých jednáních řídí Jednacím řádem.Statutárním orgánem spolku je předseda.

Podmínky pro přistoupení členů včetně práv a povinností členů
jsou ke stažení zde.

Přihláška za člena MAS Moravský kras o.s. je stažení zde.
Dodatek k přihlášce (zájmové skupiny) je ke stažení zde.

Přihláška za člena MAS Moravský kras z.s
. je stažení zde.
Dodatek k přihlášce (zájmové skupiny) je ke stažení zde.

Členem se může stát každý subjekt který na území MAS prokazatelně působí, souhlasí se stanovami a chce přispět k naplňování cílů MAS.

Formulář pro právnické osoby pro zmocnění k výkonu práv a povinností ve spolku je ke stažení zde.

MAS Moravský kras z.s. má v souladu se stanovami spolku a v návaznosti na strategii komunitně vedeného místního rozvoje (SCLLD) definovány následující zájmové skupiny:

• Veřejná správa
  • Vzdělávání
  • Církve a náboženské společnosti
  • Zemědělci a potravináři
  • Nezemědělští podnikatelé
  • Poskytovatelé služeb v cestovním ruchu
  • Fyzické osoby nepodnikající
  • Spolky

Zájmové skupiny vymezil Programový výbor spolku na své schůzi dne 24.11.2014. Programový výbor na své schúzi den 13.1.2015 specifikoval možnosti pro volbu zařazení do jednotlivých zájmových skupin následovně:

• Veřejná správa: obce, města, městyse, dobrovolné svazky obcí
  • Vzdělání: školy, mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti
  • Církve a náboženské společnosti: církve a náboženské společnosti registrované ministerstvem kultury
  • Zemědělci a potravináři: právnické a fyzické osoby podnikající v zemědělství, potravinářství a výrobě krmiv a subjekty poskytující služby pro zahradnictví, rybníkářství, lesnictví a myslivost
  • Nezemědělští podnikatelé: právnické a fyzické osoby podnikající mimo zemědělství, potravinářství, výrobu krmiv a ubytovací a stravovací služby, provozování cestovní agentury a průvodcovská činnost v oblasti cestovního ruchu, provozování kulturních, kulturně-vzdělávacích a zábavních zařízení, pořádání kulturních produkcí, zábav, výstav, veletrhů, přehlídek, prodejních a obdobných akcí, provozování tělovýchovných a sportovních zařízení a organizování sportovní činnosti
  • Poskytovatelé služeb v cestovním ruchu: ubytovací a stravovací služby, provozování cestovní agentury a průvodcovská činnost v oblasti cestovního ruchu, provozování kulturních, kulturně-vzdělávacích a zábavních zařízení, pořádání kulturních produkcí, zábav, výstav, veletrhů, přehlídek, prodejních a obdobných akcí, provozování tělovýchovných a sportovních zařízení a organizování sportovní činnosti
  • Fyzické osoby nepodnikající: občané, kteří mají trvalé bydliště na území MAS.
Přehled členů a jejich zařazení do zájmových skupin je ke stažení zde.

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

13.7.2017

Muzeum Blanenska zve ve dnech 17. 7. - 21. 7. 2017 na Zážitkový příměstský program pro děti s tematikou historických objevů jeskyní Moravského krasu a archeologie.

15.5.2017

Obec Senetářov a Spolek Muzeum Senetářov pořádají v zahradě za muzeem Senetářovské gulášové slavnosti. Akce se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 13 hodiny.

5.5.2017

Dům přírody Vás zve na botanickou vycházku  se Zdeněkem Musilem, botanikem Správy CHKO Moravský kras, do Josefovského údolí. Sraz je 6.5.2017 v 8.45 u železniční zastávky Adamov.

15.3.2017

Odvážná cesta za láskou, aneb za skokany a ropuchami se zoologem
Antonínem Krásou, která se uskuteční 9. dubna 2017 v Domu přírody na Skalním mlýně.