V Levoči se sejdou aktéři rozvoje venkova ze Slovenska i z okolních zemí EU

Poslední květnové dny (29.-31.5.2012) budou patřit mezinárodní události s nádechem venkovského kouzla pod názvem LeaderFEST 2012, která se bude konat v historickém městě Levoča na severovýchodě Slovenska. Jde o 3. ročník setkání zástupců místních akčních skupin a dalších aktérů rozvoje venkova. Akce se zúčastní i zástupci naší MAS.

Fotografická soutěž Obrázky venkovské Evropy

Evropská síť rozvoje venkova (ENRD) vyhlásila fotografickou soutěž pro profesionální i amatérské fotografy, jejímž cílem je oslava krásy a rozmanitosti venkova Evropy. Fotografie lze zaslat do soutěže pouze prostřednictvím místních akčních skupin (MAS) do 18. května 2012. Obrázky venkovské Evropy ... buďte jejich součástí!

Pozvánka na závěrečnou konferenci projektu Spoločné zamúčené histórie

Mikroregión Termál, Mikroregión Dudváh a MAS Moravský kras o.s. si Vás zvou na závěrečnou konferenci projektu „Spoločné zamúčené histórie - mlyny, obilie a miestne produkty v našich regiónoch ve dnech 22.-23. května 2013.  Využijte možnost navázat spolupráci s výrobci a podnikateli ve venkovském cestovním ruchu!

Pozvánka na seminář pro žadatele k 7. výzvě

MAS Moravský kras o.s. Vás zve na seminář určený žadatelům v 7. výzvě v rámci realizace Strategického plánu Leader. Seminář se bude konat 24. dubna 2012 v 15.00 hodin v zasedací místnosti MAS Moravský kras o.s. ve Sloupě.

Vyhlašujeme 7. výzvu k předkládání žádostí v rámci realizace SPL

MAS Moravský kras o.s. vyhlašuje dne 12. dubna 2012 výzvu k předkládání žádostí o dotaci v rámci realizace Strategického plánu Leader Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras. Výzva se vyhlašuje na Fiche 2,3,5,6,7 a 9. Příjem žádostí bude probíhat od 14. do 18. května 2012. Využijte příležitost získat dotaci na rozvoj svého podnikání nebo na obnovu a rozvoj kulturního dědictví venkova!

Návštěva ministra zemědělství

Ministr zemědělství Petr Bendl navštívil 3. dubna 2012 zemědělský podnik Agris Jedovnice s.r.o. a Mlékárnu Otinoves s.r.o., významné členy naší místní akční skupiny. Na závěr pracovní cesty diskutoval o aktuálních problémech českého zemědělství, o budoucnosti společné zemědělské politiky a o rozvoji venkova.

Česká republika je v používání metody LEADER vzorem pro země střední a východní Evropy

Své představy o využití a způsobu čerpání evropských fondů pro venkov představili zástupci NS MAS ČR v pondělí 26. 3. 2012 v Evropském domě v Praze. O rozvoji venkova po roce 2014 by měly rozhodovat především subjekty, které ve venkovském prostoru působí. Metoda LEADER by mohla by najít široké uplatnění ve všech operačních programech, které budou na venkově realizovat své cíle.

Miestne produkty z obilia našich regiónov

V rámci projektu Spoločné zamúčené histórie- mlyny, obilie a miestne prudkty v našich regiónoch, realizovaného s finanční podporou z OP Přeshraniční spolupráce Slovenská republika- Česká republika jsme ve spolupráci s našimi partnery z Mikroregiónu Termál a Mikroregiónu Dudváh z Trnavského samosprávneho kraje vydali  informační brožuru. Můžete si ji přečíst online na našich stránkách nebo stáhout.

Pozvánka na školení: Tradiční recepty v současné době

MAS Moravský kras o.s., Mikroregión Termál a Mikroregión Dudváh si Vás dovolují pozvat na dvoudenní seminář spojený s exkurzí, který se bude konat 11.4.2012 a 12.4.2012 na zámku ve Křtinách.Tématem semináře a exkurze budou tradiční recepty v současné době.

Předpokládaný termín vyhlášení 7. výzvy

Na základě sdělení CP SZIF v Praze upozorňujeme žadatele, že z technických důvodu bude možné vyhlášení 7. výzvy nejdříve až dne 12. dubna 2012. V tento den, nebo v následujících dnech budou všechny podklady pro žadatele umístěny na webových stránkách. 7. výzva bude vyhlášena na Fiche 2,3,5,6,7 a 9.

[1]      «      27   |   28   |   29   |   30   |   31   |   32   |   33   |   34   |   35   |   36   |   37      »      [61]