www.mas-moravsky-kras.cz
Čarokrásné krasové scenérie, pradávno obývané jeskyně a historie „železné huti českých i moravských zemí”. To vše se odráží v práci zdejších obyvatel a výrobcích, které zasluhují Vaši pozornost.

Pohádkové království šneka Krasíka se probouzí ze zimního spánku

Webové stránky království krasko.info byly pro lepší orientaci česky hovořících poutníků doplněny o doménu krasik.cz. Najdete na nich nejen informace o chystaném dění v Krasíkově království a fotoreportáže z již proběhlých akcí, ale zejména kalendář, který soustřeďuje kompletní nabídku chystaných akcí v Moravském krasu, vhodných pro rodiny s dětmi.

Všem, kteří se chtějí podělit o své poznatky z putování královstvím, je k dispozici vylepšené Pohádkové diskuzní fórum (přístup ze stránek www.krasik.cz či www.krasko.info). Fórum slouží ke komunikaci mezi Královstvím a poutníky i mezi poutníky navzájem a je pro krasíkovy dvorní rádce významnou inspirací pro plánování další činnosti.

Nositelé Krasíkova cestovního pasu (vydávají je pohádkové kanceláře) čeká komfortnější putování královstvím, neboť došlo k dalšímu zvýšení počtu pohádkových kanceláří. Získání odměny v podobně pexesa, geocoinu či pohádkové knihy tak bude pro všechny poctivé cestovatele, co do svých pasů pilně sbírají razítka, zase o něco snazší.

Pro velký úspěch, jež zaznamenala v loňském roce, také letos v květnu odstartuje geocachingová hra určená pro sportovní rodiny se smyslem pro dobrodružství. Tentokrát bude tajenka o něco těžší, pro všechny úspěšné „lovce kešek“ však bude nově připraven diplom, vylosovaní výherci se pak mohou v říjnu opět těšit na pěkné ceny.

Ti z návštěvníků Krasu, kteří se nespokojí s pouhým získáváním razítek do pasu, ale výprava do neprobádaného terénu, kde jsou umístěny geocachingové schránky, je pro ně příliš složitá, budou moci letos nově otestovat Krasíkovy výlety. Jde o několik speciálně připravených tras, které návštěvníky provedou na méně známá, ale o to zajímavější místa Moravského krasu.

Nejbližší připravované akce Krasíkova království:

11. 4. 2015 od 9.00 do 18.00, mýdlárna Lažánky
Srdečně zveme na akci pořádanou jednou z Krasíkových Pohádkových kanceláří, mýdlárnou a svíčkárnou Mydlidědek v Lažánkách. Během programu na téma „řemesla na dvoře si budou moci návštěvníci vyzkoušet tradiční výrobu svíček a mýdel, točení na kopacím kruhu či zdobení kožených náramků, ale i perníčků a mnohé další.

12. 4. 2015 od 12.00, Černá Hora,
Tradiční zahájení sezóny, které pořádá Blansko (pohádková kancelář IC Blanka), Boskovice a Pivovar Černá Hora. Kromě tradičního pokusu o rekord a nakrojení salámu čeká návštěvníky pivovaru společná prezentace pohádkových království z Moravského krasu a Boskovicka


Kolik obcí má MAS Moravský kras?

Patnáct.
61%


Dvacetjedna.
9%


Padesátdevět.
22%


Stopět.
4%


Stodeset.
4%


Počet hlasujících: 179

Via Bohemica

Kras - naše společné dědictví

Ztracený svět

Rezervace stanů
POUZE
na e-mailu: masmk@seznam.cz

Sociální sítě

 
YouTube                 Facebook

moravskykras.eu
Verze s větším písmem pro slabozraké
11.6.2018

Obec Senetářov, Spolek Muzeum Senetářov pořádají 16.06.2017 v zahradě muzea Senetářovské gulášové slavnosti. Zahájení ve 13:00.

18.5.2018

Zahájení turicstické sezóny 2018 v Rudici
19. května 2018, hlavní program 13:00 - 17:00 hodin, infocentrum areál větrného mlýna v Rudici

21.3.2018

28. Velikonoční jedovnický jarmark, sobota 24. března 2018 od 7.30 do 16.00 hodin v sále KD Jedovnice

24.11.2017

 27. Mikulášský knižní jarmark, sobota – 2. prosince 2017, otevřeno od 7.30 do 12.00 hodin, sál KD Jedovnice a u KD

Mapa stránek / Prohlášení o přístupnosti / Webdesign / Webmaster / Copyright 2008 MAS MK