Konzultace k programu Zelená úsporám - v Rájci-Jestřebí

Přijďte se seznámit s možnostmi, jak získat dotace na zateplení domu, výměnu systému topení či stavbu pasivního domu.

17. 6. od 14:00 do 18:00,
kancelář MAS Moravský kras, Sloup 221 (budova Zemspolu, 1. patro)

Sledujte líhnutí čápů online

Že mohou mít i čápi vlastní reality show, dokazuje záchranná stanice živočichů v jihočeském Makově. Prostřednictvím webové kamery může kdokoli sledovat život jejich ptačích chovanců Aničky a Honzy. Oba jsou trvale zranění, samička čápa nemá jedno křídlo, přesto už odchovali šestnáct vlastních i cizích opuštěných mláďat.

Vlastivědné vycházky a exkurze ZO ČSOP Ponikva

ZO ČSOP Ponikva organizuje již čtvrtým rokem sezónní vlastivědné vycházky s odbornými lektory. V letošním roce organizace spojila síly se Střediskem ekologické výchovy Rychtou Krásensko (Lipka) a Gastronomickou školou (obor cestovní ruch) a společně osloví veřejnost s průvodcovskou činností po Moravském krasu (Ponikva) i po přírodních parcích Jihomoravského kraje (Rychta).

9. 5. 2010 - vlastivědná vycházka s výkladem ornitologa Ing. Miroslava Čapka
16. 5. 2010 - výlet do přírodního parku Oslava

Pozvánka na botanickou expedici

Botaniky tělem i duší zveme na expedici do oblasti západního Bulharska a severního Řecka (Berkovská planina, Kom, Pirin, Pangaio, mořské pobřeží, Falakró,Rodopy a Rila). Výprava vyráží z Prostějova 16.6. 2010 v 16.hod,. návrat 27.6.2010.

Býčí skála opět přístupná veřejnosti

Každý květnový víkend bude pro veřejnost otevřena jeskyně Býčí skála. Kromě komentovaných prehlídek jeskyně bude každou sobotu přednáška. V neděli od 13. hodiny budou možné prohlídky i v angličtině. Na louce před jeskyní budou promítány dobové filmy.

MAS Moravský kras představuje Zelenou úsporám

MAS Moravský kras připravuje na svém území a území třech okolních místních akčních skupin cyklus seminářů k Zelené úsporám. Sledujte naše webové stránky, kde se dozvíte, kdy budeme právě u Vás. Začínáme v území MAS Partnerství venkova.

Pozvánka na seminář o obovitelných zdrojích energie

Dne 19.4.2010 Vás zveme na seminář o využívání obnovitelných zdrojů energie s praktickými příklady - pěstování a využití biomasy, kotelny na biopaliva, výroba tvarovaných biopaliv, bioplynové stanice, možnosti úspor energie, přestavba objektů cestovního ruchu s využitím OZE.

"Naše" Tři smrky ve filmu

Od 20. května přichází do kin nový loutkový film Jana Svěráka Kuky se vrací. Děj se částečně odehrává u nás, na oficiálních stránkách tvůrci mluví o "tajemném svícnovém smrku u Vyškova u Brna".

Internetová videopremiéra: Do nitra Macochy volným pádem

Vystoupali na vyhlídku a vydali se přes zábradlí ke kraji propasti. Potom roztáhli ruce a vrhli se do jejího nitra. Nejlepší český base jumper Martin Trdla a jeho žák freerider Robin Kaleta dali 138,5 metru hluboké Macoše za vyučenou.

Operační program životní prostředí změnil harmonogram výzev
Byl vydán nový harmonogram výzev. V letoším roce proběhnou 2 výzvy v osách 4 a 6 (Dotace pro odpadové hospodářství a odstraňování starých ekologických zátěží; Dotace pro zlepšování stavu přírody a krajiny). První příjem žádostí bude probíhat už v květnu až červnu. Druhý příjem žádostí v říjnu-listopadu. V případě úpravy obecní zeleně můžete podávat v obou termínech. V případě obnovy nebo výstavby vodních nádrží  to ale bude možné jenom v prvním termínu.

[1]      «      42   |   43   |   44   |   45   |   46   |   47   |   48   |   49   |   50   |   51   |   52      »      [61]