Seminář Spolupráce obcí v regionu, místní partnerství a další rozvoj regionu

MAS Moravský kras o.s. Vás zve 19.3.2013 na seminář Spolupráce obcí v regionu, místní partnerství a další rozvoj regionu. V rámci semináře budou prezentována i  aktualizovaná SWOT analýzy území  pro novou strategii na období 2014-2020, prezentace návrhu priorit a opatření zpracovaných k tematickým oblastem, diskuse k návrhu priorit a opatření  a definování aktivit, které naplní jednotlivé priority a opatření.

Pozvánka na vzdělávací akci Trvale udržitelný způsob hospodaření v lesích

Sdružení Renesance krajiny vás zve ve dnech 21.-22.3.2013 na vzdělávací akci Trvale udržitelný způsob hospodaření v lesích. Vzdělávací akce je součástí projektu Šetrné hospodaření v krajině a územích soustavy NATURA 2000. Projekt je zaměřen na vzdělávání v plnění požadavků na šetrné zemědělské a lesnické hospodaření v územích NP, CHKO a NATURA 2000. Akce je určena pro vlastníky obecních a soukromých lesů a pro podnikatele v zemědělství.

Gastronomie, slavnosti a zvyky Slovenského krasu

Poslední dva díly filmového průvodce Vás zavedou na Slovensko, kde se budete moci inspirovat tradičními recepty, jako jsou například dlhoveské guľky, bôčik z piecky, gágorčeky nebo třeba dulový džem. Posíleni těmito gastronomickými zážitky můžete vyrazit na slavnosti ve Slovenském krasu a nahlédnout do zvyků tohoto kraje.

MŽP představilo program NOVÁ Zelená úsporám

Program Nová zelená úsporám, který poběží v letech 2013 – 2020, bude určen vlastníkům soukromých i veřejných budov. Jako první se podpory dočkají komplexní rekonstrukce rodinných domů. Vláda ČR schválila návrh věcného záměru programu, Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí nyní připravují samotnou dokumentaci programu, kterou předloží ke schválení vládě ČR.

9. výzva bude vyhlášena koncem března 2013

Poslední 9. výzva v rámci realizace SPL Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras bude vyhlášena po ukončení registrace 18. kola PRV (t.j. po 19.3.2013) a po schválení CP SZIF. Příjem projektů bude probíhat koncem dubna, nebo začátkem května. Vyhlášeny budou Fiche 1,2,3,4,5,6 a 9.

Evropský strom roku – soutěží i lípa v Novodvorské aleji

Nadace Partnerství vyhlásila na začátku letošního roku již 3. ročník soutěže Evropský strom roku. O tento titul se uchází 6 stromů z Evropy, vítězů národních anket. Českou republiku zastupuje lípa rostoucí v Novodvorské aleji ležící na území MAS Moravský kras v obci Vavřinec.

Vydali jsme informační leták k projektu Kras - naše společné dědictví

Místní akční skupiny MAS Moravský kras o.s. a Občianske združenie KRAS spolupracují od roku 2010. V projektu Kras - naše společné dědictví se obě občanská sdružení snaží pomocí filmového cestovatelského průvodce a webové flash prezentace oživit nejen venkovský cestovní ruch krasových oblastí, ale i prohloubit sounáležitost místních obyvatel s regionem.

Tradičné poľnohospodárstvo v Slovenskom krase

Jak se starají vinaři o své vinohrady v jižní části východního Slovenska? Vinař Ignác vypráví o pracích vykonávaných na jaře, létě i na podzim a v zimě už lidé mohou jeho vína ochutnávat. Těžký život pastevců si dnes mnoho lidí nedokáže ani představit. Nebo ano?
Kromě vinařství a pastevectví ve snímku najdete i pasáž o včelařství.

Pour féliciter 2013

Všem členům a příznivcům MAS Moravský kras o.s. přejeme příjemné prožití svátků vánočních, hodně štěstí, zdraví a úspěchů v novém roce 2013.

Blansko usiluje o vstup mezi členy MAS Moravský kras

Zastupitelstvo Blanska se rozhodlo, že požádá o vstup do místní akční skupiny MAS Moravský kras o.s. „Je to velmi činorodá organizace, která je v tom, o co usiluje, velmi úspěšná. Rozsah jejích finančních prostředků se odvíjí od obyvatel pokrytého území, takže její vedení naše rozhodnutí vítá," oznámil blanenský starosta Lubomír Toufar.

[1]      «      22   |   23   |   24   |   25   |   26   |   27   |   28   |   29   |   30   |   31   |   32      »      [61]