Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

První číslo elektronického zpravodaje „Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras“

Připravili jsme první číslo elektronického zpravodaje „Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras“, který bude vydáván v souvislosti s realizací Integrované strategie rozvoje území „Otevíráme Moravský kras “ a Strategického plánu Leader MAS Moravský kras o.s. v rámci Programu rozvoje venkova ČR na léta 2007– 2013.

MAS Moravský kras na akci v Bruselu

V galerii Českého centra v Bruselu byla 26. ledna zahájena výstava fotografií Petra Francána „Fotoodlesky z akcí českého předsednictví v Jihomoravském kraji“. Výstava organizovaná Jihomoravským krajem pod záštitou velvyslankyně ČR při EU Milenou Vicenovou byla zahájena za účasti delegace z Jihomoravského kraje. Během vernisáže byla prezentována též Místní akční skupina Moravský kras a dále možnosti kongresové turistiky na jižní Moravě.

Pozvánka na vzdělávací akci

Vzdělávací projekt Kulturní dědictví venkova a venkovský cestovní ruch pokračuje 26.-27.2.2010 vzdělávací akcí Komunikační dovednosti průvodce ve venkovském cestovním ruchu. Účastníci projektu v rámci exkurze navštíví unikátní románský kostel sv. Jiří s freskami z 12. století  a archeologické lokality v Bořitově.

Dodatečné navýšení finančních prostředků pro Program rozvoje venkova

Výbor pro rozvoj venkova 20. ledna rozhodl o navýšení finančních prostředků z Evropského plánu hospodářské obnovy pro Českou republiku o více než 1 mld. Kč. Dodatečné finanční prostředky budou moci podpořit v ČR přibližně 300 projektů Programu rozvoje venkova. Celkové navýšení pro všechny členské státy EU v rámci tzv. Barrosova balíčku činí přibližně 26 mld. Kč. (1 mld. EUR).

Ministerstvo zemědělství podporuje myšlenku vyhlašování lesnických parků

Ministerstvo zemědělství se rozhodlo podpořit myšlenku zakládání tzv. lesnických parků. Lesnické parky budou sloužit jako ukázkové vzory příkladného, trvale udržitelného hospodaření v lesích a v krajině.

Zaregistrované Žádosti o dotaci na opatření IV.2.1 Realizace projektů spolupráce

Státní zemědělský intervenční fond ke dni 26. října 2009 zaregistroval 29 Žádostí o dotaci v rámci osmého kola příjmu žádostí (6.10. - 26.10.2009) Programu rozvoje venkova – opatření IV.2.1 Realizace projektů spolupráce v celkové výši podpory 92.751.103.- Kč. Mezi zaregoistrovanými projekty je i projekt MAS Moravský kras o.s. Moravské brána do Evropy - nové zázemí pro činnost spolků a propagaci MAS na venkově

Ve 2. výzvě bylo podáno 5 žádostí

Příjem žádostí ve 2. výzvě v rámci realizace Strategického plánu Leader Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras probíhal ve dnech 4.-8. ledna 2010. Bylo přijato celkem 5 žádostí v rámci Fiche 7 Příležitost pro všechny generace.

MATRIX RELOADED - climbing movie i v Moravském krasu

Nový film Matrix Reloaded, ukazující extrémní lezení takové, jaké skutečně je... Díky chybě v Matrixu se hlavní hrdinové dostávají z vyhřátých skalek v Moravském krasu do zimních tatranských stěn. Neobyčejný film o posunutí hranice mixového lezení ve Vysokých Tatrách, napěchovaný ostrou akcí a spoustou piva...

Deváté kolo příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova

Ministr zemědělství Jakub Šebesta schválil 17. 12. 2009 zpřesnění Pravidel pro 9. kolo příjmu žádostí Programu rozvoje venkova.  Příjem žádostí proběhne v termínu od 16. 2. 2010 do 8. 3. 2010 do 13 hodin na příslušných regionálních odborech Státního  zemědělského intervenčního fondu.

Camino: Moje cesta

Podívejte se s námi v předvánočním čase na putování po nejznámější poutní trase Evropy do Santiaga de Compostella. Reportáže s videem naleznete
zde.

[1]      «      44   |   45   |   46   |   47   |   48   |   49   |   50   |   51   |   52   |   53   |   54      »      [59]

Kolik obcí a měst má území MAS?

7.9.2021

Přijďte 11.9.2021 na akci Otevřeno ve stájích dětské jezdecké školy Řícmanice.

22.6.2021

Mydlidědek - zahájení prázdnin 1.7.2021, dílničky a řemesla na dvoře

5.5.2021

Výstava Buď připraven! Stoletý příběh blanenského skautingu

7.9.2020

Přijměte pozvání na každoroční akci Otevřeno - tentokrát s názvem "Z pohádky do pohádky".