Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

MAS Moravský kras o.s. uspěla se svým Strategickým plánem Leader "Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras"
Ministerstvo zemědělství dne 9.4.2009 vyhlasílo výsledky hodnocení Strategických plánů Leader místních akčních skupin v rámci opatření IV.1.1 Místní akční skupina v Programu rozvoje venkova ČR 2007-2013 ve 2. kole výběru.

750 milionů korun podpoří rozvoj dalších malých obcí
Dalším 32 Místním akčním skupinám složeným z malých obcí umožní rozvoj přibližně 750 milionů korun převedených z pozemkových úprav. Kromě zlepšování života na venkově má tento krok ministra zemědělství Petra Gandaloviče zajistit rovnoměrné rozmístění skupin po celém území republiky.

Zelená úsporám: Miliardy na úspory a zelenou energii pro domácnosti
Miliony tun emisí, které nebudou muset být vypuštěny do ovzduší, miliony gigajoulů tepla, které nebudeme muset vyrobit, miliony tun uhlí, které nebudeme muset vytěžit a miliardy korun, které zůstanou v peněženkách domácností v České republice. To je ve zkratce přínos programu Zelená úsporám, který dnes představil ministr životního prostředí Martin Bursík.

Vzdělávací akce o chovu koz
Pamatujete si ještě dobu kdy kozu chovali v každé domácnosti? Přijeďte se na ně podívat a dozvědět se více o plemenech koz, jejich chovu, zpracování produktů. Navštívíte i kozí farmu manželů Sedlákových v Šošůvce a dozvíte se jak začínali s chovem, v čem to bylo těžké a v čem naopak potěšující. Ochutnáte i několik gastronomických specialit.

Protierozní opatření v Moravském krasu

Zveme vás na další vzdělávací akci v rámci projektu Vzdělávání podnikatelů v zemědělství, lesnictví a potravinářství na modelových lokalitách.

VII. Velikonoční jarmark na rozhledně Podvrší u Veselice

Na velikonoční sobotu 11. dubna 2009 připravuje v areálu rozhledny sdružení VESELICKÁ KAPLIČKA již VII. Velikonoční jarmark. Akce se bude opět konat jako Jarmark regionálních produktů, kdy na něm dostanou příležitost představit své výrobky držitelé značky Moravský kras - regionální produkt.

Velikonoční výstava v Lipovci
Pozvánka na Velikonoční prodejní výstavu v Lipovci.

Další vzdělávací akce je zaměřená na staré a tradiční odrůdy a mizející plevele
Na akci se dozvíte se kde se ještě staré odrůdy pěstují, kde se dá sehnat jejich osivo, samozřejmě něco o ekonomice jejich pěstování a navštívíte podnik který se jejich pěstováním a množením zabývá.

Oblíbené exkurze pokračují i v roce 2009
Prvním jarním dnem zahajuje ZO ČSOP Ponikva tradiční sobotní (nedělní) přírodovědné exkurze (vycházky) k zajímavým místům v Moravském krasu. Novinkami bude pozorování netopýrů v jejích zimním stanovišti v Kateřinské jeskyni, pozorování přírody na nových místech (přírodní rezervace Čihadlo) i nové formy exkurze (cyklovýlet středním krasem s průvodcem).

Výroční zpráva o činnosti MAS Moravský kras o.s. za rok 2008
Zajímá Vás, co jsme dělali v uplynulém roce? Podívejte se do naší výroční zprávy.

[1]      «      43   |   44   |   45   |   46   |   47   |   48   |   49   |   50   |   51   |   52   |   53      »      [53]

3.11. - 5.11. 2018, Svatohuberské menu na zámku ve Křtinách,