Výstava květin v Lipovci

Český zahrádkářský svaz Lipovec Vás srdečně zve na výstavu jiřin, mečíků a dalších květin. Výstava se koná 3.9.2011 - 4.9.2011 v sokolovně.

Uspěli jsme s dalším mezinárodním projektem!

MAS Moravský kras o.s. a Občianske združenie KRAS uspěli se svým projektem spolupráce Leader Kras-naše spoločné dedičstvo. Dne 26. 8. 2011 byl tento projekt doporučen hodnotitelskou komisí k realizaci v rámci opatření IV.2.1. Realizace projektů spolupráce - 13. kolo PRV na česlé straně. Na slovenské straně byl tento projekt schválen již 19.8.2011.

Boli sme na Agrokomplexe 2011 v Nitre

MAS Moravský kras o.s. sa v dňoch 18 – 21.8.2011 zúčastnila na výstave Agrokomplex 2011 v Nitre, kde v pavilóne M1 prezentovala región Moravský kras. Výstava bola pre nás výnimočnou príležitosťou na nadviazanie nových kontaktov, porovnanie výsledkov práce a hľadanie nových inšpirácií pre rozvoj vidieka.

Pozvánka na Zemi živitelku 2011

MAS Moravský kras o.s. se představí na letošním 38. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka ve společném stánku jihomoravských místních akčních skupin. Na výstavě se poprvé budou prezentovat i naši slovenští partneři: Občianske združenie KRAS, MAS Stará Čierna voda a MAS Dudváh. MAS Moravský kras o.s. zde představí nové propagační pohlednice regionu a výstupy z relaizovaných projektů spolupráce.

Kultúrno-výmenná akcia „Vodné mlyny na území SR“

MAS Moravský kras o.s. Vás zve na  kulturně-výměnnou akci (seminář spojený s exkurzí) Vodné mlyny na území SR. Akce se bude konat  ve dnech 20.-21.9.2011 v rámci projektu Spoločné zamúčené histórie - mlyny, obilie a miestne produkty v našich regiónoch.

Vydali jsme nové materiály

Vydali jsme další číslo novin Doma v Moravském krasu, výroční zprávu za rok 2010 a sérii pohledů regionálních výrobců.

Úspěch našich partnerů z Polska: Blahopřejeme!

Naši partneři z polské MAS LGD Partnerstwo dla Doliny Baryczy na mezinárodním festivalu ekologických filmů Film, Art & Tourism Festival ve Varšavě získali první místo! Cena byla udělena filmu Arthura Homana "Rytmy přírody v údolí Baryczy."

Vyhlašujeme 6. výzvu k předkládání žádostí v rámci realizace SPL

MAS Moravský kras o.s. vyhlašuje dne 18.7.2011 6. výzvu k předkládání žádostí o dotaci v rámci realizace Strategického plánu Leader Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras. Výzva se vyhlašuje na Fiche 2,3,5,8 a 9. Příjem žádostí bude probíhat od 5. do 9. září 2011 do 16 hodin. Využijte příležitost získat dotaci na rozvoj svého podnikání nebo na obnovu a rozvoj kulturního dědictví venkova! Území působnosti MAS bylo k datu vyhlášení 6. výzvy rozšířeno o obec Petrovice. V současnosti působíme na území 55 obcí v Jihomoravském a Olomouckém kraji!

Hodnocení MAS v roce 2011

V roce 2011 se uskuteční celostátní hodnocení MAS tak, že MAS nejprve do konce měsíce července vyplní dotazník pro MZe. Různé hodnotitelské komise již nebudou objíždět jednotlivé kraje jako v roce 2010, ale všechny MAS se budou během 15 dní prezentovat před jednou hodnotitelskou komisí. Pro MAS Moravský kras o.s. byl stanoven termín pondělí 5.9.2011.

Převis žádostí o dotaci z opatření IV.2.1 Realizace projektů spolupráce

Státní zemědělský intervenční fond zaregistroval v rámci 13. kola PRV 50 Žádostí o dotaci na opatření IV.2.1 Realizace projektů spolupráce v celkové výši podpory 98.170.252.- Kč. V záměru a) Národní spolupráce je zaregistrováno 32 projektů, v záměru b) Mezinárodní spolupráce je zaregistrováno 18 projektů.

[1]      «      32   |   33   |   34   |   35   |   36   |   37   |   38   |   39   |   40   |   41   |   42      »      [61]