Pozvánka na seminář Představení nástroje pro hodnocení stavebních záměrů obce – ekonomické, ekologické a sociální aspekty

si Vás dovoluje pozvat na seminář

Nástroj pro hodnocení stavebních záměrů obce – ekonomické, ekologické a sociální aspekty

termín: 2. června, od 9:30 – 16:00

Místo: zámek Křtiny, učebna

Vložné: 0 Kč (zahrnuje účast na semináři, materiály ze semináře, občerstvení včetně oběda)

Účastníci: zástupci samospráv, úředníci, případně i zájemci z řad veřejnosti se zájmem o úspory energií

Představovaný nástroj

Tento nástroj byl vytvořen architekty z Německa (Hannover, Frankfurt) na základě zkušeností s plánovacími procesy nové výstavby/rekonstrukcí ve městech. Jedná se o jednoduchý nástroj vytvořený a pracující v excelu.

Je využitelný, chcete-li pomoc při rozhodování mezi investičními projekty. Program nabízí systém 15 kritérií, které se jednoduše zbarvují zeleně nebo červeně podle dosažené hodnoty tak, aby různé budovy mohly být následně snadno porovnatelné.

Nástroj bude představen nejprve teoreticky. Účastníci si jej pak budou vyzkoušet i na praktických příkladech hodnocení skutečných investic.

Program bude poskytnut účastníkům v českém jazyce na CD a bude stažitelný z webových stránek MAS Moravský kras.

Lektoři

Program představí vyškolení lektoři z REC Praha.

Odpolední část programu

Účastníci semináře se mohou zúčastnit i odpolední části, kde si mohou vyslechnout další přednášky k úsporám energie. Opět budou přednášet lektoři, kteří byli vyškolení německými odborníky právě pro potřeby vzdělávání místních samospráv. Nabízíme tyto témata:

Legislativa spojená s úsporami energie (územní plánování, výstavba)

Kontrola kvality výstavby/rekonstrukce

Obnovitelné zdroje energií

Využití sluneční energie

Registrace:
formou návratky do 31. 5. 2011, která bude obsahovat: jméno a příjmení, název organizace, adresu, telefon, e-mail. Návratku zašlete buď písemně (MAS Moravský kras, Sloup 221, 679 13 Sloup) nebo e-mailem (horakova@mas-moravsky-kras.cz). Hlásit se můžete i telefonicky, prostřednictvím tel. 511 141 728 (Jana Koudelková).

Pořadatel:
Marie Horáková
MAS Moravský kras o.s.
Email.: horakova@mas-moravsky-kras.cz

Seminář se uskuteční v rámci projektu INTENSE (Od Estonska po Chorvatsko: Inteligentní opatření pro úspory energie pro municipální bydlení v zemích střední a východní Evropy).