Ochutnejte speciality z Malodunajska!

V sobotu na festivalu Via Bohemica byly i nejlepší klobásy- vítěz Mezinárodního klobásového festivalu v roce 2011 v maďarské Békešské Čabě. Pokud jste je nestihli ochutnat, nebo vám chutnalii a chtěli byste si je koupit spolu sa dalšími slovenskými specialitami, kontaktujte přímo výrobce- budoucí držitele značky Malodunajsko- regionálny produkt. Značka vznikla v rámci projektu spolupráce Leader Via Bohemica.

Reportáže z festivalu Via Bohemica

Podívejte se s blanenskou televizí na festival Via Bohemica který se konal v Blansku ve dnech 25.-26. října 2013 a alespoň vizuálne ochutnejte naše a maďarské speciality a maďarská bojová umění.

V Blansku se vařil slambuc a tunkolós

Ve dnech 25.-26.10.2013 proběhl v Blansku I. ročník Festivalu Via Bohemica, mezinárodní akce pořádané v rámci společného projektu místních akčních skupin Moravský kras, Stará Čierna voda a Dudváh.

Festival Via Bohemica již tento pátek v Blansku!

Ukázka staromaďarských bojových umění. Tvořivé dílny pro děti. Slovenské dolnozemské jídla. Vaření v hunském kotli. Zpěvy a tance středověké Evropy v podání skupiny Gnomus. To je malá ochutnávka z programu, který nabídne festival Via Bohemica.
Přijďte zažít chuť starých časů na zámek do Blanska v pátek a v sobotu dvacátého pátého a dvacátého šestého října!

Pozvánka na workshopy k aktuálním trendům v cestovním ruchu

MAS Moravský kras o.s., MAS Stará Čierna voda a MAS Dudváh Vás zvou dne 25. 10. 2013 na workshop Příběh jako dědictví a destinace jako krajina příběhů a její nabídky zážitkového turizmu a na workshop "Gamefikace" jako marketingový nástroj v cestovním ruchu. Workshopy začínají od 10. hod. v audiovisuálním sálu zámku v Blansku.

Pohádky Slovenského krasu jsou již v tisku

Partnerská MAS OZ KRAS dokončila knihu pohádek Slovenského krasu. Autor Slavomír Szabó se zúčastní workshopu dne 25.10.2013 na zámku v Blansku a bude vést i brainstormig na téma Vyprofilování Moravského krasu jako krajiny příběhů a její nabídky zážitkového turizmu.

Pozvánka na seminář a festival do Slovenského krasu

MAS Moravský kras o.s. a OZ KRAS Vás zvou na seminář a festival do Slovenského krasu ve dnech 7.-10. listopadu 2013. Akce se uskuteční v rámci realizace projektu spolupráce LEADER Rozprávkové kráľovstvo slimáka Kraska. Pohádkové království nabídne rodinám s dětmi - i dalším cílovým skupinám aktivní program pro poznávání území MAS OZ KRAS a MAS Moravský kras. Nosnými prvky programu bude poznávání území formou pověstí a pohádkově zpracovaných příběhů se společnou pohádkovou bytostí Slimákom Kraskom-Šnekem Krasíkem.

Ochrana povrchových a podzemních vod

MAS Moravský kras o.s. a Sdružení Renesance krajiny Vás zvou ve dnech 11. - 12. října 2013 do Sloupu na vzdělávací akci Ochrana povrchových a podzemních vod v zemědělské krajině s důrazem na území CHKO a na krasové oblasti. Vzdělávací akce je součástí projektu Sdružení Renesance krajiny Šetrné hospodaření v krajině a územích soustavy NATURA 2000. Projekt je zaměřen na vzdělávání v plnění požadavků na šetrné zemědělské a lesnické hospodaření v územích NP, CHKO a NATURA 2000.

Chov koz v systému trvale udržitelného zemědělství

MAS Moravský kras o.s.a Sdružení Renesance krajiny Vás zvou ve dnech 18. - 19. října 2013 do Sloupu na vzdělávací akci Chov koz v systému trvale udržitelného zemědělství. Vzdělávací akce je součástí projektu Sdružení Renesance krajiny Šetrné hospodaření v krajině a územích soustavy NATURA 2000. Projekt je zaměřen na vzdělávání v plnění požadavků na šetrné zemědělské a lesnické hospodaření v územích NP, CHKO a NATURA 2000.

Festival Via Bohemica v Blansku

Zveme Vás na I. ročník festivalu Via Bohemica, který je  organizovaný v rámci našeho nového projektu přeshraniční spolupráce VIA BOHEMICA. Akce se uskuteční 25. - 26.10.2013 na zámku v Blansku. Čeká na Vás ukázka staromaďarského bojového umění, slovenské a maďarské speciality, soutěž ve vaření kotlíkových jídel a mnohé další.

[1]      «      19   |   20   |   21   |   22   |   23   |   24   |   25   |   26   |   27   |   28   |   29      »      [61]