Informační média

V této rubrice najdete informace o jednotlivých informačních médiích, které MAS Moravský kras vydává. Prvním z nich jsou turistické noviny Doma v Moravském krasu, které vychází nepravidelně, zpravidla 2x do roka. Jedná se o sezónní noviny, v nichž najdou jejich čtenáři mnoho zajímavých informací. Jednak informace z činnosti místní akční skupiny, ale také aktuality z různých sdružení působících na území 5-ti regionů - Moravský kras, Drahanská vrchovina, Časnýř, Protivanovsko a Černohorsko. Dále poskytují aktuální informace o systému značení místních produktů, a to jak v regionu, tak v dalších regionech ČR, v nichž je tento systém zaveden. Cílem novin je podávat informace jak místním obyvatelům regionu, tak jeho návštěvníkům. Noviny jsou distribuovány do Turistických informačních center, místních knihoven a na místech soustředěného turistického ruchu.

Dalším médiem je Zpravodaj, který je opět vydáván nepravidelně, ale ten již častěji reaguje na aktuální události, jako jsou např. informace o termínech uzávěrek pro podávání žádostí o dotace, jak např. z Jihomoravského kraje, ministerstev, ale také jednotlivých operačních programů apod. Zpravodaj je rozesílán v elektronické podobě ve formátu Acrobat Reader na všechny obce, městyse a města v regionu, členy MAS MK a další subjekty, které se zaregistrují na těchto stránkách k odebírání novinek.

Rozesílání novinek z toho webu je dalším kanálem k získávání informací o činnosti MAS MK a aktualitách na tomto moderní médiu, bez něhož si již nedovede většina z nás svůj život vůbec představit.

Posledním zdrojem informací jsou Tiskové zprávy, které jsou vydávány především pro ostatní média, jako je periodický tisk, rozhlas, televize a samozřejmě již zmíněný internet. Pokud chcete mít aktuální informace o činnosti MAS Moravský kras a jejich aktivitách, ale nejen to, není nic jednoduššího než zaregistrovat svoji e-mailovou adresu vpravo dole na těchto stránkách. V případě, že tak učiníte a přesto se stane, že Vám informace zasílány nebudou, zašlete prosím zprávu přímo z tohoto textu na e-mailovou adresu office@mas-moravsky-kras.cz.

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

13.7.2017

Muzeum Blanenska zve ve dnech 17. 7. - 21. 7. 2017 na Zážitkový příměstský program pro děti s tematikou historických objevů jeskyní Moravského krasu a archeologie.

15.5.2017

Obec Senetářov a Spolek Muzeum Senetářov pořádají v zahradě za muzeem Senetářovské gulášové slavnosti. Akce se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 13 hodiny.

5.5.2017

Dům přírody Vás zve na botanickou vycházku  se Zdeněkem Musilem, botanikem Správy CHKO Moravský kras, do Josefovského údolí. Sraz je 6.5.2017 v 8.45 u železniční zastávky Adamov.

15.3.2017

Odvážná cesta za láskou, aneb za skokany a ropuchami se zoologem
Antonínem Krásou, která se uskuteční 9. dubna 2017 v Domu přírody na Skalním mlýně.