Vláda: Blanensko je hospodářsky slabý region

Blanensko – nízká životní úroveň, nízká hustota osídlení a nadprůměrná nezaměstnanost. To jsou hlavní znaky hospodářsky slabých regionů. Nově se od minulého týdne mezi tyto regiony řadí i okres Blansko.

Další projekt spolupráce byl schválen

Státní zemědělský intervenční fond ke dni 26. února 2010 schválil 26 Žádostí o dotaci v rámci osmého kola příjmu žádostí (6.10. - 26.10.2009) Programu rozvoje venkova – opatření IV.2.1 Realizace projektů spolupráce v celkové výši podpory 80.892.205,- Kč. Mezi schválenými projekty je i ten náš: Moravské brána do Evropy - nové zázemí pro činnost spolků a propagaci MAS na venkově.

Velikonoční jarmark na rozhledně

Na velikonoční sobotu 3. dubna 2010 připravuje v areálu rozhledny Podvrší  u Veselice sdružení VESELICKÁ KAPLIČKA již VIII. Velikonoční jarmark. Akce se bude opět konat jako Jarmark regionálních produktů, kdy na něm dostanou příležitost představit své výrobky držitelé značky Moravský kras - regionální produkt.

Získali jsme dotaci z ministerstva pro místní rozvoj

Ministerstvo pro místní rozvoj v rámci Programu podpory nestátních neziskových organizací finančně podpořilo celkem 26 neziskových organizací částkou 132 milionů korun. Naše MAS získala podporu pro projekt Inteligentní opatření pro úspory energie v Moravském krasu.

Seminář Tvorba tematických kulturních tras

První jarní víkend 19.-20. března 2010 Vás zveme na seminář věnovaný tvorbě tematických kulturních tras. Dozvíte se na něm o poutních cestách u nás a v Evropě, o České cestě, Graselových stezkách na Slavonicku a 70 zaniklých středověkých osadách na Drahanské vrchovině.

Informace o ukončené 2. výzvě

MAS Moravský kras o.s. přijala ve dnech od 4. do 8. ledna 2010 ve své 2. výzvě programu Leader 2007–2013 (v rámci 9. kola Programu rozvoje venkova) celkem 5 žádostí o dotaci. Jednotlivé žádosti prošly kontrolou formálních náležitostí, administrativní kontrolou a kontrolou přijatelnosti na MAS. Tyto kontroly byly ukončeny 3. února 2010. Dne 4. února 2010 se uskutečnilo zasedání výběrové komise spojené s hodnocením projektů vylosovanými členy výběrové komise.

Vydali jsme praktického rádce - Jak uspořit zeleně v bytovém nebo rodinném domě

Praktický rádce, který Vás seznámí se základními postupy, které vedou k úsporám energie ve Vaší domácnosti. Zároveň získáte základní přehled o programu Zelená úsporám.

Poradenské místo pro Zelenou úsporám
MAS Moravský kras poskytuje základní poradenství k programu Zelená úsporám nejen na našem území, ale i pro MAS Společná cesta. Konzultace podáváme buď v době konzultačních hodin, tj. v pondělí 9:00 – 14:00 nebo čtvrtek 11:00 – 16:00, nebo individuálně po domluvě. Najdete nás ve Sloupu,v prvním patře budovy Zemspolu (Sloup 221).

Aktuality na stránkách našeho EKOINFOCENTRA
  Na stránkách našeho EKOINFOCENTRA můžete:

- poslat dotaz přes kontaktní formulář
- pročíst odpovědi na nejčastěji kladené otázky
- vybrat, jakou knihu byste si chtěli půjčit z naší knihovny
- najít aktuální grantové uzávěrky,
- najít odkazy na aktuální zprávy z ochrany životního prostředí
-rra-moldava; zjistit sezonní rady a doporučení.

První číslo elektronického zpravodaje „Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras“

Připravili jsme první číslo elektronického zpravodaje „Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras“, který bude vydáván v souvislosti s realizací Integrované strategie rozvoje území „Otevíráme Moravský kras “ a Strategického plánu Leader MAS Moravský kras o.s. v rámci Programu rozvoje venkova ČR na léta 2007– 2013.

[1]      «      45   |   46   |   47   |   48   |   49   |   50   |   51   |   52   |   53   |   54   |   55      »      [61]