V roce 2011 budou vyhlášeny dvě výzvy

Programový výbor MAS Moravský kras o.s. projednal a schválil vyhlášení 5. výzvy na jaře roku 2011 v rámci 13. kola Programu rozvoje venkova. Vyhlašované Fiche: 1, 5 a nová Fiche 9 Příležitost pro farmáře zaměřená na podporu modernizace zemědělských podniků. V podzimní 6. výzvě budou vyhlášeny Fiche 2, 3 a 4.

Schválené projekty 4. výzvy

Dne 14. října 2010 se uskutečnilo jednání programového výboru - řídícího orgánu Strategického plánu Leader, který schválil na základě pravidel pro hodnocení a výběr projektů projekty podané ve 4. výzvě.

Pozvánka na vzdělávací akci o regionálních pohádkách a pověstech

Krajské sdružení NS MAS ČR Jihomoravského kraje vás zve 5.- 6. listopadu na vzdělávací akci Regionální pohádky a pověsti jižní Moravy a tvorba pěších tras, venkovských muzeí a dalších produktů venkovského cestovního ruchu. Vzdělávací akce je součástí projektu sdružení Tradice a inovace ve venkovském cestovním ruchu na jižní Moravě.

Krásenské oslavy podzimu
Lipka – pracovištì Rychta a OÚ Krásenko vás 15.–17. října zvou na Krásenské oslavy podzimu aneb zasať si svůj strom II.
- Páteční kurz podzimních vazeb od 16h v budově Rychty ze suchých i živých rostlin pod vedením aranžérky (příspěvek na lektorku a materiál 50Kč), během kurzu připraven tématický program pro děti

- Sobotní drakiáda – od 13:30 pod Holým vrchem

- Sobotní sázení sadu – od 14:30 na stráni nad čističkou, zajištěno občerstvení (opékání špekáčků, čaj)

- Víkendová zahrádkářská výstava – výpěstky místních zahrádkářů

- Nedělní seminář O zdravé zahradě od 13:30 – 15h v budově Hasičky ( Ing.Helena Vlašínová, Ph.D.,)
Podrobnější program si můžete stáhnout zde.

Tradiční výlov rybníku Olšovec
Městys Jedovnice společně s Olšovec spol. s r.o. si Vás dovolují pozvat na Tradiční výlov rybníku Olšovec, který se uskuteční v sobotu 23. a v neděle 24. října.
- stánkový prodej živých ryb (kapř, amor, tolstolobik, lín, okoun, štika, sumec)

- dvoudenní jarmark u bašty

- občerstvení -
speciality z ryb
- doprovodný program

- zajištěna posilová doprava na výlov na linkách IDS - JMK č. 201 a 231
Podrobný program si můžete stáhnout zde.

Výběrová komise vybrala k podpoře projekty 4. výzvy

Dne 30. září 2010 se uskutečnilo veřejné slyšení žadatelů v 4. výzvě a poté 5. 10. 2010 následovalo hodnocení projektů vylosovanými členy výběrové komise. Hodnocení se zúčastnilo 5 členů (3 zástupci za neziskový a podnikatelský sektor, 2 zástupci za veřejnou správu). Každý projekt tak byl obodován 3 hodnotiteli.

Spuštěn nový web regionálních produktů

Asociace regionálních značek o.s. spustila nový web regionálních produktů na kterém naleznete produkty a informace o nich ze všech 13 regionů ! Podívejte se na www.regionalni-znacky.cz !

Prezentace projektů spolupráce

Veřejně přístupná prezentace projektů spolupráce zaregistrovaných v 10. kole PRV proběhne ve dnech 4.-6. října 2010. Každá KMAS má v rámci této prezentace možnost krátce představit svůj projekt veřejnosti. Ostatní MAS, zástupci SZIF a MZe budou mít možnost položit MAS doplňující otázky
.

18. 9. 2010 se koná 2. den MAS Moravský kras
V sobotu 18.9.2010 od 8.00 hodin se před Základní školou ve Sloupě můžete seznámit s projekty a činností Místní akční skupiny Moravský kras. Získáte informace o aktuálních a připravovaných výzvách programu LEADER. Můžete konzultovat svoje stavební záměry s podporou programu Zelená úsporám. Uvidíte prezentaci regionálních výrobků a regionální značky. Plakát získáte zde

MAS Moravský kras bude nabízet vybavení pro pořádání akcí
MAS Moravský kras uspěla s žádostí o podporu projektu, jehož předmětem je vytvoření nového technického zázemí pro společenskou, kulturní, sportovní a spolkovou činnost a propagaci v regionu. Díky tomu budou pořízeny velkokapacitní stany, podium, stánky, stoly a lavice. Toto vybavení si bude možné za určitých podmínek od MAS Moravský kras půjčit pro pořádání i Vašich akcí. Pokud máte zájem, můžete si přijít vybavení prohlédnout v pátek 17. září v 10:00 k sídlu MAS do Sloupu. Můžete vyslat i nějakého Vašeho „technika“, který se rovnou naučí stavět velkokapacitní stan. Vybavení si můžete prohlédnout i v sobotu 18. září během Sloupských medových dnů.V případě zájmu o instruktáž 17. 9. prosím kontaktujte Marušku Horákovou: horakova@mas-moravsky-kras.cz, 511 141 728. Rezervace vybavení bude spuštěna co nejdříve, sledujte naše webové stránky.

[1]      «      38   |   39   |   40   |   41   |   42   |   43   |   44   |   45   |   46   |   47   |   48      »      [61]