Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Reportáže z festivalu Via Bohemica

Podívejte se s blanenskou televizí na festival Via Bohemica který se konal v Blansku ve dnech 25.-26. října 2013 a alespoň vizuálne ochutnejte naše a maďarské speciality a maďarská bojová umění.

Festival Via Bohemica již tento pátek v Blansku!

Ukázka staromaďarských bojových umění. Tvořivé dílny pro děti. Slovenské dolnozemské jídla. Vaření v hunském kotli. Zpěvy a tance středověké Evropy v podání skupiny Gnomus. To je malá ochutnávka z programu, který nabídne festival Via Bohemica.
Přijďte zažít chuť starých časů na zámek do Blanska v pátek a v sobotu dvacátého pátého a dvacátého šestého října!

Pozvánka na workshopy k aktuálním trendům v cestovním ruchu

MAS Moravský kras o.s., MAS Stará Čierna voda a MAS Dudváh Vás zvou dne 25. 10. 2013 na workshop Příběh jako dědictví a destinace jako krajina příběhů a její nabídky zážitkového turizmu a na workshop "Gamefikace" jako marketingový nástroj v cestovním ruchu. Workshopy začínají od 10. hod. v audiovisuálním sálu zámku v Blansku.

Pohádky Slovenského krasu jsou již v tisku

Partnerská MAS OZ KRAS dokončila knihu pohádek Slovenského krasu. Autor Slavomír Szabó se zúčastní workshopu dne 25.10.2013 na zámku v Blansku a bude vést i brainstormig na téma Vyprofilování Moravského krasu jako krajiny příběhů a její nabídky zážitkového turizmu.

Pozvánka na seminář a festival do Slovenského krasu

MAS Moravský kras o.s. a OZ KRAS Vás zvou na seminář a festival do Slovenského krasu ve dnech 7.-10. listopadu 2013. Akce se uskuteční v rámci realizace projektu spolupráce LEADER Rozprávkové kráľovstvo slimáka Kraska. Pohádkové království nabídne rodinám s dětmi - i dalším cílovým skupinám aktivní program pro poznávání území MAS OZ KRAS a MAS Moravský kras. Nosnými prvky programu bude poznávání území formou pověstí a pohádkově zpracovaných příběhů se společnou pohádkovou bytostí Slimákom Kraskom-Šnekem Krasíkem.

Ochrana povrchových a podzemních vod

MAS Moravský kras o.s. a Sdružení Renesance krajiny Vás zvou ve dnech 11. - 12. října 2013 do Sloupu na vzdělávací akci Ochrana povrchových a podzemních vod v zemědělské krajině s důrazem na území CHKO a na krasové oblasti. Vzdělávací akce je součástí projektu Sdružení Renesance krajiny Šetrné hospodaření v krajině a územích soustavy NATURA 2000. Projekt je zaměřen na vzdělávání v plnění požadavků na šetrné zemědělské a lesnické hospodaření v územích NP, CHKO a NATURA 2000.

Chov koz v systému trvale udržitelného zemědělství

MAS Moravský kras o.s.a Sdružení Renesance krajiny Vás zvou ve dnech 18. - 19. října 2013 do Sloupu na vzdělávací akci Chov koz v systému trvale udržitelného zemědělství. Vzdělávací akce je součástí projektu Sdružení Renesance krajiny Šetrné hospodaření v krajině a územích soustavy NATURA 2000. Projekt je zaměřen na vzdělávání v plnění požadavků na šetrné zemědělské a lesnické hospodaření v územích NP, CHKO a NATURA 2000.

Festival Via Bohemica v Blansku

Zveme Vás na I. ročník festivalu Via Bohemica, který je  organizovaný v rámci našeho nového projektu přeshraniční spolupráce VIA BOHEMICA. Akce se uskuteční 25. - 26.10.2013 na zámku v Blansku. Čeká na Vás ukázka staromaďarského bojového umění, slovenské a maďarské speciality, soutěž ve vaření kotlíkových jídel a mnohé další.

Seminář Via Bohemica

Zveme Vás na seminář Via Bohemica, který se bude konat 23. - 24.10.2013 na zámku ve Křtinách. Na následující den je pro Vás připravena exkurze  s návštěvou poutního kostela Jména Panny Marie ve Křtinách a zavítáme také k výrobcům- držitelů značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt.

Ecce ach Maco

Podívejte se s námi na vtipný film o skoku do propasti Macocha. Hraný dokument o nerozlučné dvojici BASE jumperů a jejich odhodlání skočit s padákem na zádech do Macochy, nejhlubší české propasti svého druhu ...

[1]      «      13   |   14   |   15   |   16   |   17   |   18   |   19   |   20   |   21   |   22   |   23      »      [54]

Kolik zpřístupněných jeskyní je na území turistické destinace Moravský kras?

Čtyři

Pět

Šest

9.9.2019

Dětská jezdecká škola Řícmanice zve v sobotu 14. 9. 2019 ve 14.30 na akci Otevřeno 2019.

5.9.2019

Kulturní odpoledne v muzeu v Senetářově dne 14.9.2019.

2.5.2019

V sobotu 11.5.2019 ve 13 hodin se koná akce Senetářovské gulášové slavnosti.

25.1.2019

V sobotu 2. února 2019 ve 14:00 hod v Chrudichromech se bude konat výstava maškarních průvodů