Dřeviny a byliny pro venkovská sídla v Moravském krasu

Člověk potřebuje svůj domov, místo, se kterým se identifi kuje a kde se cítí dobře a bezpečně. A právě onu identitu, svébytný charakter či specifi kum se snažil tým autorůmetodiky nalézt a definovat na území Moravského krasu. Toto území je velice zajímavou krajinou, která je v podvědomí většiny lidí spojena s krasovými jevy, jako jsou jeskyně či závrty. Výběr území pro řešení předkládané problematiky nebyl náhodný. Mimo již zmíněný specifi cký charakter krasové oblasti je zde aktivní MAS Moravský kras a občanská společnost, která od počátku s tímto projektem spolupracovala. Výsledky bádání, které proběhlo v letech 2011 až 2013, tedy pravděpodobně budou sloužit jako další střípek do mozaiky poznání a harmonického využívání celého území.

Metodika je k stažení zde.

Další informace o projektu v rámci kterého metodika vznikla jsou zde.

Kolik zpřístupněných jeskyní je na území turistické destinace Moravský kras?

Čtyři

Pět

Šest

9.9.2019

Dětská jezdecká škola Řícmanice zve v sobotu 14. 9. 2019 ve 14.30 na akci Otevřeno 2019.

5.9.2019

Kulturní odpoledne v muzeu v Senetářově dne 14.9.2019.

2.5.2019

V sobotu 11.5.2019 ve 13 hodin se koná akce Senetářovské gulášové slavnosti.

25.1.2019

V sobotu 2. února 2019 ve 14:00 hod v Chrudichromech se bude konat výstava maškarních průvodů