Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  pěti mikroregionů ležících severovýchodně od města Brna a pracuje a rozvíjí území metodou Leader.

Připomeneme si 10. výročí založení místní akční skupiny

Pátého května uplyne 10 let od založení místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na dvě akce spojené s oslavou uvedeného výročí. V sobotu 14. května 2016 to bude Den MAS spojený se Senetářovskými gulášovými slavnostmi a v pátek 20. května 2016 konference Partnerství pro rozvoj regionů.

Otevírá se 28 kilometrů stezek pro horskou cyklistiku

V pátek 22. dubna 2016 bude v Moravském krasu otevřeno prvních 28 kilometrů stezek určených pro horskou cyklistiku. Areál SINGLETRAIL Moravský kras najdete u rybníka Olšovec v městysu Jedovnice pouhých 20 kilometrů od Brna. Stezky jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé - záleží jen na vaší odvaze.

Dny oteřených dveří v jeskyni Býčí skála a v Ochozské jeskyni

Jako každý rok, jeskyňáři z Býčí skály připravili pro veřejnost i letos tradiční Dny otevřených dveří. Letošní dny proběhnou ve druhý, třetí a čtvrtý květnový víkend. Poslední dubnovou neděli bude otevřená pro veřejnost i Ochozská jeskyně. Srdečně zveme!

Představujeme nové držitele značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt

V minulém týdnu udělila certifikační komise značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt novým osmi subjektům. Mezi certifikovanými je pět výrobků a produktů, jedno ubytovací zařízení a dva nové zážitky.

Pořádáme úvodní setkání k projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Šlapanice

MAS Moravský kras bude zpracovatelem Místních akčních plánů rozvoje vzdělávání pro ORP Šlapanice. Předmětem místních akčních plánů bude zmapování potřeb základních a mateřských škol na území ORP. První setkání pro ředitele a starosty z území ORP Šlapanice se uskuteční 15.4.2016.

Keltský telegraf na Starém Hradisku

Smyslem Keltského telegrafu je propojit místa v krajině a ty, kteří se telegrafování zúčastní, pomocí světelného signálu. Navazuje se tak na pradávnou techniku využívající ohňů k přenosu zpráv z kopce na kopec. V Evropě a tedy i u nás jej k dokonalosti dovedly Keltové. Dne 19. 3. 2016 se do akce zapojí i oppidum Staré Hradisko. Přijďte se podívat!

Exkurze na oppidum Staré Hradisko

Exkurze na keltské oppidum Staré Hradisko se uskuteční 14.5.2016 se zrazem ve 13 hodin před obecním úřadem v Malém Hradisku. Lektorem bude archeoložka PhDr. Jana Čižmářová,  autorka Encyklopedie Keltů na Moravě a ve Slezsku.

Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Blansko

MAS Moravský kras z.s. zahájila realizaci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Blansko. Aktivity projektu povedou k budování a vzniku partnerství mezi aktéry vzdělávání, vzniku dohody o vzdělávacích prioritách v území a osvojení akčního plánování coby dovednosti a kontinuálně probíhajícího procesu.

Drahanská vrchovina: Krajina příběhů

Ministerstvo životního prostředí ČR podpořilo částkou 198 000 Kč realizaci projektu MAS Moravský kras z.s. Drahanská vrchovina: Krajina příběhů. Hlavní aktivitou bude vytvoření a vydání cestovatelského bedekru pro 19 obcí z území MAS (Protivanov, Buková, Otinoves, Drahany, Bousín, Malé Hradisko, Niva, Rozstání, Nové Sady, Krásensko, Ježkovice, Ruprechtov, Drnovice, Nemojany, Luleč, Račice-Pístovice, Olšany, Podomí, Studnice).

Získejte značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt pro své výrobky a služby!

Vyhlašujeme výzvu na příjem žádostí o značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt. O certifikaci mohou požádat výrobci a zpracovatelé tradičních lokálních výrobků a produktů, poskytovatelé ubytovacích a stravovacích služeb a organizátoři zážitkových aktivit. Certifikace proběhne ve středu 30. března 2016, žádost o značku je potřeba podat do 15. 3.

[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [50]

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

24.8.2017

V sobotu 2.září 2017 se v areálu hřiště za Rychtou v Krásensku koná soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.

2.8.2017

Obec Ochoz u Brna zve ve dnech 29. - 30. září 2017 na Dny Ochoze u Brna.

13.7.2017

Muzeum Blanenska zve ve dnech 17. 7. - 21. 7. 2017 na Zážitkový příměstský program pro děti s tematikou historických objevů jeskyní Moravského krasu a archeologie.

15.5.2017

Obec Senetářov a Spolek Muzeum Senetářov pořádají v zahradě za muzeem Senetářovské gulášové slavnosti. Akce se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 13 hodiny.