Skutečně společně

Karpatská nadácia Slovensko se spojila s partnerskou ukrajinskou Karpatskou nadací av letech 2013 - 2015 realizovala projekt Skutečně společně - podpora komplexního rozvoje venkova na Ukrajině mobilizací místní meziodvětvové spolupráce a transferem slovenských zkušeností.
Účelem bylo podpořit komplexní rozvoj venkova v oblastech Zakarpatska,Ivano-Frankivska, Lvivska, Chernivetska a Cherkasy.
Projekt byl příležitostí na sdílení dlouholetých zkušeností nadace se slovenskými komunitami v oblasti venkovského rozvoje s důrazem na průřezovou spolupráci. Naši externí pomoc jsme vnímali jako inspiraci, místní partnerství
je možné realizovat pouze s místními lidmi, kteří pochopili nezbytnost meziodvětvové spolupráce a přímého zapojení místních lídrů a obyvatel při řešení aktuálních potřeb ukrajinských venkovských komunit.
Projekt začal prohlášením grantového schématu na Ukrajině koncem roku 2013, v rámci jejíž osm komunitních projektů získalo celkem 12 500 EUR na mobilizaci místního potenciálu a jejich přímého zapojení do plánování, přípravy a realizace aktivit.

Zdroj: Karpatská nadácia Slovensko

Infortmační brožuru si můžete stáhnout zde.