Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Protierozní opatření v Moravském krasu

Zveme vás na další vzdělávací akci v rámci projektu Vzdělávání podnikatelů v zemědělství, lesnictví a potravinářství na modelových lokalitách.

VII. Velikonoční jarmark na rozhledně Podvrší u Veselice

Na velikonoční sobotu 11. dubna 2009 připravuje v areálu rozhledny sdružení VESELICKÁ KAPLIČKA již VII. Velikonoční jarmark. Akce se bude opět konat jako Jarmark regionálních produktů, kdy na něm dostanou příležitost představit své výrobky držitelé značky Moravský kras - regionální produkt.

Velikonoční výstava v Lipovci
Pozvánka na Velikonoční prodejní výstavu v Lipovci.

Další vzdělávací akce je zaměřená na staré a tradiční odrůdy a mizející plevele
Na akci se dozvíte se kde se ještě staré odrůdy pěstují, kde se dá sehnat jejich osivo, samozřejmě něco o ekonomice jejich pěstování a navštívíte podnik který se jejich pěstováním a množením zabývá.

Oblíbené exkurze pokračují i v roce 2009
Prvním jarním dnem zahajuje ZO ČSOP Ponikva tradiční sobotní (nedělní) přírodovědné exkurze (vycházky) k zajímavým místům v Moravském krasu. Novinkami bude pozorování netopýrů v jejích zimním stanovišti v Kateřinské jeskyni, pozorování přírody na nových místech (přírodní rezervace Čihadlo) i nové formy exkurze (cyklovýlet středním krasem s průvodcem).

Výroční zpráva o činnosti MAS Moravský kras o.s. za rok 2008
Zajímá Vás, co jsme dělali v uplynulém roce? Podívejte se do naší výroční zprávy.

Jarní zasedání certifikační komise

V případě že máte zájem o značku Moravský kras-regionální produkt® nenechte si ujít možnost podat žádost a získat značku.

V Zábřehu na Moravě se konala valná hromada českých MAS-ek
11. března 2009 se uskutečnilo zasedání volební Valné hromady Národní sítě místních akčních skupin České republiky.

Košt vína a jarmark místních produktů
Navštivte zajímavé březnové víkendové akce v Moravském krasu. Přijďte ochutnat rakouská vína do Rudice a produkty Moravského krasu v Jedovnicích.

Pozvánka na Festival otevřených sklepů Mladá vína z Modrých hor 21.-22. března 2009
Jen nemnoho kulinářských rozkoší předčí lahodný, zralý sýr podávaný se sklenkou kvalitního vína a soustem čerstvě upečného chleba. Pojďte s námi objevovat nové chutě a kulinářské divy jihu Moravy! Pojďte zažít snoubení sýrů Moravského krasu a moravského vína do Němčiček!

[1]      «      42   |   43   |   44   |   45   |   46   |   47   |   48   |   49   |   50   |   51   |   52      »      [52]