Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  pěti mikroregionů ležících severovýchodně od města Brna a pracuje a rozvíjí území metodou Leader.

Skutečně společně

Karpatská nadácia Slovensko vydala informační brožuru, která je výstupem projektu Skutečně společně - podpora komplexního rozvoje venkova na Ukrajině mobilizací místní meziodvětvové spolupráce a transferem slovenských zkušeností. Brožura obsahuje i popis našich projektů spolupráce s místní akční skupinou Občianske združenie KRAS a mnoho dalších inovativních projektů.

Výstupy z projektu MAS spolupracující

MAS Moravský kras z.s. spolu s partnery  MAS POLIČSKO, z.s., Místní akční skupina Hlinecko, z.s., Místní akční skupina Podhostnýnska, z.s., MAS Střední Vsetínsko, z.s. ukončila realizaci projektu MAS spolupracující. Jedním z výstupů projektu je i metodika pro stanovení ukazatelů přidané hodnoty spolupráce.

Pozvánka na Den venkovských pícek a šneka Krasíka

MAS Moravský kras z.s. Vás zve dne 23. května do Senetářova na Den venkovských pícek a šneka Krasíka. Začátek akce bude ve 14 hodin v muzeu. Akci moderuje již tradičně jarka Vykoupilová a členové divadla PolenoImpro. Připraveny budou pro Vás speciality z pícky a kotlíková jídla.

70. výročí osvobození obce a konec druhé světové války

Obec Ochoz u Brna pořádá 25. dubna 2015 akci související s připomínkou 70. výročí osvobození obce a konce druhé světové války. Můžete se zúčastnit farmářských trhů, položení květin k památníkům nebo si užít bohatý kulturní program.

Pohádkové království šneka Krasíka se probouzí ze zimního spánku

Poslední zbytky sněhu zmizely, vystřídány závějemi sněženek a bledulí, do Moravského krasu zavítalo jaro, a také šnek Krasík se probudil, vystrčil růžky ze své ulity a je opět připraven vyrazit za dalšími dobrodružstvími. Pro všechny, kteří ho na jeho cestách chtějí doprovázet, jsme připravili řadu novinek.

Schválené Žádosti o dotaci na o patření IV.2 . 1 Realizace projektů spolupráce – 22. kolo

Státní zemědělský intervenční fond má ke dni 19. března 2015 schváleno 22 Žádostí o dotaci v rámci dvaadvacátého kola příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova– opatření IV.2.1. Realizace projektů spolupráce.

Zaregistrované Žádosti o dotaci na o patření IV.2 .1 Realizace projektů spolupráce - 22. kolo příjmu žádostí

Státní zemědělský intervenční fond ke dni 26. ledna 2015 zaregistroval 24 Žádostí o dotaci v rámci dvaadvacátého kola příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova- opatření IV.2.1. Do realizace projektů spolupráce se v rámci národní spolupráce zapojilo 171 Místních akčních skupin. Mezi nimi i naše MAS s projektem MAS Spolupracující.

Přehled projektů za celou dobu realizace SPL

V rámci realizace strategického plánu Ledaer Nové výzvy a nové příležitosti v období od roku 2009 do roku 2014 se realizovalo celkem 126 projektů za 89 776 933,00 Kč. MAS Moravský kras z.s. podpořila projekty dotací ve výši 53 139 280,00 Kč. Podrobné přehledy naleznete v přílohách článku.

Sbohem sedmikrásky

Podpořete vydání knihy Sbohem sedmikrásky. Knihy o historii lezení v Moravském krasu, založené na rozhovorech s významnými lezci několika generací. Od prvních sestupů do Macochy až po nejtěžší cestu světa.

PF 2015

Všem členům a příznivcům MAS Moravský kras z.s. přejeme příjemné prožití svátků vánočních, hodně štěstí, zdraví a úspěchů v novém roce 2015.

[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [49]

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

13.7.2017

Muzeum Blanenska zve ve dnech 17. 7. - 21. 7. 2017 na Zážitkový příměstský program pro děti s tematikou historických objevů jeskyní Moravského krasu a archeologie.

15.5.2017

Obec Senetářov a Spolek Muzeum Senetářov pořádají v zahradě za muzeem Senetářovské gulášové slavnosti. Akce se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 13 hodiny.

5.5.2017

Dům přírody Vás zve na botanickou vycházku  se Zdeněkem Musilem, botanikem Správy CHKO Moravský kras, do Josefovského údolí. Sraz je 6.5.2017 v 8.45 u železniční zastávky Adamov.

15.3.2017

Odvážná cesta za láskou, aneb za skokany a ropuchami se zoologem
Antonínem Krásou, která se uskuteční 9. dubna 2017 v Domu přírody na Skalním mlýně.