Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Pozvánka na seminář Příběh jako dědictví

MAS Moravský kras z.s.a Město Blansko Vás zvou na seminář Příběh jako dědictví. Semiář se bude konat dne 16. listopadu 2015 se začátkem v 9 hodin ve velké zasedací místnost Městského úřadu v Blansku, Nám. republiky 1. Na akci je nutné se předem přihlásit e-mailem nebo telefonicky nejpozději do 12. listopadu 2015.

Pozvánka na veřejné projednávání SCLLD

Veřejné projednávání SCLLD se bude konat 19. listopadu 2015 v 15 hodin v zasedací místnosti MAS. Jedná se o poslední veřejné projednávání před jejím schválením orgány MAS Moravský kras z.s.

Dřeviny a byliny pro venkovská sídla v Moravském krasu

Kolektiv autorů z Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v.v.i. v Průhonicích, Mendelovy univerzity v Brně a Univerzity Karlova v Praze ve spolupráci s MAS Moravský kras z.s. připravil pro obyvatele regionu metodiku DŘEVINY A BYLINY VHODNÉ PRO VENKOVSKÁ SÍDLA NA ÚZEMÍ MIKROREGIONŮ MORAVSKÝ KRAS A ČASNÝŘ.

Ministerstvo zemědělství rozdělí podnikatelům v zemědělství, lesnictví a potravinářství 5 miliard z eurodotací

Více než 5 miliard korun je připraveno pro podnikatele v zemědělství, lesnictví a potravinářství v prvním kole příjmu žádostí na projekty z Programu rozvoje venkova (PRV) 2014 - 2020. Ministerstvo vyšlo vstříc požadavkům zemědělců a jako první na podzim vyhlásí opatření na investice do zemědělského majetku, potravinářských podniků a lesního hospodářství. Dotace půjdou také na inovativní technologie v potravinářství nebo na budování lesních cest.

Skutečně společně

Karpatská nadácia Slovensko vydala informační brožuru, která je výstupem projektu Skutečně společně - podpora komplexního rozvoje venkova na Ukrajině mobilizací místní meziodvětvové spolupráce a transferem slovenských zkušeností. Brožura obsahuje i popis našich projektů spolupráce s místní akční skupinou Občianske združenie KRAS a mnoho dalších inovativních projektů.

Výstupy z projektu MAS spolupracující

MAS Moravský kras z.s. spolu s partnery  MAS POLIČSKO, z.s., Místní akční skupina Hlinecko, z.s., Místní akční skupina Podhostnýnska, z.s., MAS Střední Vsetínsko, z.s. ukončila realizaci projektu MAS spolupracující. Jedním z výstupů projektu je i metodika pro stanovení ukazatelů přidané hodnoty spolupráce.

Pozvánka na Den venkovských pícek a šneka Krasíka

MAS Moravský kras z.s. Vás zve dne 23. května do Senetářova na Den venkovských pícek a šneka Krasíka. Začátek akce bude ve 14 hodin v muzeu. Akci moderuje již tradičně jarka Vykoupilová a členové divadla PolenoImpro. Připraveny budou pro Vás speciality z pícky a kotlíková jídla.

70. výročí osvobození obce a konec druhé světové války

Obec Ochoz u Brna pořádá 25. dubna 2015 akci související s připomínkou 70. výročí osvobození obce a konce druhé světové války. Můžete se zúčastnit farmářských trhů, položení květin k památníkům nebo si užít bohatý kulturní program.

Pohádkové království šneka Krasíka se probouzí ze zimního spánku

Poslední zbytky sněhu zmizely, vystřídány závějemi sněženek a bledulí, do Moravského krasu zavítalo jaro, a také šnek Krasík se probudil, vystrčil růžky ze své ulity a je opět připraven vyrazit za dalšími dobrodružstvími. Pro všechny, kteří ho na jeho cestách chtějí doprovázet, jsme připravili řadu novinek.

Schválené Žádosti o dotaci na o patření IV.2 . 1 Realizace projektů spolupráce – 22. kolo

Státní zemědělský intervenční fond má ke dni 19. března 2015 schváleno 22 Žádostí o dotaci v rámci dvaadvacátého kola příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova– opatření IV.2.1. Realizace projektů spolupráce.

[1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13      »      [52]

Obec Senetářov, Spolek Muzeum Senetářov pořádají 16.06.2017 v zahradě muzea Senetářovské gulášové slavnosti. Zahájení ve 13:00.

21.3.2018

28. Velikonoční jedovnický jarmark, sobota 24. března 2018 od 7.30 do 16.00 hodin v sále KD Jedovnice

24.11.2017

27. Mikulášský knižní jarmark, sobota – 2. prosince 2017, otevřeno od 7.30 do 12.00 hodin, sál KD Jedovnice a u KD