Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Krásenské guláš

Obec Krásensko pořádá v sobotu 3. září 2016 akci Krásenské guláš. Soutěž ve vaření gulášů a kulturní program. Celé odpoledne soutěže pro děti, skákací hrad, futsalový turnaj, ukázka hasičské techniky, vystoupení krásenské taneční skupiny EMOJIS, den otevřených dveří na Rychtě. Od 16:00 do večerních hodin zahraje k tanci a poslechu hudební skupina Třetí podání.

Hlasujte za NAJ dedinku Slovenska!

Obec Jablonov nad Turňou je súčasťou územia MAS OZ KRAS. Táto malebná obec sa nachádza v Slovenskom Krase v objatí Horného a Dolného Vrchu. Jablonov nad Turňou sa zapojil do súťaže Naj Dedinka Slovenska. V tejto obci žijú úžasní ľudia, ktorí sa obracajú na vás, aby ste ich podporili svojim hlasom. Prosíme vás zahlasujte za Jablonov nad Turňou. Za každý hlas vopred ďakujeme!

Milion ovocných stromů pro krajinu

V krajině ubývá starých stromů. Zdá se, že pro ovocné stromy to platí dvojnásob. Projekt Místních akčních skupin Jihomoravského kraje napomůže navrácení do erozí a sezónním suchem ohrožené zemědělské krajiny odolné tradiční druhy a odrůdy ovoce.

Soutěž ve vaření v kotlíku v Otinovsi

Obec Otinoves a SDH Otinoves Vás zvou v sobotu 11. června 2016 do sportovního areálu v Otinovsi na soutěž ve vaření guláše v kotlíku. Začátek akce je ve 12 hodin. Od 18 hodin bude taneční zábava se skupinou Tandem. Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky.

Dobré ráno s MAS Moravský kras
19.5.2016 v Dobrém ránu na ČT2 budeme spolu s maďarskými a slovenskými kolegy vařit maďarské speciality. Vařit budou Lórant Pápai ze Slovenského krasu z obce Jablonov nad Turňou a Gábor Darányi z maďarského města Nádudvar z Hortobáďské pusty (Hortobágy puszta). O společných akcích a spolupráci mezi Slovenským a maďarským krasem budou mluvit Silvia Pápaiová, manažerka místní akční skupiny OZ KRAS a Jozef Jančo, ředitel místní akční skupiny MAS Moravský kras.

Pouť do Císařské jeskyně

Římskokatolická farnost v Ostrově u Macochy zve všechny v sobotu 21. 5. 2016 na 16. pouť do Císařské jeskyně  zvané „Moravské Lurdy". Pro rodiče a děti bude sloužena dětská mše svatá o půl třetí odpoledne, hlavní poutní mše začne o půl šesté večer.

Připomeneme si 10. výročí založení místní akční skupiny

Pátého května uplyne 10 let od založení místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na dvě akce spojené s oslavou uvedeného výročí. V sobotu 14. května 2016 to bude Den MAS spojený se Senetářovskými gulášovými slavnostmi a v pátek 20. května 2016 konference Partnerství pro rozvoj regionů.

Otevírá se 28 kilometrů stezek pro horskou cyklistiku

V pátek 22. dubna 2016 bude v Moravském krasu otevřeno prvních 28 kilometrů stezek určených pro horskou cyklistiku. Areál SINGLETRAIL Moravský kras najdete u rybníka Olšovec v městysu Jedovnice pouhých 20 kilometrů od Brna. Stezky jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé - záleží jen na vaší odvaze.

Dny oteřených dveří v jeskyni Býčí skála a v Ochozské jeskyni

Jako každý rok, jeskyňáři z Býčí skály připravili pro veřejnost i letos tradiční Dny otevřených dveří. Letošní dny proběhnou ve druhý, třetí a čtvrtý květnový víkend. Poslední dubnovou neděli bude otevřená pro veřejnost i Ochozská jeskyně. Srdečně zveme!

Představujeme nové držitele značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt

V minulém týdnu udělila certifikační komise značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt novým osmi subjektům. Mezi certifikovanými je pět výrobků a produktů, jedno ubytovací zařízení a dva nové zážitky.

[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [50]

24.11.2017

27. Mikulášský knižní jarmark, sobota – 2. prosince 2017, otevřeno od 7.30 do 12.00 hodin, sál KD Jedovnice a u KD

22.9.2017

Ve dnech 28.10. - 29.10.2017 se bude konat Výlov rybníka Olšovec.

24.8.2017

V sobotu 2.září 2017 se v areálu hřiště za Rychtou v Krásensku koná soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.

2.8.2017

Obec Ochoz u Brna zve ve dnech 29. - 30. září 2017 na Dny Ochoze u Brna.