Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  pěti mikroregionů ležících severovýchodně od města Brna a pracuje a rozvíjí území metodou Leader.

Navštivte Galerii pod Skalkou

Malířka Hela Kešeová-Hudcová, držitelka značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt, v minulém týdnu otevřela v Ochozu u Brna Galerii pod Skalkou. Galerie je otevřena každou sobotu od 10 do 16 hodin. Přijďte si prohlédnout malebné obrazy z našeho kraje.

Dva držitelé značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt oceněni regionální potravinou JMK

Dva výrobci a držitelé značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt byly na začátku října oceněni značkou Regionální potravina Jihomoravského kraje. Prvním je uzený duhový pstruh z rybářství Skalní mlýn, druhým je kozí tvarohové žervé vyrobené na rodinné farmě Sedlák v Šošůvce.

Vítězům blahopřejeme!

Medový jarmark ve Sloupu

Zveme vás na 6. sloupský medový jarmark, který se koná v sobotu 20.9.2014.

Nové číslo novin Doma v Moravském krasu

Vážení čtenáři, vyšlo nové číslo novin Doma v Moravském krasu. Dočtete se o nových držitelích značky regionální produkt, o království šneka Krasíka nebo třeba o nové strategii 2014-2020.

Den venkovských pícek a šneka Krasíka

MAS Moravský kras o.s., obec Senetářov a OS Muzeum Senetářov vás zvou 20. 9. 2014 od 11.00 hod na Den venkovských pícek a šneka Krasíka. Můžete se těšit na speciality přímo z pícky jako jsou lepníky, langoše, chléb, lokše nebo pečené maso. V průběhu celé akce výstava veteránů motocyklů s možností projížďky.

Návrh strategie 2020 připraven k připomínkování

Návrh nové strategie je připraven k připomínkování. Budeme rádi za vaše připomínky a podněty, které nám můžete sdělit prostřednictvím připomínkového listu nejpozději do 21.9.2014. Děkujeme za spolupráci

Blanenská litina září v původní kráse

Sedm až deset let. Tak dlouho měla původně zabrat kompletní obnova souboru sedmi historických litinových soch z 2. poloviny 19. století, zdobících v současné době nádvoří blanenského zámku a Wanklovo náměstí. Díky dotaci z Programu rozvoje venkova bylo možné dokončit kompletní rekonstrukci všech sedmi plastik během několika měsíců a sochy se mohly vrátit na své původní podstavce už v polovině letošních prázdnin.

Výsledky soutěže

V měsíci červnu jsme vyhlásili soutěž, kde jste měli odpovědět na otázku: Podle čeho se jmenuje sýr Niva. Výherci soutěže jsou Marta Kubíková, Zdeněk Novotný, Marie Koudelková, Jana Tomalová, Marie Přívětivá. Výhercům gratulujeme!

Obřanský Obr Brno 2014 setkání Uměleckých kovářů a řemeslníků IV. ročník

Kovářovo údolí o.p.s. pod záštitou Obce Kanice pořádá Obřanský Obr Brno 2014 - setkání Uměleckých kovářů a řemeslníků IV. ročník. Akce se koná od 26. do 27 července 2014  u mlýna na cyklostezce vedoucí od konečné tramvaje č.4 z Brna-Obřan do Bílovic nad Svitavou.

Kulatý stůl Řícmanice

MAS Moravský kras o.s. ve spolupráci s vedením obcí  Řícmanice, Kanice, Bílovice nad Svitavou, Babice nad Svitavou a Ochoz u Brna Vás zve na Kulatý stůl obcí dne  24. 6. 2014 v 17 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Řícmanice. Setkání podobného typu jsou organizovaná v souladu s metodou LEADER v návaznosti na tvorbu nové rozvojové strategie MAS na období 2014-2020.

[1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13      »      [49]

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

15.5.2017

Obec Senetářov a Spolek Muzeum Senetářov pořádají v zahradě za muzeem Senetářovské gulášové slavnosti. Akce se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 13 hodiny.

5.5.2017

Dům přírody Vás zve na botanickou vycházku  se Zdeněkem Musilem, botanikem Správy CHKO Moravský kras, do Josefovského údolí. Sraz je 6.5.2017 v 8.45 u železniční zastávky Adamov.

15.3.2017

Odvážná cesta za láskou, aneb za skokany a ropuchami se zoologem
Antonínem Krásou, která se uskuteční 9. dubna 2017 v Domu přírody na Skalním mlýně.

14.3.2017

Slavnostní zahájení turistické sezony 2017 proběhne v neděli 2. dubna 2017. Zahájení budou předcházet turistické pochody se startem v Blansku a v Boskovicích, které zavedou kroky a kola účastníků do Černé Hory, kde od 14.30 hodin nová sezóna odstartuje...