Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Výroční zpráva o činnosti MAS Moravský kras o.s. za rok 2008
Zajímá Vás, co jsme dělali v uplynulém roce? Podívejte se do naší výroční zprávy.

Jarní zasedání certifikační komise

V případě že máte zájem o značku Moravský kras-regionální produkt® nenechte si ujít možnost podat žádost a získat značku.

V Zábřehu na Moravě se konala valná hromada českých MAS-ek
11. března 2009 se uskutečnilo zasedání volební Valné hromady Národní sítě místních akčních skupin České republiky.

Košt vína a jarmark místních produktů
Navštivte zajímavé březnové víkendové akce v Moravském krasu. Přijďte ochutnat rakouská vína do Rudice a produkty Moravského krasu v Jedovnicích.

Pozvánka na Festival otevřených sklepů Mladá vína z Modrých hor 21.-22. března 2009
Jen nemnoho kulinářských rozkoší předčí lahodný, zralý sýr podávaný se sklenkou kvalitního vína a soustem čerstvě upečného chleba. Pojďte s námi objevovat nové chutě a kulinářské divy jihu Moravy! Pojďte zažít snoubení sýrů Moravského krasu a moravského vína do Němčiček!

Na některé projekty 5. kola Programu rozvoje venkova půjde dvojnásobek peněz
Podali jste projekt v 5. kole Programu rozvoje venkova a prošli jste administrativní kontrolou? S největší pravděpodobností budete úspěšní! Ministr zemědělství rozhodl o navýšení peněz u některých opatření v 5. kole Programu rozvoje venkova až do výše 200 % původně určeného objemu. Týká se to projektů, kde jsou zejména příjemci obce, a to opatření podporujících investice v obcích a lesnickou infrastrukturu.

Původ názvu plísňového sýru Niva

Víte kde se vzal název sýru Niva který vyrábí Mlékárna Otinoves s.r.o.? Mnozí si myslí, že se jmenuje podle obce Niva na Drahanské vrchovině. Opravdu se jmenuje podle obce, jenomže podle obce Dobrá Niva na středním Slovensku, ležící 13 km jižně od Zvolena.

Pozvánka nejenom pro chovatele ovcí
Chováte ovečky, nebo se chystáte že si několik koupíte na spásání zahrady? Pletete nebo plstíte? Rádi vaříte a zloušíte nové speciality?  Nenechte si ujít další vzdělávací akci zaměřenou na chov ovcí  a zpracování a využití jejich produktů ve dnech 6.-7. března 2009.

Program rozvoje venkova podpoří pěstování melioračních a zpevňujících dřevin
Od března budou platit nové podmínky pro získání dotací na lesnicko-environmentální opatření. Záměrem je zachování nebo zvýšení podílu melioračních a zpevňujících dřevin na lesních pozemcích soukromých osob i obcí.

Programy podpory obnovitelných zdrojů a úspor energie pro rodinné a bytové domy v roce 2009
Informace o nových dotačních titulech pro domácnosti.

[1]      «      44   |   45   |   46   |   47   |   48   |   49   |   50   |   51   |   52   |   53   |   54      »      [54]

Kolik zpřístupněných jeskyní je na území turistické destinace Moravský kras?

Čtyři

Pět

Šest

2.5.2019

V sobotu 11.5.2019 ve 13 hodin se koná akce Senetářovské gulášové slavnosti.

25.1.2019

V sobotu 2. února 2019 ve 14:00 hod v Chrudichromech se bude konat výstava maškarních průvodů

3.11. - 5.11. 2018, Svatohuberské menu na zámku ve Křtinách,