Přehled MAS v ČR: socioekonomické ukazatele 160 LEADER-regionů

Prostřednictvím webu Národní sítě MAS ČR se můžete dostat k přehledu LEADER regionů (www.nsmascr.cz – NS MAS ČR – Přehled LEADER regionů), který obsahuje socioekonomické ukazatele 160 regionů. Samostatně lze vytřídit členy NS MAS ČR a regiony podporované ze IV. osy Programu rozvoje venkova. Údaje jsou on-line aktualizovány přímo jednotlivými regiony.

Podpora rozvoje hospodářsky slabých a strukturálně postižených regionů

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo program na podporu hospodářsky slabých regionů. Mezi ně patří i okres Blansko. Žadateli mohou být pouze obce. Horní limit dotace je 5 milionů Kč (tj. 60% dotace). Uzávěrka programu je 20. dubna 2010.

Prezentace z Valné hromady NS MAS v Mělníku

Zástupci MAS Moravský kras o.s. se zúčastnili ve dnech 15. a 16. března 2010 valné hromady Národní sítě MAS ČR v Mělníku.

3. výzva v rámci realizace SPL bude vyhlášena 29.3.2010

V pondělí 29.března 2010 bude vyhlášena 3. výzva v rámci realizace Strategického plánu Leader Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras. Výzva a všechny podklady k žádostem budou zveřejněny na našich webových stránkách.

Jak vytvářet zážitkové balíčky v oblasti kulturního dědictví

Ve dnech 2.-3. dubna 2010 Vás zveme na další vzdělávací akci zaměřenou na tvorbu balíčků zážitků. Kromě terorie tvorby zážitků  bude pro podnikatele v cestovním ruchu určitě zajímavá i ekonomika zážitkového cestovního ruchu.

Pozvánka na velikonoční jarmark do Jedovnic

V sobotu 27. března 2010 Vás zveme do Jedovnic na 4. Veletrh produktů z Moravského krasu. Na veletrhu se budou prezentovat držitelé značky „Moravský kras - regionální produkt“.

Na velikonoční výstavu zve Vápeníček do Lipovce

Ve dnech 19.-21. března 2010 pořádá lipovecký Vápeníček již tradiční velikonoční výstavu, přijďte se podívat! Letos zde nově uvidíte skalničky,osení, figurky ze šustí a velikonoční formy.

Využívejte dodavatele pro Zelenou úsporám z našeho regionu.

MAS Moravský kras pro Vás připravila seznam těchto firem, které sídlí v našem regionu. Neváhejte a podpořte místní podnikatele! Od září 2009 se jejich počet téměř zdvojnásobil, nyní jich je k dispozici 81.

Realizujeme další mezinárodní projekt !

Naša partnerská polská MAS LGD Partnertwo dla Doliny Baryczy uspěla s projektem Potěšit oči, tělo i duši který je podpořen z Finančního mechanismu Evropského hospodářského prostoru a Finančního mechanismu Norska. MAS Moravský kras bude lektorovat seminář zaměřený na šetrný turismus v chráněných územích a marketing místní produkce v Polsku a organizovat a zajišťovat cestu polských partnerů za příklady dobré praxe u nás.

Únorové číslo zpravodaje MAS

V únorovém čísle našeho zpravodaje se dočtete o výsledcích 2. výzvy realizace SPL Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras, o regionálních značkách a o tom, jak moravský farář přilákal do Jedovnic výtvarnou modernu.

[1]      «      44   |   45   |   46   |   47   |   48   |   49   |   50   |   51   |   52   |   53   |   54      »      [61]