Výsledky 1.kola výběru MAS na Slovensku
 V rámci I. výzvy na predkladanie Integrovaných stratégií rozvoja územia pre opatrenie 4.1 Implementácia Integrovaných stratégií rozvoja územia a opatrenie 4.3 Chod Miestnej akčnej skupiny, bolo výberovou komisiou vybraných 15 konečných prijímateľov.

Zelená úsporám je přístupnější
Ministerstvo životního prostředí upřesnilo podmínky pro čerpání dotační podpory z programu Zelená úsporám, zaměřeného na zateplování domácností v České republice, výstavbu pasivních domů a instalaci obnovitelných zdrojů energie pro vytápění.

Ministři zemědělství EU v Moravském krasu

Druhý den neformálního setkání ministrů zemědělství a rybářství zemí Evropské unie byl věnován seznámení s Moravským krasem a Punkevními jeskyněmi. Ministři v čele s evropskou komisařkou pro zemědělství a rozvoj venkova Mariann Fischerovou Boelovou měli také možnost nahlédnout do „kuchyně“ jednoho z nejúspěšnějších malých pivovarů ČR v Černé Hoře. Hosty provázel hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Moravský kras navštívila i skupina delegátů setkání. Na programu měli kromě černohorského pivovaru také návštěvu kozí farmy a Sloupsko-šošůvských jeskyní.

Schválené Žádosti o realizaci SPL z opatření IV.1.1. Místní akční skupina
Státní zemědělský intervenční fond dne 27. května 2009 schválil 32 Žádosti o realizaci SPL v rámci 5.kola příjmu žádostí Programu rozvoje venkova. Dále došlo k neschválení 20 Žádostí o realizaci SPL. Zbylých 32 Žádostí bylo dle zprávy z ministerstva zemědělství schváleno ministrem, ale alokace pro tyto Žádosti budou z MZe teprve zaslány.

Dobrý nápad z Vilémovic
Před nadcházející letošní turistickou sezónou zahajuje činnost velice zajímavý projekt s názvem NA KOLOBCE KRASEM.

Startuje 7.kolo příjmu žádostí Programu rozvoje venkova
Na webových stránkách SZIF byla zveřejněna Žádost o dotaci PRV pro opatření 7.kola příjmu žádostí PRV (opatření I.1.3., I.1.4., III.1.3.). Pro úplnost uvádíme informaci, že Žádost o dotaci PRV na opatření I.3.1. Další odborné vzdělávání a informační činnost byla zveřejněna na webových stránkách SZIF již dne 18.5.2009 (k tomuto byla také dne 18.5.2009 vydána tisková zpráva). Příjem žádostí bude probíhat od 9.6.2009 do 29.6.2009.

Hledáme pomocníky pro pastvu ovcí a sečení luk
ZO ČSOP Ponikva pro přicházející sezónu hledá pomocníky pro pastvu ovcí a sečení luk v Moravském krasu.

Rozvoj cestovního ruchu na venkově – zaměření na stezky
Pozvánka na 4.6.2009 na seminář s praktickým zaměřením na tvorbu pěších tras, tematických tras, hippostezek a cyklostezek který pořádá MAS Moravský kras o.s. ve spolupráci s Centrem pro komunitní práci střední Morava.

Výběrové řízení na pozici experta na úspory energie
Hledáme experta na úspory energií ve stavbách pro tříletý mezinárodní projekt "INTENSE - Od Estonska po Chorvatsko: Inteligentní opatření na úsporu energie ve veřejné bytové výstavbě ve střední a východní Evropě".

Pozvánka na seminář k 1. výzvě r. 2009
Využijte možnosti získat peníze na vaše projekty z programu Leader! MAS Moravský kras o.s. pořádá seminář pro žadatele k 1. výzvě programu Leader r. 2009,  který se koná 21. května 2009 v 15 hodin v zasedací místnosti MAS Moravský kras o.s. Pět  dalších seminářů v jednotlivých mikroregionech MAS proběhne v měsících červen-srpen 2009.  V podzimní výzvě budeme rozdělovat  10 827 937 Kč !

[1]      «      51   |   52   |   53   |   54   |   55   |   56   |   57   |   58   |   59   |   60   |   61      »      [61]