Moravským krasem na kolobce - pozvánka na komentované výlety

Ve dnech 24., 26. a 30. srpna pořádá vilemovická pujčovna koloběžek komentované výlety Moravským krasem na koloběžkách. Zábavy a poznání chtiví účastníci si budou moci vychutnat krásy pozdního léta v kraji jeskyní a propastí.

V pondělí 23.8.2010 začíná příjem projektů v rámci 4. výzvy

4. výzva je vyhlášena  na Fichi 2, 3 a 8. Celková alokovaná částka na výzvu je 4 300 000 Kč. Příjem projektových žádostí bude probíhat od 23. srpna 2010 do 27. srpna 2010 do 16 hodin.

V grantovém kalendáří najdete zajímavé nabídky finanční podpory

V grantovém kalendáři našeho EKOINFOCENTRA najdete přehled zajímavých grantových uzávěrek. Týkají se např. podpory akcí pro děti a mládež, soutěže o nejlepšího starostu, podpory péče o životní prostředí. Více najdete zde.

Navštívili nás kolegové z partnerské MAS z Polska

Ve dnech 29.-31.7. 2010 nás navštivilo 10 kolegů z partnerské polské MAS LGD Dolina Baryczy. Návštěva proběhla v rámci projektu "Nacieszyć oczy, ciało i duszę - zintegrowana oferta przyjaznych dla środowiska produktów i usług turystycznych - Dolina Baryczy Poleca!" podpořeného z Finančního mechanismu Evropského hospodářského prostoru a Finančního mechanismu Norska.

Vyšlo další číslo Zpravodaje venkova

Ve zpravodaji Vás určitě zaujme rozhovor s Františkem Wintrem, předsedou NS MAS také o hodnocení 112 leaderovských regionů . Dále se zde dozvíte, že Spolek vyzval všechny politické strany ve sněmovně k podpoře venkova. Můžete se zapojit do formulování společného postoje k vizi venkova 2014-2020! Víte kdo jsou noví ministři zemědělství a místního rozvoje? A  v projektech spolupráce LEADER je 5,5 násobný převis žadatelů
.

Konzultace k programu Zelená úsporám - v Jedovnicích

Přijďte se seznámit s možnostmi, jak získat dotace na zateplení domu, výměnu systému topení či stavbu pasivního domu.

Od 14:00 do 17:00 v budově OÚ Jedovnice můžete využít možnost individuálně konzultovat svoje vlastní projekty s odborným poradcem z MAS Moravský kras. Seznámíte se základními podmínkami programu Zelené úsporám a vhodností dotace právě pro Váš záměr.

Otevření kostela ve Sloupu
Od 1. července do 31. srpna bude poutní kostel Panny Marie Bolestné ve Sloupě přístupný k modlitbě i prohlídce. Od pondělí do soboty dopoledne od 9 do 12 hodin a odpoledne od 14 do 17 hodin. V neděli odpoledne od 14 do 17 hodin.
Návštěvníky může zaujmout zejména krásná květinová výzdoba. Podrobněji se o výzdobě kostela můžete dočíst v bakalářské práci, které je ke stažení zde.

Seznam místních firem, které jsou zapojené v programu Zelená úsporám, se opět rozrostl

Najděte si svoji dodavatelskou firmu z regionu, už jich je více než 130. Přehled ke stažeí
zde.

Vyhlašujeme 4. výzvu k předkládání projektů

Dne 12. července 2010 vyhlašujeme 4. výzvu k předkládání projektů v rámci realizace Strategického plánu Leader Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras.Výzva se vyhlašuje na Fichi 2, 3 a 8. Celková alokovaná částka na výzvu je 4 300 000 Kč.  Příjem projektových žádostí bude probíhat od 23. srpna 2010 do 27. srpna 2010 do 16 hodin.

Zelená úsporám pro veřejné budovy

Žádosti o dotace na zateplení budov veřejného sektoru v programu Zelená úsporám je možné podávat od 19. července do 31. srpna. Na podporu pro školy, nemocnice, domovy důchodců a další veřejné budovy jsou připraveny celkem 4 miliardy korun. Pokud však objem dotací u došlých žádostí přesáhne 6 miliard korun, jejich příjem bude ukončen ještě před 31. srpnem 2010.
Více informací najdete zde.

[1]      «      40   |   41   |   42   |   43   |   44   |   45   |   46   |   47   |   48   |   49   |   50      »      [61]