Dřeviny a byliny pro venkovská sídla v Moravském krasu

Člověk potřebuje svůj domov, místo, se kterým se identifi kuje a kde se cítí dobře a bezpečně. A právě onu identitu, svébytný charakter či specifi kum se snažil tým autorůmetodiky nalézt a definovat na území Moravského krasu. Toto území je velice zajímavou krajinou, která je v podvědomí většiny lidí spojena s krasovými jevy, jako jsou jeskyně či závrty. Výběr území pro řešení předkládané problematiky nebyl náhodný. Mimo již zmíněný specifi cký charakter krasové oblasti je zde aktivní MAS Moravský kras a občanská společnost, která od počátku s tímto projektem spolupracovala. Výsledky bádání, které proběhlo v letech 2011 až 2013, tedy pravděpodobně budou sloužit jako další střípek do mozaiky poznání a harmonického využívání celého území.

Metodika je k stažení zde.

Další informace o projektu v rámci kterého metodika vznikla jsou zde.