Máme úspěšný projekt v OP Nadnárodní spolupráce Střední Evropa!

Dne 2. prosince 2010 Monitorovací výbor OP Nadnárodní spolupráce Střední Evropa rozhodl ve Vídni o nových projektech, které mají být spolufinancované ve 3. výzvě. Ze 112 způsobilých projektových žádostí výbor doporučil k podpoře 28 projektů v oblasti inovací, dostupnosti, životního prostředí a konkurenceschopnosti měst a regionů. Projekty budou podpořeny částkou zhruba 55 milionů eur z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Mezi schválenými je i projekt ENERGYREGION- Effecitive development of dispersed renewable energy in combination with conventional energy in Regions (Efektivní rozvoj rozptýlených obnovitelných zdrojů energie v kombinaci s konvenční energií v regionech), kde je partnerem naše místní akční skupina s rozpočtem 250 tis. eur.

Alokace MAS na rok 2011

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) zveřejnil 19. listopadu 2010 alokace pro místní akční skupiny na rok 2011. Pro MAS vybrané v 1. vlně PRV v roce 2008 (48) je alokace nižší, protože už není připočtena částka roku 2007, naopak pro MAS vybrané ve 2. vlně v roce 2009 (32) je alokace přibližně stejná, protože celkový balík se dělí do 5 let a nikoliv do 6 let jako u MAS z první vlny. Pro MAS Moravský kras o.s. činí alokace 13 030 333 Kč.

Zjednodušení pravidel pro místní akční skupiny a žadatele pro příští rok

Z důvodu společného zájmu na zjednodušení Pravidel, administrace a snížení byrokracie v rámci Programu rozvoje venkova probíhají v současné době partnerská jednání na úrovni tematické pracovní skupiny Leader k aktualizaci Pravidel opatření osy 4. Projednávané změny s sebou přinesou řadu pozitivních dopadů, které rozšíří možné podporované aktivity v rámci horizontální osy 4 a zvýší flexibilitu při naplňování strategických plánů Leader.

Zúčastnili jsme se konference Venkov 2010

Dva zástupci MAS Moravský kras o.s. se zúčastnili národní konference VENKOV 2010 v Lázních Bělohrad v různých pracovních skupinách. Konference byla podnětná svým evropským rozměrem, tzn. že jsme byli u toho, kde se tvoří trendy politiky pro léta 2014-2020. V desítkách rozhovorů jsme si také vyměňovali zkušenosti se současným naplňováním naší rozvojové strategie s aktéry z celé země.

MAS Moravský kras pořádá seminář s mezinárodními lektory
Rádi bychom Vás pozvali na seminář Úspory energie při plánování i v praxi, který se uskuteční 2. prosince v Blansku. Semináře se zúčastní i 2 mezinárodní lektoři, partneři z projektu INTENSE. Ingrida Breme z Regionálního envrionmentálního centra z Lotyšska účastníky seznámí s mezinárodním projektem INTENSE. Christiane von Knorre z architektonické kanceláře “Auraplan” v Německu představí nástroje územního plánování využívané v Německu ke zvýšení energetické efektivnosti výstavby a možnosti/praktické zkušenosti s těmito nástroji v České republice. V programu dále navážeme přednáškou o možnostech a praktických zkušenostech s těmito nástroji v České republice. V odpoledním bloku se pak zaměříme na konkrétní opatření a zkušenosti s úsporami energie v rodinných i bytových domech.

V Moravském krasu získaly další výrobky regionální značku

Na zasedání certifikační komise dne 2.listopadu 2010 získalo pro své výrobky chrannou známku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt ® šest výrobců. Certifikační komise je složena ze zástupců regionu včetně regionálních výrobců. Komise obnovila zároveň obnovila certifikát třinácti výrobcům. Certifikáty opravňují jejich držitele k používání značky zaručující místní původ, kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí.

Pozvánka na vzdělávací akci o regionální gastronomii

Krajské sdružení Národní sítě místních akčních skupin Jihomoravského kraje Vás zve ve dnech 19.-20. listopadu 2010 na vzdělávací akci Regionální gastronomie jižní Moravy a tvorba pěších tras, venkovských muzeí a dalších produktů venkovského cestovního ruchu.Vzdělávací akce je součástí projektu Krajského sdružení NS MAS ČR Jihomoravského kraje Tradice a inovace ve venkovském cestovním ruchu na jižní Moravě.

Vilémovická knihovna láká na výstavy i promítání

Vilémovice – nová okna, nové topení, vybavení díky kterému zpestří přednášky promítání a přehlednější prostor. Tím vším se nyní může pochlubit knihovna ve Vilémovicích. Vedení obce ji nechalo spravit za tři sta osm tisíc korun. Na úpravy přispěla Vilémovickým MAS Moravský kras o.s. v rámci realizace své rozvojové strategie.

Pozvánka k našim partnerům do Poodří

MAS Moravský kras o.s., MAS Regionu Poodří o.s. a MAS Moravská cesta (Litovelsko-Pomoraví) o.s. vás zvou v  sobotu 6. listopadu 2010  na společnou akci Pooderské rybářské slavnosti do Bartošovic na Moravě (u Nového Jičína).

Regionální značky na podzimních trzích v Praze

Ve dnech 15.-28.10. proběhnou na Staroměstském náměstí v Praze trhy, kde se budete moci setkat i s držiteli regionální značky.

[1]      «      37   |   38   |   39   |   40   |   41   |   42   |   43   |   44   |   45   |   46   |   47      »      [61]