Titul Vesnice roku v Jihomoravském kraji získala obec Krásensko

V Jihomoravském kraji se do soutěže přihlásilo celkem 22 obcí. „Letošní kolo soutěže Vesnice roku bylo velmi vyrovnané a komisi dalo velkou práci rozhodnout o vítězi. Krásenko zapůsobilo komplexní připraveností a prezentací. Po celé vesnici jsou umístěny krásné informační tabule, které zachycují historii i současnost jednotlivých částí“, říká předseda hodnotitelské komise Stanislav Kamba, starosta obce Vísky, která v této soutěži zvítězila pře dvěma lety.

Krajské kolo soutěže Vesnice roku v Jihomoravském kraji přineslo také další ocenění. Modrou stuhu za společenský život získala obec Vavřinec (okres Blansko), Bílá stuha za činnost mládeže poputuje do obce Němčičky (okres Břeclav), Zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí udělila komise vesnici Hýsly (okres Hodonín) a Oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu vesnici Jevišovka (okres Břeclav).

Soutěž Vesnice roku pokračuje dalšími krajskými koly. Každá přihlášená obec musí být navštívena hodnotitelskou komisí nejpozději do konce června 2010. V hodnotitelské komisi zasedají zástupci všech vyhlašovatelů soutěže, tedy zástupci ministerstva pro místní rozvoj, ministerstva zemědělství, Svazu měst a obcí ČR a Spolku pro obnovu venkova.

Více informací o soutěži Vesnice roku najdete na webových stránkách www.vesniceroku.cz