Podali jsme další projekt spolupráce Leader

MAS Moravský kras o.s. podala ve spolupráci s MAS Šluknovsko, MAS Stará Čierna voda a MAS Dudváh nový projekt spolupráce  Ekomuzea- skutečné venkovské zážitky. Celkem bylo v 17. kole PRV IV.2.1. podáno 51 žádostí ve výši 110,5 milionu korun, přičemž alokace pro opatření je 58 milionů korun.

Pozvánka na školení: GIS – geografické informační systémy

Krajské sdružení NS MAS ČR Jihomoravského kraje a Celostátní síť pro venkov Jihomoravský kraje vás zvou ve dnech 26.-27.8. 2012 na školení GIS – geografické informační systémy. Školení je určeno pro začátečníky a mírně pokročilé uživatele. Na školení se dozvíte jak efektivně využít GIS v přípravě strategických rozvojových dokumentů a v přípravě projektů. Na školení je nutné se přihlásit nejpozději 25.6.2012.

"Lokální identita zeleně venkovských sídel" - podpoříme dva projekty

V rámci grantového programu Lokální identita zeleně venkovských sídel, vyhlášený Výzkumným ústavem Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v.v.i., podpoříme projekty Zelená agroturistika obce Březina a Odpočinková zóna Senetářov, který podala obec Senetářov. K rozdělení bylo cca 100 000 Kč. Tato částka nebyla vyčerpána, proto další výzvu vyhlásíme letos v zimě.

Cesta za exkurzemi, semináři a festivalem do Slovenského krasu
Na konci září jsme se vydali společně s podnikateli v cestovním ruchu, držiteli regionální značky a členy MAS za našimi projektovými partnery do Slovenského krasu. Čekala na nás spousta exkurzí za gastronomií, zejména tou tradiční, a kulturním dědictvím. Pomyslnou třešničkou na dortu však byl celodenní festival, kde jsme mohli nasát atmosféru místního folklóru a nechat se unést rytmem cikánské hudby.

Programový výbor projednal výsledky 8. výzvy

V rámci osmé výzvy programový výbor MAS Moravský kras o.s. dne 9. 10. 2012 schválil žádosti o dotaci vybrané výběrovou komisí. Z celkového počtu podaných žádostí (9) bylo vybráno 7 žádostí.

Výzva k předkládání žádostí o udělení či obnovení značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt
Jste výrobcem nebo zemědělcem v Moravském krasu a okolí? Požádejte o značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt®. Pokud naši značku již máte a vypršela Vám platnost certifikátu, zažádejte o jeho prodloužení a propagujte svoje výrobky i touto netradiční cestou. Rozvíjejme tak společně náš region pomocí výrobků, které mají jméno!
Žádosti je možné podávat do 9. listopadu 2012. Certifikační komise bude zasedat 29. listopadu 2012.

Hodnocení místních akčních skupin v roce 2012

Hodnocení místních akčních skupin 2012, které jsou podpořeny v rámci Programu rozvoje venkova ČR 2007-2013, potvrdilo trendy kvality leaderovských regionů a jejich regionálních kanceláří v tříleté řadě. Přineslo celkové zlepšení MAS a řadu dílčích zlepšení jednotlivých regionů. Na vrcholu pomyslného žebříčku je tentokrát MAS – Partnerství Moštěnka následována dalšími moravskými MAS: MAS Moravský kras, MAS Horní Pomoraví a Region Haná.

Pozvánka na vzdělávací akci Ekologicky šetrné pěstování ovocných dřevin na kmenných tvarech v zemědělské krajině

Sdružení Renesance krajiny  a MAS Boskovicko Plus Vás zvou na vzdělávací akci Ekologicky šetrné pěstování ovocných dřevin na kmenných tvarech v zemědělské krajině. Akce je součástí projektu Šetrné hospodaření v krajině a územích soustavy NATURA 2000. Akce se bude konat 18.-19. října 2012.

"Záchrana drobných památek místního významu" - Fond kulturního dědictví
Nadaci VIA se podařilo vytvořit Fond kulturního dědictví, do kterého přispívají individuální dárci z USA i České republiky a který financuje projekty zaměřené na opravu drobných památek místního významu, jako jsou kapličky, kříže, prameny, pomníky, nebo boží muka. Při obnově památek klademe velký důraz nejen na samotnou odbornou opravu, ale také na zapojení místních obyvatel do projektu.
V programu je nyní k rozdělení více než 600 000 Kč.

Blansko se připojilo k místní akční skupině

Úplně propojit už téměř celistvé území se nyní podařilo místní akční skupině Moravský kras. Zatímco ještě minulý rok program Leader zaštiťující fungování MASek sloužil jen rozvoji venkova a připojit se mohly pouze menší obce, nyní se uvolnily podmínky a do MAS vstoupilo už i Blansko. Nyní MAS působí na území 58 obcí o rozloze 580 km čtverečných s počtem obyvatel 63 885.

[1]      «      24   |   25   |   26   |   27   |   28   |   29   |   30   |   31   |   32   |   33   |   34      »      [61]