Seminář Tvorba produktů cestovního ruchu spojených s přírodním dědictvím

Ve dnech 16.-17.dubna 2010 Vás zveme na seminář Tvorba produktů cestovního ruchu spojených s přírodním dědictvím. Seminář je poslední vzdělávací akcí projektu Kulturní dědictví venkova a venkovský cestovní ruch.

Dotace na projekt zůstane i po 31. březnu
Dotace na přípravu a realizaci podpořených opatření v programu Zelená úsporám se bude vyplácet i po 31. 3. 2010. Ministerstvo životního prostředí zrušilo dosud platné omezení k tomuto datu. Učinilo tak druhým dodatkem k přílohám II Směrnice č. 9/2009. Dotace na projekt (podpora na přípravu a realizaci podporovaných opatření) je do odvolání platná v nezměněné výši.

Seminář o nových produktech cestovního ruchu u našich polských partnerů

Ve dnech 23.-24.března 2010 se zástupci MAS Moravský kras o.s. zúčastnili semináře u našich polských partnerů (LGD Partnerstwo dla Doliny Baryczy). Seminář byl věnován tvorbě nových produktů cestovního ruchu spojených s přírodním dědictvím a přírodními hodnotami regionu.

Další výzva v PRV pro III. osu nebude na podzim 2010, ale až v roce 2011

Situací v Programu rozvoje venkova se zabýval na svém jednání 25. března nejvyšší orgán programu Monitorovací výbor EAFRD. Po zhodnocení dosavadního čerpání III. osy a konstatování nepoměru mezi podanými a schválenými žádostmi odsouhlasil, že letos na podzim nebude pro obce vyhlašována III. osa.

Seminář SZIF a MAS Jihomoravského kraje a Vysočiny

Dne 30.3. 2010 proběhl na RO SZIF v Brně první společný pracovní seminář MAS a SZIF. Cílem semináře bylo mimo jiné i prohloubení spolupráce mezi RO SZIF a MAS na úrovni NUTS 2 Jihovýchod. Školení se zúčastnili zástupci všech MAS vybraných v rámci opatření IV.1.1. PRV v Jihomoravském kraji a kraji Vysočina.

Zpravodaj Spolku pro obnovu venkova - 3/2010

Ve 3.čísle eletronického zpravodaje si například můžete přečíst informace o tom, že Program rozvoje venkova je pro projekty obcí téměř vyčerpán, zůstane jen LEADER. Ve III. ose je už jen miliarda.

Vyhlašení 3. výzvy k předkládání projektů v rámci realizace SPL

MAS Moravský kras o.s. vyhlašuje dne 29.3. 2010 3. výzvu k předkládání projektů v rámci realizace Strategického plánu Leader Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras. Výzva se vyhlašuje na Fichi 2, 3 a 8. Celková alokace na 3. výzvu je cca 4 632 083,- Kč.

Uzavírání Dohod v rámci 8. kola příjmu žádostí – Český přechodný rámec

Žadatelé, jejichž projekty uspěly v rámci 8. kola příjmu žádostí, budou prostřednictvím zvacích dopisů pro uzavírání Dohod vyzýváni k předložení Čestného prohlášení – de minimis (Český přechodný rámec) za účelem posouzení oprávněnosti čerpat podporu dle Českého přechodného rámce z Programu rozvoje venkova v souladu s použitelnými předpisy EU.

Portál farmáře – možnosti využití pro žadatele opatření osy IV. LEADER

Portál farmáře je přístupný pro všechny zaregistrované žadatele v rámci projektových opatření PRV (tj. zemědělce, podnikatele, obce, MAS, atd.) a v současné době pro opatření IV.1.1. a IV.1.2. nabízí možnost náhledu na informace o žádostech, které na SZIF podala MAS za svůj subjekt, a o podaných, resp. zaregistrovaných a administrovaných Žádostech o dotaci IV. 1. 2.

Schválené Žádosti o dotaci z opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie

Státní zemědělský intervenční fond má ke dni 5. března 2010 schváleno 760 Žádostí o dotaci v rámci 8. kola příjmu žádostí Programu rozvoje venkova – opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie v celkové výši podpory 404.645.809,- Kč.

[1]      «      43   |   44   |   45   |   46   |   47   |   48   |   49   |   50   |   51   |   52   |   53      »      [61]