www.mas-moravsky-kras.cz
Čarokrásné krasové scenérie, pradávno obývané jeskyně a historie „železné huti českých i moravských zemí”. To vše se odráží v práci zdejších obyvatel a výrobcích, které zasluhují Vaši pozornost.

Buďte vítáni

Dovolte nám Vás informovat, že máme nový web, na který budeme přidávat všechny aktuální informace.www.masmoravskykras.cz
 
Ministři zemědělství EU v Moravském krasu

Druhý den neformálního setkání ministrů zemědělství a rybářství zemí Evropské unie byl věnován seznámení s Moravským krasem a Punkevními jeskyněmi. Ministři v čele s evropskou komisařkou pro zemědělství a rozvoj venkova Mariann Fischerovou Boelovou měli také možnost nahlédnout do „kuchyně“ jednoho z nejúspěšnějších malých pivovarů ČR v Černé Hoře. Hosty provázel hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Moravský kras navštívila i skupina delegátů setkání. Na programu měli kromě černohorského pivovaru také návštěvu kozí farmy a Sloupsko-šošůvských jeskyní.   

 Schválené Žádosti o realizaci SPL z opatření IV.1.1. Místní akční skupina
Státní zemědělský intervenční fond dne 27. května 2009 schválil 32 Žádosti o realizaci SPL v rámci 5.kola příjmu žádostí Programu rozvoje venkova. Dále došlo k neschválení 20 Žádostí o realizaci SPL. Zbylých 32 Žádostí bylo dle zprávy z ministerstva zemědělství schváleno ministrem, ale alokace pro tyto Žádosti budou z MZe teprve zaslány.

Dobrý nápad z Vilémovic
Před nadcházející letošní turistickou sezónou zahajuje činnost velice zajímavý projekt s názvem NA KOLOBCE KRASEM.


Startuje 7.kolo příjmu žádostí Programu rozvoje venkova
Na webových stránkách SZIF byla zveřejněna Žádost o dotaci PRV pro opatření 7.kola příjmu žádostí PRV (opatření I.1.3., I.1.4., III.1.3.). Pro úplnost uvádíme informaci, že Žádost o dotaci PRV na opatření I.3.1. Další odborné vzdělávání a informační činnost byla zveřejněna na webových stránkách SZIF již dne 18.5.2009 (k tomuto byla také dne 18.5.2009 vydána tisková zpráva). Příjem žádostí bude probíhat od 9.6.2009 do 29.6.2009.

Hledáme pomocníky pro pastvu ovcí a sečení luk
ZO ČSOP Ponikva pro přicházející sezónu hledá pomocníky pro pastvu ovcí a sečení luk v Moravském krasu. 

Rozvoj cestovního ruchu na venkově – zaměření na stezky
Pozvánka na 4.6.2009 na seminář s praktickým zaměřením na tvorbu pěších tras, tematických tras, hippostezek a cyklostezek který pořádá MAS Moravský kras o.s. ve spolupráci s Centrem pro komunitní práci střední Morava.

Výběrové řízení na pozici experta na úspory energie
Hledáme experta na úspory energií ve stavbách pro tříletý mezinárodní projekt "INTENSE - Od Estonska po Chorvatsko: Inteligentní opatření na úsporu energie ve veřejné bytové výstavbě ve střední a východní Evropě".

Pozvánka na seminář k 1. výzvě r. 2009
Využijte možnosti získat peníze na vaše projekty z programu Leader! MAS Moravský kras o.s. pořádá seminář pro žadatele k 1. výzvě programu Leader r. 2009,  který se koná 21. května 2009 v 15 hodin v zasedací místnosti MAS Moravský kras o.s. Pět  dalších seminářů v jednotlivých mikroregionech MAS proběhne v měsících červen-srpen 2009.  V podzimní výzvě budeme rozdělovat  10 827 937 Kč !


Program rozvoje venkova umožní farmářům rozšířit podnikání
Ministr zemědělství Petr Gandalovič podpoří prostřednictvím Programu rozvoje venkova zemědělské podnikatele, kteří se rozhodnou rozšířit svoji činnost směrem ke zpracování zemědělské produkce. Svým rozhodnutím reaguje tak na nově schválenou vyhlášku o přizpůsobení veterinárních a hygienických požadavků.


Gandalovič schválil závazkování projektů pro v šesté kolo příjmu žádostí
Ministr zemědělství Petr Gandalovič rozhodl v úterý 5. května 2009 o částce k závazkování projektů Programu rozvoje venkova (PRV) podaných v 6. kole příjmu žádostí. Podpora bude vyplácena v plné výši finančních požadavků. Z PRV tak na podporu podnikání na venkově jsou připraveny čtyři a půl miliardy korun.[1]      «      50   |   51   |   52   |   53   |   54   |   55   |   56   |   57   |   58   |   59   |   60      »      [60]

Kolik obcí a měst má území MAS?

30
36%


59
33%


103
31%


Počet hlasujících: 670

Rezervace stanů
POUZE
na e-mailu: masmk@seznam.cz

Sociální sítě

 
YouTube                 Facebook

moravskykras.eu
Verze s větším písmem pro slabozraké
16.3.2023

Na Květném pátku 31.3.2023 ve Sloupě se představí i naši producenti, přijďte je podpořit!

7.9.2021

Přijďte 11.9.2021 na akci Otevřeno ve stájích dětské jezdecké školy Řícmanice.

22.6.2021

Mydlidědek - zahájení prázdnin 1.7.2021, dílničky a řemesla na dvoře

5.5.2021

Výstava Buď připraven! Stoletý příběh blanenského skautingu

Mapa stránek / Prohlášení o přístupnosti / Webdesign / Webmaster / Copyright 2008 MAS MK