Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Pozvánka na Festival otevřených sklepů Mladá vína z Modrých hor 21.-22. března 2009
Jen nemnoho kulinářských rozkoší předčí lahodný, zralý sýr podávaný se sklenkou kvalitního vína a soustem čerstvě upečného chleba. Pojďte s námi objevovat nové chutě a kulinářské divy jihu Moravy! Pojďte zažít snoubení sýrů Moravského krasu a moravského vína do Němčiček!

Na některé projekty 5. kola Programu rozvoje venkova půjde dvojnásobek peněz
Podali jste projekt v 5. kole Programu rozvoje venkova a prošli jste administrativní kontrolou? S největší pravděpodobností budete úspěšní! Ministr zemědělství rozhodl o navýšení peněz u některých opatření v 5. kole Programu rozvoje venkova až do výše 200 % původně určeného objemu. Týká se to projektů, kde jsou zejména příjemci obce, a to opatření podporujících investice v obcích a lesnickou infrastrukturu.

Původ názvu plísňového sýru Niva

Víte kde se vzal název sýru Niva který vyrábí Mlékárna Otinoves s.r.o.? Mnozí si myslí, že se jmenuje podle obce Niva na Drahanské vrchovině. Opravdu se jmenuje podle obce, jenomže podle obce Dobrá Niva na středním Slovensku, ležící 13 km jižně od Zvolena.

Pozvánka nejenom pro chovatele ovcí
Chováte ovečky, nebo se chystáte že si několik koupíte na spásání zahrady? Pletete nebo plstíte? Rádi vaříte a zloušíte nové speciality?  Nenechte si ujít další vzdělávací akci zaměřenou na chov ovcí  a zpracování a využití jejich produktů ve dnech 6.-7. března 2009.

Program rozvoje venkova podpoří pěstování melioračních a zpevňujících dřevin
Od března budou platit nové podmínky pro získání dotací na lesnicko-environmentální opatření. Záměrem je zachování nebo zvýšení podílu melioračních a zpevňujících dřevin na lesních pozemcích soukromých osob i obcí.

Programy podpory obnovitelných zdrojů a úspor energie pro rodinné a bytové domy v roce 2009
Informace o nových dotačních titulech pro domácnosti.

Největší objem dotací z ROP Jihovýchod tentokrát pro školská zařízení
Výbor Regionální rady Jihovýchod schválil dne 5. 2. 2009 další dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod ve výši 1,3 miliardy korun pro 129 projektů Jihomoravského kraje a Vysočiny.

Produkty Moravského krasu v České televizi
Podívejte se na pořad Přidej se o podpoře alternativ, lokálních ekonomik a regionálních výrobků.

Kaplického "slimák" možná bude v Moravském krasu
V Babicích nad Svitavou by měl vyrůst jeden z posledních projektů architekta Jana Kaplického.

Pozvánka na poslední vzdělávací akci projektu Na venkově pro venkov
Zajímají Vás nové možnosti podnikání na venkově, zvláště v oblastech se skrytým a nevyužívaným potenciálem cestovního ruchu? Nenechejte si ujít další vzdělávací akci  Nové možnosti podnikání na venkově ve dnech 6.-7. února 2009. Akci bude představen metodický návod, jak vytvářet atraktivní produkty v regiónu, či mikroregiónu, jak objevovat a realizovat NIKY zážitkové turistiky. Bude to také dílna informací a praktických nápadů z oblasti tradičních a zaniklých řemesel.

[1]      «      45   |   46   |   47   |   48   |   49   |   50   |   51   |   52   |   53   |   54   |   55      »      [55]

Kolik zpřístupněných jeskyní je na území turistické destinace Moravský kras?

Čtyři

Pět

Šest

3.8.2020

1. ročník Srazu auto moto veteránů na zahradě muzea Senetářov

9.9.2019

Dětská jezdecká škola Řícmanice zve v sobotu 14. 9. 2019 ve 14.30 na akci Otevřeno 2019.

5.9.2019

Kulturní odpoledne v muzeu v Senetářově dne 14.9.2019.

2.5.2019

V sobotu 11.5.2019 ve 13 hodin se koná akce Senetářovské gulášové slavnosti.