Proběhl seminář Větrné mlýny v ČR

Ve dnech 11.-12.října 2011 proběhl seminář Větrné mlýny v ČR spojený s exkurzí. Seminář jsme organizovali v rámci projektu „Spoločné zamúčené histórie - mlyny, obilie a miestne produkty v našich regiónoch“ Operačního programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika-Česká republika.

Začínáme realizovat mezinárodní projekt spolupráce Leader

Ve dnech 23.-25. září 2011 jsme se zúčastnili IV. Festivalu vyberania desiatkov z úrody v Jablonove nad Turňou ve Slovenském krasu. Akce byla pro nás velkou inspirací k založení tradice společných festivalů krasových oblastí. Příštího ročníku se aktivně zúčastní i subjekty z naší MAS v rámci projektu Kras-naše spoločné dedičstvo podpořeného z Programu rozvoje venkova ČR 2007-2013 a Programu rozvoja videka SR 2007-2013. Podívejte se s námi na krátká videa z akce!

Video z akce Vodní mlýny na Slovensku

Podívejte se na video z kulturně výměnné akce na Slovensku ve dnech 20.-21. září 2011 na téma Vodní mlýny v SR. Akce byla realizována v rámci projektu „Spoločné zamúčené histórie - mlyny, obilie a miestne produkty v našich regiónoch“ Operačního programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika-Česká republika (kód mikroprojektu: SK/FMP/04/036).

Upřesnění harmonogramu administrace 6. výzvy

Na základě počtu přijatých projektů (20) a posunu termínu 14. kola PRV a registrace projektů na RO SZIF v Brně upřesňujeme harmonogram pro administraci projektů podaných v 6. výzvě.

Jednoduché návody, jak snížit spotřebu ve vaší domácnosti
V rámci projektu Intense bylo vytvořeno 13 krátkých filmů, které poskytují jednoduché návody, jak snížit spotřebu ve vaší domácnosti. Filmy se věnují těmto tématům: jak chránit svůj dům v létě před teplem, zateplení domů, hromadné dopravě, cyklistice, certifikátům energetické náročnosti domu, větrání, snížení spotřeby, standby režimu, urabanizaci, pasivnímu domu, solárním panelům pro ohřev vody, správnému provozu praček a sušiček a energetickým štítkům spotřebičů. Všechna videa jsou ke stažení a volnému použití.

Pozvánka na seminář do Haňovic

Spolu s našim partnery z MAS Moravská cesta (Litovelsko_pomoraví) o.s. Vás zveme dne 26.9. 2011 do Haňovic na vzdělávací akci projektu spolupráce Leader Moravská brána do Evropy - mapování a studie obnovy technicko-historických památek na venkově. Na akci budou prezentovány výsledky mapování technických památek v regionu MAS Moravská cesta.

Pozvánka na kulturně-výměnnou akci "Větrné mlýny v ČR"

MAS Moravský kras o.s., Mikroregión Termál a Mikroregión Dudváh si Vás dovolují pozvat na dvoudenní kultúrně-výměnnou akci, která bude realizovaná v rámci projektu „Spoločné zamúčené histórie - mlyny, obilie a miestne produkty v našich regiónoch“ Operačního programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika-Česká republika.
Akce na téma Větrné mlýny v ČR se bude konat v Moravském krasu ve dnech 11.-12. října 2011.

Technické památky ve venkovském cestovním ruchu

V rámci projektu spolupráce Leader Moravská brána do Evropy- mapování a studie obnovy technicko-historických památek na venkově Vás zveme na vzdělávací akci Technické památky ve venkovském cestovním ruchu. Akce se bude konat dne 14.10.2011 na Rychtě v Krásensku.

Seznam přijatých žádostí v 6. výzvě

V 6. výzvě pro předkládání projektů v rámci realizace strategického plánu Leader Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras  bylo přijato 20 žádostí. Celkové výše projektů je 13 733 015 Kč, celková výše způsobilých výdajů je  12 165 319 Kč a celková výše požadované dotace je  8 201 450 Kč. V roce 2011 byly vyhlášeny dvě výzvy k předkládání projektů. Celkem v obou výzvách bylo předloženo 28 projektů.

Festival vyberania desiatkov z úrody v Jablonově

Spolu s našimi partnery ze Slovenského krasu z Občianskeho združenia KRAS Vás zveme na III. Festival vyberania desiatkov z úrody. Festival se bude konat dne 24.09.2011 v Jablonově nad Turňou v  Pieckovém háji a v GRANÁRIU.

[1]      «      31   |   32   |   33   |   34   |   35   |   36   |   37   |   38   |   39   |   40   |   41      »      [61]