Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Slavnostní setkání v Drahanech

Městys Drahany Vás zve dne 15. 11.2015 na Slavnostní setkání u příležitosti 110.výročí narození P.ThDr. et PhDr. Vincence Pořízky, zakladatele hindistiky ve střední Evropě, rodáka z Drahan. Setkání se zúčastní i velvyslanec Indické republiky pan Krishan Kumar.

Místní akční skupina úspěšně prošla standardizací
Místní akční skupina Moravský kras dnes, 10. 11. 2015, obdržela vyrozumění Ministerstva zemědělství, že úspěšně splnila podmínky dané metodikou pro standardizaci místních akčních skupin v programovém období 2014-2020.

Pozvánka na seminář Příběh jako dědictví

MAS Moravský kras z.s.a Město Blansko Vás zvou na seminář Příběh jako dědictví. Semiář se bude konat dne 16. listopadu 2015 se začátkem v 9 hodin ve velké zasedací místnost Městského úřadu v Blansku, Nám. republiky 1. Na akci je nutné se předem přihlásit e-mailem nebo telefonicky nejpozději do 12. listopadu 2015.

Pozvánka na veřejné projednávání SCLLD

Veřejné projednávání SCLLD se bude konat 19. listopadu 2015 v 15 hodin v zasedací místnosti MAS. Jedná se o poslední veřejné projednávání před jejím schválením orgány MAS Moravský kras z.s.

Dřeviny a byliny pro venkovská sídla v Moravském krasu

Kolektiv autorů z Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v.v.i. v Průhonicích, Mendelovy univerzity v Brně a Univerzity Karlova v Praze ve spolupráci s MAS Moravský kras z.s. připravil pro obyvatele regionu metodiku DŘEVINY A BYLINY VHODNÉ PRO VENKOVSKÁ SÍDLA NA ÚZEMÍ MIKROREGIONŮ MORAVSKÝ KRAS A ČASNÝŘ.

Ministerstvo zemědělství rozdělí podnikatelům v zemědělství, lesnictví a potravinářství 5 miliard z eurodotací

Více než 5 miliard korun je připraveno pro podnikatele v zemědělství, lesnictví a potravinářství v prvním kole příjmu žádostí na projekty z Programu rozvoje venkova (PRV) 2014 - 2020. Ministerstvo vyšlo vstříc požadavkům zemědělců a jako první na podzim vyhlásí opatření na investice do zemědělského majetku, potravinářských podniků a lesního hospodářství. Dotace půjdou také na inovativní technologie v potravinářství nebo na budování lesních cest.

Skutečně společně

Karpatská nadácia Slovensko vydala informační brožuru, která je výstupem projektu Skutečně společně - podpora komplexního rozvoje venkova na Ukrajině mobilizací místní meziodvětvové spolupráce a transferem slovenských zkušeností. Brožura obsahuje i popis našich projektů spolupráce s místní akční skupinou Občianske združenie KRAS a mnoho dalších inovativních projektů.

Výstupy z projektu MAS spolupracující

MAS Moravský kras z.s. spolu s partnery  MAS POLIČSKO, z.s., Místní akční skupina Hlinecko, z.s., Místní akční skupina Podhostnýnska, z.s., MAS Střední Vsetínsko, z.s. ukončila realizaci projektu MAS spolupracující. Jedním z výstupů projektu je i metodika pro stanovení ukazatelů přidané hodnoty spolupráce.

Pozvánka na Den venkovských pícek a šneka Krasíka

MAS Moravský kras z.s. Vás zve dne 23. května do Senetářova na Den venkovských pícek a šneka Krasíka. Začátek akce bude ve 14 hodin v muzeu. Akci moderuje již tradičně jarka Vykoupilová a členové divadla PolenoImpro. Připraveny budou pro Vás speciality z pícky a kotlíková jídla.

70. výročí osvobození obce a konec druhé světové války

Obec Ochoz u Brna pořádá 25. dubna 2015 akci související s připomínkou 70. výročí osvobození obce a konce druhé světové války. Můžete se zúčastnit farmářských trhů, položení květin k památníkům nebo si užít bohatý kulturní program.

[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [50]

22.9.2017

Ve dnech 28.10. - 29.10.2017 se bude konat Výlov rybníka Olšovec.

24.8.2017

V sobotu 2.září 2017 se v areálu hřiště za Rychtou v Krásensku koná soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.

2.8.2017

Obec Ochoz u Brna zve ve dnech 29. - 30. září 2017 na Dny Ochoze u Brna.

13.7.2017

Muzeum Blanenska zve ve dnech 17. 7. - 21. 7. 2017 na Zážitkový příměstský program pro děti s tematikou historických objevů jeskyní Moravského krasu a archeologie.