V Moravském krasu získaly další výrobky regionální značku

Regionální značka garantuje původ výrobku v Moravském krasu, originalitu a vazbu na toto území, a zároveň slouží ke zviditelnění místní produkce.

Na zasedání certifikační komise dne 2.listopadu 2010 získalo pro své výrobky chrannou známku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt ® šest výrobců. Certifikační komise je složena ze zástupců regionu včetně regionálních výrobců. Komise obnovila zároveň obnovila certifikát třinácti výrobcům. Certifikáty opravňují jejich držitele k používání značky zaručující místní původ, kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí.

Nově získaly značku tyto výrobky:

Dršťková polévka, sekaná pečeně a utopenec od Michala Musila

Kolekce výrobků krejčovské firmy Ivy Unčovské

Drátenické výrobky včetně originálních drátovaných šperků s přírodními kameny od Emilie Šťávové

Vitráže, obrázky malované na sklo, šperky, lampy od Iva Toncera

Med z Rudického propadání od Karla Skřivánka

Boskovický mošt od Palírny Boskovice s.r.o.

Likéry od Palírny Boskovice s.r.o.

Ovocné pálenky od Palírny Boskovice s.r.o.

V Moravském krasu značku uděluje MAS Moravský kras o.s., na kterou se mohou další řemeslníci a producenti z tohoto regionu obracet s žádostmi o udělení značky.

V současné době je značení místních výrobků zavedeno již ve třinácti oblastech České republiky - Krkonoše, Šumava, Beskydy, Moravský kras, Orlické hory, Vysočina, Górolsko Swoboda (Jablunkovsko), Moravské Kravařsko (Poodří), Podkrkonoší, Polabí, Haná, Českosaské Švýcarsko a Jeseníky. Na národní úrovni koordinuje tento systém Asociace regionálních značek.

Více informací na www.regionalni-znacky.cz a www.mas-moravsky-kras.cz .

Kontaktní osoba: Jozef Jančo
E-mail: masmk@seznam.cz