Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Třetí veřejné projednávání strategie 2020

MAS Moravský kras o.s Vás zve na třetí veřejné projednávání Strategie 2020, na Kulatý stůl obcí Bořitov, Černá Hora, Lubě, Malá Lhota a Žernovník. Ve středu 11. prosince 2013 se začátkem v 17 hodin v zasedací místnosti MÚ Černá Hora.

Prezentace ze Semináře "Úspory energie"

MAS Moravský kras o.s. zorganizovala minulý týden regionální seminář zaměřený na dosahování energetických úspor a podporu obnovitelných zdrojů energie na území Moravského krasu. Seminář se konal v Blansku a zúčastnilo se jej na 65 posluchačů. 10 přednášejících prezentovalo zajímavá a aktuální témata a my Vám nyní přinášíme prezentace jednotlivých vystoupení.

Druhé veřejné projednávání strategie 2020

MAS Moravský kras o.s Vás zve na druhé veřejné projednávání Strategie 2020, na Kulatý stůl obcí Doubravice, Kuničky, Rájec - Jestřebí, Ráječko, Spešov. Ve středu 4. prosince 2013 se začátkem v 17 hodin v zasedací místnost MÚ Rájce-Jestřebí.

Pozvánka na programový výbor

Schůze programového výboru se bude konat v pondělí 9. prosince 2013 v 16.30 hodin v zasedací místnosti MAS Moravský kras o.s.

Veřejné projednávání strategie 2020

MAS Moravský kras o.s Vás zve na první veřejné projednávání Strategie 2020, na "Kulatý stůl obcí pod Kojálem v Moravském krasu", v úterý 26. listopadu 2013 se začátkem v 17 hodin v Jedovnicích v kulturním domě.

Pozvánka na seminář Úspory energie v Blansku

MAS Moravský kras o.s. Vás zve na podzimní seminář věnovaný dosahování energetických úspor a podpoře obnovitelných zdrojů energie na území Moravského krasu. Seminář se koná ve čtvrtek 21. listopadu 2013 v Blansku. Registrace na seminář byla prodloužena do 18. listopadu 2013.

Schválené Žádosti o dotaci z opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie NUTS II Jihovýchod – 19. kolo

Státní zemědělský intervenční fond má v rámci 19. kola příjmu žádostí Programu rozvoje venkova ČR ke dni 23.října 2013 schváleno v NUTS II Jihovýchod 262 Žádostí o dotaci v  opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie v celkové výši podpory 78.502.515,- Kč.
Schválení proběhlo na základě hodnocení žádostí Výběrovou komisí MAS a finančních prostředků alokovaných jednotlivými MAS na Výzvu.

Vítězové soutěže o nejlepší kotlíkové jídlo

V soutěži o nejlepší kotlíkové jídlo v rámci gastronomické soutěže na festivalu Via Bohemica zvítězilo společné družstvo MAS Stará Čierna voda a MAS Dudváh s maďarskou rybí polévkou halászlé. Do soutěže se přihlásilo celkem šet družstev z území MAS Moravský kras o.s., MAS Stará Čierna voda a MAS Dudváh. Všem družstvům děkujeme za účast v soutěži!

Ochutnejte speciality z Malodunajska!

V sobotu na festivalu Via Bohemica byly i nejlepší klobásy- vítěz Mezinárodního klobásového festivalu v roce 2011 v maďarské Békešské Čabě. Pokud jste je nestihli ochutnat, nebo vám chutnalii a chtěli byste si je koupit spolu sa dalšími slovenskými specialitami, kontaktujte přímo výrobce- budoucí držitele značky Malodunajsko- regionálny produkt. Značka vznikla v rámci projektu spolupráce Leader Via Bohemica.

V Blansku se vařil slambuc a tunkolós

Ve dnech 25.-26.10.2013 proběhl v Blansku I. ročník Festivalu Via Bohemica, mezinárodní akce pořádané v rámci společného projektu místních akčních skupin Moravský kras, Stará Čierna voda a Dudváh.

[1]      «      12   |   13   |   14   |   15   |   16   |   17   |   18   |   19   |   20   |   21   |   22      »      [54]

Kolik zpřístupněných jeskyní je na území turistické destinace Moravský kras?

Čtyři

Pět

Šest

9.9.2019

Dětská jezdecká škola Řícmanice zve v sobotu 14. 9. 2019 ve 14.30 na akci Otevřeno 2019.

5.9.2019

Kulturní odpoledne v muzeu v Senetářově dne 14.9.2019.

2.5.2019

V sobotu 11.5.2019 ve 13 hodin se koná akce Senetářovské gulášové slavnosti.

25.1.2019

V sobotu 2. února 2019 ve 14:00 hod v Chrudichromech se bude konat výstava maškarních průvodů