Regionální produkty na Facebooku

Podívejte se s námi na stránku Moravský kras jinak na Facebooku a staňte se našimi fanoušky. Na stránce nalezenete informace  o regionálních produktech Moravského krasu.

Projekty 3. výzvy zaregistrovány na RO SZIF v Brně

Dne 16.6.2010 bylo všech 10 projektů podaných v 3. výzvě realizace SPL Nové výzvy a nové příležitsoti pro Moravský kras zaregistrováno na RO SZIF v Brně. Šest vybraných, tři náhradní a jeden nevybraný projekt. Uvedeným dnem počíná běžet 35 denní lhůta pro následnou kontrolu RO SZIF.

Budem opět na Zemi živitelce

I letos se budeme prezentovat ve dnech 26. 8. - 31. 8. 2010 na 37. ročníku výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích. Prezentace MAS bude opět v pavilonu R1. Nově kolem pavilonu budou stánky Venkovské tržnice kde budou vystavovat naši výrobci.

Titul Vesnice roku v Jihomoravském kraji získala obec Krásensko

Krajské kolo soutěže Vesnice roku v Jihomoravském kraji má svého vítěze. Na hodnotitelskou komisi nejvíce zapůsobila obec Krásensko v okrese Vyškov, obec na území  MAS Moravský kras, která má v současné době 440 obyvatel. Na získání titulu má podíl i naše MAS která zpracovala projekt Pěší trasa Krásensko dříve. Tento projekt oceňovali všichni hodnotitelé.

Z Moravského krasu na Czech Street Party 2010

Stálé zastoupení ČR při EU a zastoupení českých regionů, firem a organizací připravily pro bruselské publikum největší českou akci roku. V pátek 25. června se bude konat Czech Street Party 2010, a to tradičně v ulici Caroly před budovami Stálého zastoupení České republiky při Evropské unii a Českého domu. Akce nese motto „10 let českých regionů”. Již podruhé zde návštěvníci naleznou i regionální produkty Moravského krasu.

Seminář Obnovitelné zdroje energie – příležitosti pro český venkov?

Občanské sdružení Trast pro ekonomiku a společnost a Místní akční skupina Moravský kras Vás zvou na zajímavý seminář, který se uskuteční v pátek 18. června od 15:00 v sídle MAS Moravský kras ve Sloupě. Mimo jiné se můžete dozvědět, jaké byly dosavadní zkušenosti českých obcí s obcí vlastněnými větrnými, slunečními a malými vodními elektrárnami, bioplynovými stanicemi a biomasovými výtopnami. Každý účastník obdrží zdarma publikaci shrnující tyto zkušenosti. Program a další podrobnosti najdete
zde.

Ve 3. výzvě jsme prodpořili 6 projektů

Výběrová komise a Programový výbor dne 1. 6. 2010 vybrali a schválili k podpoře ve 3. výzvě realizace SPL Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras  celkem 6 projektů v celkové výši finanční podpory 5 032 704 Kč. Programový výbor zároveň schválil 4. výzvu která by měla být vyhlášena 15.7.2010.

Seznam bankovních poboček pro Zelenou úsporám v MAS Moravský kras

Připravili jsem pro Vás seznam bankovních poboček, které přijímají žádosti fyzických osob - nepodnikatelů do programu Zelená úsporám na území MAS Moravský kras a nejbližším okolí. Můžete si jej stáhnout zde. Pozor, do programu nejsou zapojeny všechny pobočky našich největších bankovních institucí.

Nechceme, aby se naše výrobky utopili v dlouhých regálech supermarketů

Od začátku letošního roku prestižní český deník Hospodářské noviny přinesl již čytři reportáže o našich výrobcích-držitelích certifikátu Moravský kras - regionální produkt. V březnu o pekařství p. Horáka v Rudici a o farmě p. Koreneka v Hlubokých Dvorech,  v dubnu o pštrosí farmě p. Kubíčka v Doubravici nad Svitavou a v květnu o kozí farmě manželů Sedlákových v Šošůvce.

Více než dvojnásobný převis projektů ve 3. výzvě

Ve 3. výzvě realizace SPL Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras která měla uzávěrku 7.5.2010 v 16 hodin bylo přijato celkem 10 projektů s požadovanou dotací 9 486 977 Kč. Převis projektů oproti alokaci je více než dvojnásobný, z toho ve Fichi 2 Příležitost pro dědictví více než čtyřnásobný. U Fiche 3 Příležitost pro poznání a Fiche 8 Příležitost pro lesy podané projekty zhruba pokrývají plánovanou alokaci.

[1]      «      41   |   42   |   43   |   44   |   45   |   46   |   47   |   48   |   49   |   50   |   51      »      [61]