Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Blanenská litina září v původní kráse

Sedm až deset let. Tak dlouho měla původně zabrat kompletní obnova souboru sedmi historických litinových soch z 2. poloviny 19. století, zdobících v současné době nádvoří blanenského zámku a Wanklovo náměstí. Díky dotaci z Programu rozvoje venkova bylo možné dokončit kompletní rekonstrukci všech sedmi plastik během několika měsíců a sochy se mohly vrátit na své původní podstavce už v polovině letošních prázdnin.

Výsledky soutěže

V měsíci červnu jsme vyhlásili soutěž, kde jste měli odpovědět na otázku: Podle čeho se jmenuje sýr Niva. Výherci soutěže jsou Marta Kubíková, Zdeněk Novotný, Marie Koudelková, Jana Tomalová, Marie Přívětivá. Výhercům gratulujeme!

Obřanský Obr Brno 2014 setkání Uměleckých kovářů a řemeslníků IV. ročník

Kovářovo údolí o.p.s. pod záštitou Obce Kanice pořádá Obřanský Obr Brno 2014 - setkání Uměleckých kovářů a řemeslníků IV. ročník. Akce se koná od 26. do 27 července 2014  u mlýna na cyklostezce vedoucí od konečné tramvaje č.4 z Brna-Obřan do Bílovic nad Svitavou.

Kulatý stůl Řícmanice

MAS Moravský kras o.s. ve spolupráci s vedením obcí  Řícmanice, Kanice, Bílovice nad Svitavou, Babice nad Svitavou a Ochoz u Brna Vás zve na Kulatý stůl obcí dne  24. 6. 2014 v 17 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Řícmanice. Setkání podobného typu jsou organizovaná v souladu s metodou LEADER v návaznosti na tvorbu nové rozvojové strategie MAS na období 2014-2020.

Kulatý stůl Otinoves
MAS Moravský kras o.s. ve spolupráci s vedením obcí Otinoves, Bousín, Drahany, Niva a Rozstání vás zve na Kulatý stůl obcí dne 18. 6. 2014 v 17 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Otinoves. Setkání podobného typu jsou organizovaná v souladu s metodou LEADER v návaznosti na tvorbu nové rozvojové strategie MAS na období 2014-2020.

Žádejte značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt pro vaše výrobky a služby!

MAS Moravský kras o.s. vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o udělení regionální značky na výrobky, produkty a služby v cestovním ruchu. Příjem žádostí končí dne 25. června 2014. Značku uděluje MAS od roku 2007 na výrobky a produkty, v tomto roce se rošiřuje i na služby v cestovním ruchu.

Zažijte kras jinak: objevujte s námi chuť krasu!

Na webové stránky jsme přidali rubriku Gastronomie krasu. Současně se spuštěním rubriky vyhlašujeme i soutěž. Ten, kdo správně odpoví na otázku podle čeho se jmenuje sýr Niva a odpověď nám pošle e-mailem na adresu: masmk@seznam.cz, spolu s uvedením svých kontaktních údajů (e-mail, telefon, jméno a příjmení, adresa bydliště), bude zařazen do losování o hodnotné ceny. Své odpovědi můžete posílat v průběhu celého měsíce června 2014.

Vláda schválila standardizaci MAS

Vláda ČR na svém zasedání  dne 21.5.2014 schválila Metodiku pro standardizaci místních akčních skupin v programovém období 2014-2020. Metodika byla schválena  ve znění které předložil ministr zemědělství.

Kulatý stůl v Protivanově

MAS Moravský kras o.s. ve spolupráci s vedením obcí Protivanov, Malé Hradisko, Buková a Niva vás zve na Kulatý stůl obcí dne 26.5.2014 v 17 hodin na obecním úřadě v Protivanově. Setkání podobného typu jsou organizovaná v souladu s metodou LEADER v návaznosti na tvorbu nové rozvojové strategie MAS na období 2014-2020.

Geocachingová hra Pohádkového království šneka Krasíka

Šnek Krasík připravil v Moravském krasu geocachingovou hru. Pravidla hry naleznete na www.krasko.info. Všichni účastníci, kteří v termínu od 1. června 2014 do 31.srpna 2014 odešlou správně vyplněnou tajenku budou zařazeni do losování. Vylosovaní výherci získají od MAS Moravský kras a MAS OZ KRAS originální umělecká a řemeslná díla z Moravského a Slovenského krasu a další hodnotné ceny.

[1]      «      7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14   |   15   |   16   |   17      »      [53]

3.11. - 5.11. 2018, Svatohuberské menu na zámku ve Křtinách,