Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Otevírá se 28 kilometrů stezek pro horskou cyklistiku

V pátek 22. dubna 2016 bude v Moravském krasu otevřeno prvních 28 kilometrů stezek určených pro horskou cyklistiku. Areál SINGLETRAIL Moravský kras najdete u rybníka Olšovec v městysu Jedovnice pouhých 20 kilometrů od Brna. Stezky jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé - záleží jen na vaší odvaze.

Dny oteřených dveří v jeskyni Býčí skála a v Ochozské jeskyni

Jako každý rok, jeskyňáři z Býčí skály připravili pro veřejnost i letos tradiční Dny otevřených dveří. Letošní dny proběhnou ve druhý, třetí a čtvrtý květnový víkend. Poslední dubnovou neděli bude otevřená pro veřejnost i Ochozská jeskyně. Srdečně zveme!

Představujeme nové držitele značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt

V minulém týdnu udělila certifikační komise značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt novým osmi subjektům. Mezi certifikovanými je pět výrobků a produktů, jedno ubytovací zařízení a dva nové zážitky.

Pořádáme úvodní setkání k projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Šlapanice

MAS Moravský kras bude zpracovatelem Místních akčních plánů rozvoje vzdělávání pro ORP Šlapanice. Předmětem místních akčních plánů bude zmapování potřeb základních a mateřských škol na území ORP. První setkání pro ředitele a starosty z území ORP Šlapanice se uskuteční 15.4.2016.

Keltský telegraf na Starém Hradisku

Smyslem Keltského telegrafu je propojit místa v krajině a ty, kteří se telegrafování zúčastní, pomocí světelného signálu. Navazuje se tak na pradávnou techniku využívající ohňů k přenosu zpráv z kopce na kopec. V Evropě a tedy i u nás jej k dokonalosti dovedly Keltové. Dne 19. 3. 2016 se do akce zapojí i oppidum Staré Hradisko. Přijďte se podívat!

Exkurze na oppidum Staré Hradisko

Exkurze na keltské oppidum Staré Hradisko se uskuteční 14.5.2016 se zrazem ve 13 hodin před obecním úřadem v Malém Hradisku. Lektorem bude archeoložka PhDr. Jana Čižmářová,  autorka Encyklopedie Keltů na Moravě a ve Slezsku.

Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Blansko

MAS Moravský kras z.s. zahájila realizaci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Blansko. Aktivity projektu povedou k budování a vzniku partnerství mezi aktéry vzdělávání, vzniku dohody o vzdělávacích prioritách v území a osvojení akčního plánování coby dovednosti a kontinuálně probíhajícího procesu.

Drahanská vrchovina: Krajina příběhů

Ministerstvo životního prostředí ČR podpořilo částkou 198 000 Kč realizaci projektu MAS Moravský kras z.s. Drahanská vrchovina: Krajina příběhů. Hlavní aktivitou bude vytvoření a vydání cestovatelského bedekru pro 19 obcí z území MAS (Protivanov, Buková, Otinoves, Drahany, Bousín, Malé Hradisko, Niva, Rozstání, Nové Sady, Krásensko, Ježkovice, Ruprechtov, Drnovice, Nemojany, Luleč, Račice-Pístovice, Olšany, Podomí, Studnice).

Získejte značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt pro své výrobky a služby!

Vyhlašujeme výzvu na příjem žádostí o značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt. O certifikaci mohou požádat výrobci a zpracovatelé tradičních lokálních výrobků a produktů, poskytovatelé ubytovacích a stravovacích služeb a organizátoři zážitkových aktivit. Certifikace proběhne ve středu 30. března 2016, žádost o značku je potřeba podat do 15. 3.

Nabídka účasti na VII. mezinárodním setkání přátel pícek a tradiční gastronomie

MAS Moravský kras z.s. si Vás dovoluje oslovit s nabídkou účasti na VII. mezinárodním setkání přátel pícek a tradiční gastronomie. Setkání se uskuteční ve dnech 8.-10. července 2016 ve Slovenské republice v Pribeníku u Královského Chlmce v Košickém kraji.

[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [52]

Obec Senetářov, Spolek Muzeum Senetářov pořádají 16.06.2017 v zahradě muzea Senetářovské gulášové slavnosti. Zahájení ve 13:00.

21.3.2018

28. Velikonoční jedovnický jarmark, sobota 24. března 2018 od 7.30 do 16.00 hodin v sále KD Jedovnice

24.11.2017

27. Mikulášský knižní jarmark, sobota – 2. prosince 2017, otevřeno od 7.30 do 12.00 hodin, sál KD Jedovnice a u KD