Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  pěti mikroregionů ležících severovýchodně od města Brna a pracuje a rozvíjí území metodou Leader.

Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Blansko

MAS Moravský kras z.s. zahájila realizaci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Blansko. Aktivity projektu povedou k budování a vzniku partnerství mezi aktéry vzdělávání, vzniku dohody o vzdělávacích prioritách v území a osvojení akčního plánování coby dovednosti a kontinuálně probíhajícího procesu.

Drahanská vrchovina: Krajina příběhů

Ministerstvo životního prostředí ČR podpořilo částkou 198 000 Kč realizaci projektu MAS Moravský kras z.s. Drahanská vrchovina: Krajina příběhů. Hlavní aktivitou bude vytvoření a vydání cestovatelského bedekru pro 19 obcí z území MAS (Protivanov, Buková, Otinoves, Drahany, Bousín, Malé Hradisko, Niva, Rozstání, Nové Sady, Krásensko, Ježkovice, Ruprechtov, Drnovice, Nemojany, Luleč, Račice-Pístovice, Olšany, Podomí, Studnice).

Získejte značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt pro své výrobky a služby!

Vyhlašujeme výzvu na příjem žádostí o značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt. O certifikaci mohou požádat výrobci a zpracovatelé tradičních lokálních výrobků a produktů, poskytovatelé ubytovacích a stravovacích služeb a organizátoři zážitkových aktivit. Certifikace proběhne ve středu 30. března 2016, žádost o značku je potřeba podat do 15. 3.

Nabídka účasti na VII. mezinárodním setkání přátel pícek a tradiční gastronomie

MAS Moravský kras z.s. si Vás dovoluje oslovit s nabídkou účasti na VII. mezinárodním setkání přátel pícek a tradiční gastronomie. Setkání se uskuteční ve dnech 8.-10. července 2016 ve Slovenské republice v Pribeníku u Královského Chlmce v Košickém kraji.

Dotace ministerstva zemědělství na obnovu venkovských staveb a památek

Dneškem se spouští příjem žádostí o podporu z programu na udržování a obnovu kulturního dědictví. Nový dotační program Ministerstva zemědělství pomůže financovat například opravy historických zemědělských staveb a strojů. Letos se mezi žadatele rozdělí 400 milionů korun.

MAS Moravský kras se uchází o více než 150 mil. Kč na podporu rozvoje regionu

Strategie místního rozvoje na léta 2016 - 2023, jejíž místní akční skupina MAS Moravský kras z.s. věnovala téměř tři roky příprav, byla 31.12.2015 předložena na Ministerstvo pro místní rozvoj.  Pokud bude MAS v rámci hodnocení a výběru strategií z celého Česka úspěšná, může získat na podporu rozvoje regionu v následujících letech více než 150 mil. Kč.

Kniha Neuvěřitelné příhody šneka Krasíka je v prodeji

MAS Moravský kras z.s vydala koncem loňského roku novou knihu Neuvěřitelné příhody šneka Krasíka. Kniha je v prodeji v kanceláří MAS a v pohádkových kancelářích a informačních centrech. Na vydání knihy se podíleli pohádkové kanceláře, obce a města a poskytovatelé služeb v cestovním ruchu.

EX-post evaluace Strategického plánu Leader

V roce 2015 MAS Moravský kras z.s. ukončila realizaci Strategického plánu Leader Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras. Částkou 53 901 668 Kč bylo podpořeno celkem 131 projektů.  Zkušenosti z realizace Strategického plánu Leader MAS využila i při přípravě nové rozvojové strategie.

Nová interaktivní mapa regionálních značek!

Na adrese http://www.regionalni-znacky.cz/mapa-regionu můžete nově najít novou interaktivní mapu vytvořenou pomocí technologie Google. Nabízí nejen přehled regionů sdružených v ARZ, ale také GPS lokace držitelů regionálních značek, které naleznete na stránkách jednotlivých regionů.

Prezentace ze semináře "Úspory energie v Moravském krasu 2015"

MAS Moravský kras z.s. zorganizovala 26. listopadu 2015 již sedmý seminář zaměřený na dosahování energetických úspor a podporu obnovitelných zdrojů energie na území Moravského krasu. 8 přednášejících prezentovalo zajímavá a aktuální témata a my Vám nyní přinášíme prezentace jednotlivých vystoupení.

[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [49]

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

15.5.2017

Obec Senetářov a Spolek Muzeum Senetářov pořádají v zahradě za muzeem Senetářovské gulášové slavnosti. Akce se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 13 hodiny.

5.5.2017

Dům přírody Vás zve na botanickou vycházku  se Zdeněkem Musilem, botanikem Správy CHKO Moravský kras, do Josefovského údolí. Sraz je 6.5.2017 v 8.45 u železniční zastávky Adamov.

15.3.2017

Odvážná cesta za láskou, aneb za skokany a ropuchami se zoologem
Antonínem Krásou, která se uskuteční 9. dubna 2017 v Domu přírody na Skalním mlýně.

14.3.2017

Slavnostní zahájení turistické sezony 2017 proběhne v neděli 2. dubna 2017. Zahájení budou předcházet turistické pochody se startem v Blansku a v Boskovicích, které zavedou kroky a kola účastníků do Černé Hory, kde od 14.30 hodin nová sezóna odstartuje...