Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Ministerstvo pro místní rozvoj má na dotace do cestovního ruchu připraveno 50 milionů

Ministerstvo vyhlásilo výzvu k předkládání žádostí o dotace pro rok 2015 v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu. Vyhlášen byl podprogram Cestování dostupné všem. Rámcový rozpočet pro rok 2015 činí 50 mil. Kč. Nově jsou mezi žadatele zařazeny i obce.

Na obnovu venkova má MMR připraveno 80 milionů

Ministerstvo pro místní rozvoj dne 1. prosince 2014 vyhlásilo výzvy pro podávání žádostí o dotace v rámci národních regionálních programů. Lhůta pro podávání žádosti o dotace v podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova končí 16. února 2015. Cílem podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova je formou dotace podpořit obnovu a rozvoj venkovských obcí.

V lednu 2015 SZIF vyhlásí 22. kolo příjmu žádostí po dotace na zemědělské technologie a stroje

Monitorovací výbor Programu rozvoje venkova na svém 17. zasedání dne 18.11. 2014  schválil vyhlášení  další výzvy. Alokace pro podopatření I.1.1.1 Modernizace zemědělských podniků pro 22. kolo příjmu žádostí činí cca 700 mil. Kč. K této částce budou dále přičteny případné další ušetřené finanční prostředky z opatření osy I a III.

Pohádkové království je nejlepším projektem MAS na Slovensku

Rozprávkové kráľovstvo slimáčika Kraska - víťazný projekt súťaže "Projekty MAS" ocenený odbornou komisiou Ministerstva Pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Pôdohospodárskej platobnej agentúry a Národnej siete rozvoja vidieka Slovenskej Republiky. Sklenenú gravírovanú plaketu odovzdal Ing. Martin Barbarič generálný riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb MPRV SR na konferencii Národnej siete rozvoja vidieka SR dňa 20.11.2014.

Prezentace ze semináře "Úspory energie 2014"

MAS Moravský kras z.s. zorganizovala 30. října 2014 tradiční seminář zaměřený na dosahování energetických úspor a podporu obnovitelných zdrojů energie na území Moravského krasu. 9 přednášejících prezentovalo zajímavá a aktuální témata a my Vám nyní přinášíme prezentace jednotlivých vystoupení.

Vyzkoušejte katalog dobré praxe

Na web MAS Moravský kras byl vložen další výstup projektu ENERGYREGION, katalog příkladů dobré praxe. Tento katalog slouží jako ukázka konkrétních již realizovaných projektů v oblasti využívání obnovitelných zdrojů energie a dosahování energetických úspor, které se v praxi osvědčily.

Pozvánka na závěrečnou konferenci projektu ENERGYREGION

Zveme nás na konferenci, kterou se uzavírá tříletý projekt ENERGYREGION spolurealizovaný MAS Moravský kras. Dvoudenní konference se koná v termínu 25. - 26. listopadu 2014 ve Wroclawi v Polsku. Jednacím jazykem je angličtina.

Žádejte značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt

MAS Moravský kras o.s. vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o udělení regionální značky na výrobky, produkty a služby v cestovním ruchu. Značku uděluje MAS od roku 2007 na výrobky a produkty, v tomto roce se rošiřuje i na služby v cestovním ruchu. Příjem žádostí končí v pondělí 10. listopadu 2014!

Pozvánka na seminář Úspory energie 2014 v Blansku

MAS Moravský kras o.s. Vás zve na tradiční podzimní seminář věnovaný dosahování energetických úspor a podpoře obnovitelných zdrojů energie na území Moravského krasu. Seminář se koná ve čtvrtek 30. října 2014 v Blansku.
Registrace na seminář byla prodloužena do neděle 26. října 2014.

Navštivte Galerii pod Skalkou

Malířka Hela Kešeová-Hudcová, držitelka značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt, v minulém týdnu otevřela v Ochozu u Brna Galerii pod Skalkou. Galerie je otevřena každou sobotu od 10 do 16 hodin. Přijďte si prohlédnout malebné obrazy z našeho kraje.

[1]      «      7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14   |   15   |   16   |   17      »      [54]

Kolik zpřístupněných jeskyní je na území turistické destinace Moravský kras?

Čtyři

Pět

Šest

2.5.2019

V sobotu 11.5.2019 ve 13 hodin se koná akce Senetářovské gulášové slavnosti.

25.1.2019

V sobotu 2. února 2019 ve 14:00 hod v Chrudichromech se bude konat výstava maškarních průvodů

3.11. - 5.11. 2018, Svatohuberské menu na zámku ve Křtinách,