Naši polští partneři v celostátní televizi

Dolina Baryzcy se opět objevila v médiích. Tentokrát v hlavním vysílání celostátní televize. Činnost Nadace pro udržitelný rozvoj Wroclaw spojená s výstavbou infrastruktury sloužící turistice a pozorování přírody jsou uvedeny jako příklady efektivního využití prostředků z fondů EU na ochranu životního prostřed v rámci "Projektu Evropa", který vzniká v TVP 1.

Zaregistrovali jsme projekt spolupráce se Slovenským krasem

MAS Moravský kras o.s. a OZ KRAS úspěšně zaregistrovali u české a slovenské platební agentury projekt spolupráce Leader Kras- naše společné dědictví. Projekt propagací málo známého kulturního dědictví rozvíjí bohatství a identitu středoevropských krasových oblastí. Partnerem projektu je i maďarská MAS Borsod-Torna-Gömör Egyesület z Aggtelekského krasu a slovinská VITRA Cerknica z pohoří Kras které dalo jméno i všem ostatním krasovým oblastem světa.

Schválené projekty 5. výzvy

Dne 14.6.2011 výběrová komise vybrala k podpoře projekty podané v 5. výzvě. Následně výběr projektů projednal a schválil i programový výbor MAS Moravský kras o.s. dne 16. 6. 2011. V 5. výzvě bylo podpořeno všech 8 podaných projektů v celkové výši požadované dotace 3 487 095 Kč.

Pozvánka na sportovní odpoledne a country bál

Občanské sdružení Vápeníček Vás zve na sportovní odpoledne a country bál. Obě akce se budou konat 25. 6. za sokolovnou Lipovec.

Hasičská pouť ve Křtinách
V neděli 1. května 1011 se ve Křtinách konala tradiční hasičská pouť. Přinášíme Vám video z tého akce.

Otevření muzea v Senetářově

V sobotu 14. května 2011 se v Senetářově konalo slavností otevření  muzea. Podívejte se s námi na videoreportáž z akce. Rekonstrukce muzea byla realizována naší MAS v rámci projektu spolupráce Leader Moravská brána do Evropy- nové venkovské muzea a expozice.

Děkanátní setkání - pouť do Císařské jeskyně

Přinášíme Vám video z Děkanátního setkání dívek a pouťe do Císařské jeskyně.

Budeme realizovat projekt přeshraniční spolupráce

Správce Fondu mikroprojektů zveřejnil výsledky zasedání 5. Regionálního výboru, který zasedal ve dnech 28.- 29.4. 2011 v Žítkové při projednávání žádostí o finanční příspěvky mikroprojektů předložených ve 4. výzvě. Mezi schválenými projekty je i náš partnerský projekt Spoločné zamúčené histórie - mlyny, obilie a miestne produkty v našich regiónoch. Nositelem projektu je Mikroregión Termál z Trnavského kraje.

V 5. výzvě bylo podáno 8 žádostí

Příjem žádostí v 5. výzvě v rámci realizace Strategického plánu Leader Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras probíhal ve dnech od 9.5.2011 do 16.5.2011.
Bylo přijato celkem 8 žádostí.

Pozvánka na seminář Představení nástroje pro hodnocení stavebních záměrů obce – ekonomické, ekologické a sociální aspekty

Tento nástroj byl vytvořen architekty z Německa (Hannover, Frankfurt) na základě zkušeností s plánovacími procesy nové výstavby/rekonstrukcí ve městech. Jedná se o jednoduchý nástroj vytvořený a pracující v excelu.Je využitelný, chcete-li pomoc při rozhodování mezi investičními projekty. Program nabízí systém 15 kritérií, které se jednoduše zbarvují zeleně nebo červeně podle dosažené hodnoty tak, aby různé budovy mohly být následně snadno porovnatelné. Seminář se uskuteční 2. června na zámku ve Křtinách.

[1]      «      33   |   34   |   35   |   36   |   37   |   38   |   39   |   40   |   41   |   42   |   43      »      [61]