Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  pěti mikroregionů ležících severovýchodně od města Brna a pracuje a rozvíjí území metodou Leader.

Program rozvoje venkova podpoří pěstování melioračních a zpevňujících dřevin
Od března budou platit nové podmínky pro získání dotací na lesnicko-environmentální opatření. Záměrem je zachování nebo zvýšení podílu melioračních a zpevňujících dřevin na lesních pozemcích soukromých osob i obcí.

Programy podpory obnovitelných zdrojů a úspor energie pro rodinné a bytové domy v roce 2009
Informace o nových dotačních titulech pro domácnosti.

Největší objem dotací z ROP Jihovýchod tentokrát pro školská zařízení
Výbor Regionální rady Jihovýchod schválil dne 5. 2. 2009 další dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod ve výši 1,3 miliardy korun pro 129 projektů Jihomoravského kraje a Vysočiny.

Produkty Moravského krasu v České televizi
Podívejte se na pořad Přidej se o podpoře alternativ, lokálních ekonomik a regionálních výrobků.

Kaplického "slimák" možná bude v Moravském krasu
V Babicích nad Svitavou by měl vyrůst jeden z posledních projektů architekta Jana Kaplického.

Pozvánka na poslední vzdělávací akci projektu Na venkově pro venkov
Zajímají Vás nové možnosti podnikání na venkově, zvláště v oblastech se skrytým a nevyužívaným potenciálem cestovního ruchu? Nenechejte si ujít další vzdělávací akci  Nové možnosti podnikání na venkově ve dnech 6.-7. února 2009. Akci bude představen metodický návod, jak vytvářet atraktivní produkty v regiónu, či mikroregiónu, jak objevovat a realizovat NIKY zážitkové turistiky. Bude to také dílna informací a praktických nápadů z oblasti tradičních a zaniklých řemesel.

MAS Moravský kras o.s. podruhé na veletrhu REGIONTOUR
Letos již podruhé se na veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR 2009 prezentovala i MAS Moravský kras o.s. a to hned na dvou stáncích. Kromě prezentace již známého projektu značení místních produktů byl představen i nový projekt zážitkové turistiky Moravský kras - Na venkově ro venkov.

Jak jsme začínali s regionální značkou
Podívejte se jak jsme začínali s regionální značkou v Moravském krasu a v daších třech regionech. Trochu nostalgické vzpomínání a poděkování všem, kteří nám pomáhali a pomáhají.

Za venkovskou idylou do Chrudichrom
Přijměte, prosím, pozvání na kávičku. Ráda Vám ji uvaří mladá sympatická hospodyňka v krásné květované zástěře. Vypravte se s námi za minulostí i současností takové pravé dederónové zástěry...

Pozvánka na veletrh REGIONTOUR 2009

MAS Moravský kras o.s. se bude opět prezentovat ve dnech 15.- 18. ledna 2009 na brněnském veletrhu cestovního ruchu.

[1]      «      40   |   41   |   42   |   43   |   44   |   45   |   46   |   47   |   48   |   49   |   50      »      [50]

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

24.8.2017

V sobotu 2.září 2017 se v areálu hřiště za Rychtou v Krásensku koná soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.

2.8.2017

Obec Ochoz u Brna zve ve dnech 29. - 30. září 2017 na Dny Ochoze u Brna.

13.7.2017

Muzeum Blanenska zve ve dnech 17. 7. - 21. 7. 2017 na Zážitkový příměstský program pro děti s tematikou historických objevů jeskyní Moravského krasu a archeologie.

15.5.2017

Obec Senetářov a Spolek Muzeum Senetářov pořádají v zahradě za muzeem Senetářovské gulášové slavnosti. Akce se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 13 hodiny.