Schválené Žádosti o dotaci v rámci jedenáctého kola příjmu žádostí Programu rozvoje venkova – opatření I.1.2. Investice do lesů

Státní zemědělský intervenční fond dne 14.3.2011 schválil Žádosti o dotaci v rámci jedenáctého kola příjmu žádostí Programu rozvoje venkova – opatření I.1.2. Investice do lesů: Podopatření I.1.2.1. Lesnická technika. Počet schválených žádostí 502 v celkové výši podpory 131.792.191,- Kč.
V tomto kole příjmu žádostí jsme zpracovali projekt Ostrov u Macochy - lesnická technika, výše dotace 243 368 Kč.

Pozvánka na seminář o tradičních řemeslech jižní Moravy

Krajské sdružení Národní sítě místních akčních skupin ČR Jihomoravského kraje Vás zve ve dnech 15.-16. dubna 2011 na vzdělávací akci Tradiční řemesla jižní Moravy a tvorba pěších tras, venkovských muzeí a dalších produktů venkovského cestovního ruchu. Vzdělávací akce je součástí projektu Krajského sdružení NS MAS ČR Jihomoravského kraje Tradice a inovace ve venkovském cestovním ruchu na jižní Moravě.

Pozvánka na jarmark do Jedovnic

MAS Moravský kras o.s. a Olšovec spol. s r. o. Vás zvou 2. dubna 2011 do Jedovnic na již tradiční velikonoční veletrh regionálních produktů spojený s burzou knih.

Hlasujte o nejlépe opravenou kulturní památku Jihomoravského kraje
Rada Jihomoravského kraje vyhlásila IV. ročník soutěže "Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2010". V soutěži můžete podpořit i památku z našeho regionu - Muzeum tradičního bydlení a perleťářství v Senetářově.
Pošlete hlas formou sms této památce ve tvaru: HLA PAMATKY 21 na telefonní číslo: 900 77 03.
Oprava památky proběhla v roce 2010 díky MAS Moravský kras v rámci projektu "Moravská brána do Evropy – Nové venkovské expozice a muzea", který byl podpořen z Programu rozvoje venkova.
Podrobrobnosti o projektu najdene
www.mbe-projekty.eu.

Zobrazení aktuální výše možného závazkování pro opatření IV.1.2 Realizace místní rozvojové strategie na Portálu farmáře

Dne 22.2.2011 byla na Portálu Farmáře zpřístupněna nová funkcionalita pro místní akční skupiny vybrané v opatření IV.1.1 - náhled na částku, kterou mohou k danému datu zazávazkovat pro opatření IV.1.2 Realizace místní rozvojové strategie. Tato částka je aktualizována 1x týdně (zpravidla v pondělí) a představuje roční alokaci pro MAS, resp. projekty konečných žadatelů, se zohledněním ušetřených prostředků v rámci režijních výdajů MAS, a schválených žádostí konečných žadatelů (z podaných Hlášení o změnách a Žádostí o proplacení výdajů), a to i z předchozích let realizace SPL. Jak vyplývá z Pravidel IV.1.1, mezi takto uspořené prostředky nejsou zahrnuty případné korekce a sankce, které vzniknou po podání Žádostí o proplacení.

Schválené Žádosti o dotaci z opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie NUTS II Jihovýchod – 11. kolo

Státní zemědělský intervenční fond má ke dni 17. února 2011 schváleno v NUTS II Jihovýchod 71 Žádostí o dotaci v rámci 11. kola příjmu žádostí Programu rozvoje venkova – opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie v celkové výši podpory 33.446.921,- Kč. Schválení proběhlo na základě hodnocení žádostí Výběrovou komisí MAS, následné kontroly SZIF a podle finančních prostředků jednotlivých MAS alokovaných na Výzvu.

Pozvánka na vzdělávací akci o tradicích a současnosti vinařství jižní Moravy

Krajské sdružení Národní sítě místních akčních skupin ČR Jihomoravského kraje Vás zve ve dnech 4.-5. března 2011 na vzdělávací akci Tradice a současnost vinařství jižní Moravy a tvorba pěších tras, venkovských muzeí a dalších produktů venkovského cestovního ruchu. Vzdělávací akce je součástí projektu Krajského sdružení NS MAS ČR Jihomoravského kraje Tradice a inovace ve venkovském cestovním ruchu na jižní Moravě.

Pozvánka na seminář - Nové směry a trendy v marketingu místních produktů a venkovském cestovním ruchu

Krajské sdružení NS MAS ČR Jihomoravského kraje Vás zve na seminář Nové směry a trendy v marketingu místních produktů a venkovském cestovním ruchu, který se bude konat 16. března 2011 od 10.00 do 14. 00h v kongresovém sálu zámku Křtiny.

Připravujeme kalendář akcí na rok 2011

MAS Moravský kras o.s. připravuje kalendář kulturních, společenských, sportovních a jiných akcích na rok 2011. V případě že máte zájem propagovat svoji akci a svoji obec kontaktujte nás !  Kalendář akcí vyjde jako součást letního čísla novin Doma v Moravském krasu. Předpokládaný termín jeho vydání bude konec dubna 2011. Noviny budou distribuovány do všech domácností na území MAS. Elektronická on-line verze kalendáře je již zveřejněna na našich webových stránkách v levé dolní části.

Prezentace ze semináře pro zástupce obcí

Ve Křtinách jsme dne 20.ledna 2011 pořádali seminář Spolupráce obcí v regionu, místní partnerství a další rozvoj regionu. Pro účastníky a i ty kteří se semináře nemohli zúčastnit jsme připravili prezentace k prohlížení a ke stažení .

[1]      «      35   |   36   |   37   |   38   |   39   |   40   |   41   |   42   |   43   |   44   |   45      »      [61]