Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Dobré ráno s MAS Moravský kras
19.5.2016 v Dobrém ránu na ČT2 budeme spolu s maďarskými a slovenskými kolegy vařit maďarské speciality. Vařit budou Lórant Pápai ze Slovenského krasu z obce Jablonov nad Turňou a Gábor Darányi z maďarského města Nádudvar z Hortobáďské pusty (Hortobágy puszta). O společných akcích a spolupráci mezi Slovenským a maďarským krasem budou mluvit Silvia Pápaiová, manažerka místní akční skupiny OZ KRAS a Jozef Jančo, ředitel místní akční skupiny MAS Moravský kras.

Pouť do Císařské jeskyně

Římskokatolická farnost v Ostrově u Macochy zve všechny v sobotu 21. 5. 2016 na 16. pouť do Císařské jeskyně  zvané „Moravské Lurdy". Pro rodiče a děti bude sloužena dětská mše svatá o půl třetí odpoledne, hlavní poutní mše začne o půl šesté večer.

Připomeneme si 10. výročí založení místní akční skupiny

Pátého května uplyne 10 let od založení místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na dvě akce spojené s oslavou uvedeného výročí. V sobotu 14. května 2016 to bude Den MAS spojený se Senetářovskými gulášovými slavnostmi a v pátek 20. května 2016 konference Partnerství pro rozvoj regionů.

Otevírá se 28 kilometrů stezek pro horskou cyklistiku

V pátek 22. dubna 2016 bude v Moravském krasu otevřeno prvních 28 kilometrů stezek určených pro horskou cyklistiku. Areál SINGLETRAIL Moravský kras najdete u rybníka Olšovec v městysu Jedovnice pouhých 20 kilometrů od Brna. Stezky jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé - záleží jen na vaší odvaze.

Dny oteřených dveří v jeskyni Býčí skála a v Ochozské jeskyni

Jako každý rok, jeskyňáři z Býčí skály připravili pro veřejnost i letos tradiční Dny otevřených dveří. Letošní dny proběhnou ve druhý, třetí a čtvrtý květnový víkend. Poslední dubnovou neděli bude otevřená pro veřejnost i Ochozská jeskyně. Srdečně zveme!

Představujeme nové držitele značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt

V minulém týdnu udělila certifikační komise značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt novým osmi subjektům. Mezi certifikovanými je pět výrobků a produktů, jedno ubytovací zařízení a dva nové zážitky.

Pořádáme úvodní setkání k projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Šlapanice

MAS Moravský kras bude zpracovatelem Místních akčních plánů rozvoje vzdělávání pro ORP Šlapanice. Předmětem místních akčních plánů bude zmapování potřeb základních a mateřských škol na území ORP. První setkání pro ředitele a starosty z území ORP Šlapanice se uskuteční 15.4.2016.

Keltský telegraf na Starém Hradisku

Smyslem Keltského telegrafu je propojit místa v krajině a ty, kteří se telegrafování zúčastní, pomocí světelného signálu. Navazuje se tak na pradávnou techniku využívající ohňů k přenosu zpráv z kopce na kopec. V Evropě a tedy i u nás jej k dokonalosti dovedly Keltové. Dne 19. 3. 2016 se do akce zapojí i oppidum Staré Hradisko. Přijďte se podívat!

Exkurze na oppidum Staré Hradisko

Exkurze na keltské oppidum Staré Hradisko se uskuteční 14.5.2016 se zrazem ve 13 hodin před obecním úřadem v Malém Hradisku. Lektorem bude archeoložka PhDr. Jana Čižmářová,  autorka Encyklopedie Keltů na Moravě a ve Slezsku.

Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Blansko

MAS Moravský kras z.s. zahájila realizaci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Blansko. Aktivity projektu povedou k budování a vzniku partnerství mezi aktéry vzdělávání, vzniku dohody o vzdělávacích prioritách v území a osvojení akčního plánování coby dovednosti a kontinuálně probíhajícího procesu.

[1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13      »      [54]

Kolik zpřístupněných jeskyní je na území turistické destinace Moravský kras?

Čtyři

Pět

Šest

2.5.2019

V sobotu 11.5.2019 ve 13 hodin se koná akce Senetářovské gulášové slavnosti.

25.1.2019

V sobotu 2. února 2019 ve 14:00 hod v Chrudichromech se bude konat výstava maškarních průvodů

3.11. - 5.11. 2018, Svatohuberské menu na zámku ve Křtinách,