Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  pěti mikroregionů ležících severovýchodně od města Brna a pracuje a rozvíjí území metodou Leader.

Pozvánka na seminář Úspory energie 2016 v Blansku

MAS Moravský kras z.s. Vás zve na tradiční podzimní seminář věnovaný dosahování energetických úspor a podpoře obnovitelných zdrojů energie na území Moravského krasu. Seminář se koná ve čtvrtek 10. listopadu 2016 v Blansku.

Pozvánka na workshop Storytelling - umění vyprávět

MAS Moravský kras Vás srdečně zve na workshopy na téma STORYTELLING. Na toto zajímavé téma pořádáme hned dva workshopy, a to 26. října 2016 se zaměřením na umění vyprávění příběhů pro dospělé publikum a 1. listopadu 2016 se zaměřením na dětské publikum.

Výtvarná a literární soutěž "Škola je bezva"

MAS Slavkovské bojiště spolu s MAS Bobrava a MAS Moravský kras vyhlašují literární a výtvarnou soutěž, aby se dozvěděly, co je na školách báječného, jak skvělí učitelé se v nich dají potkat, proč se děti těší do školy a taky jak by se jim líbilo, kdyby se ve škole přestalo známkovat.

Pozvánka na seminář Ovocný strom pro krajinu

MAS Moravský kras z.s. Vás srdečně zve na seminář Ovocný strom pro krajinu, který se koná v úterý 20. září 2016 od 13 hodin v zasedací místnosti MAS ve Sloupu. Lektorem semináře je Ing. Stanislav Boček Ph.D., odborník na staré, zánikem ohrožené odrůdy ovocných dřevin.

Krásenské guláš

Obec Krásensko pořádá v sobotu 3. září 2016 akci Krásenské guláš. Soutěž ve vaření gulášů a kulturní program. Celé odpoledne soutěže pro děti, skákací hrad, futsalový turnaj, ukázka hasičské techniky, vystoupení krásenské taneční skupiny EMOJIS, den otevřených dveří na Rychtě. Od 16:00 do večerních hodin zahraje k tanci a poslechu hudební skupina Třetí podání.

Hlasujte za NAJ dedinku Slovenska!

Obec Jablonov nad Turňou je súčasťou územia MAS OZ KRAS. Táto malebná obec sa nachádza v Slovenskom Krase v objatí Horného a Dolného Vrchu. Jablonov nad Turňou sa zapojil do súťaže Naj Dedinka Slovenska. V tejto obci žijú úžasní ľudia, ktorí sa obracajú na vás, aby ste ich podporili svojim hlasom. Prosíme vás zahlasujte za Jablonov nad Turňou. Za každý hlas vopred ďakujeme!

Milion ovocných stromů pro krajinu

V krajině ubývá starých stromů. Zdá se, že pro ovocné stromy to platí dvojnásob. Projekt Místních akčních skupin Jihomoravského kraje napomůže navrácení do erozí a sezónním suchem ohrožené zemědělské krajiny odolné tradiční druhy a odrůdy ovoce.

Soutěž ve vaření v kotlíku v Otinovsi

Obec Otinoves a SDH Otinoves Vás zvou v sobotu 11. června 2016 do sportovního areálu v Otinovsi na soutěž ve vaření guláše v kotlíku. Začátek akce je ve 12 hodin. Od 18 hodin bude taneční zábava se skupinou Tandem. Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky.

Dobré ráno s MAS Moravský kras
19.5.2016 v Dobrém ránu na ČT2 budeme spolu s maďarskými a slovenskými kolegy vařit maďarské speciality. Vařit budou Lórant Pápai ze Slovenského krasu z obce Jablonov nad Turňou a Gábor Darányi z maďarského města Nádudvar z Hortobáďské pusty (Hortobágy puszta). O společných akcích a spolupráci mezi Slovenským a maďarským krasem budou mluvit Silvia Pápaiová, manažerka místní akční skupiny OZ KRAS a Jozef Jančo, ředitel místní akční skupiny MAS Moravský kras.

Pouť do Císařské jeskyně

Římskokatolická farnost v Ostrově u Macochy zve všechny v sobotu 21. 5. 2016 na 16. pouť do Císařské jeskyně  zvané „Moravské Lurdy". Pro rodiče a děti bude sloužena dětská mše svatá o půl třetí odpoledne, hlavní poutní mše začne o půl šesté večer.

[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [50]

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

24.8.2017

V sobotu 2.září 2017 se v areálu hřiště za Rychtou v Krásensku koná soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.

2.8.2017

Obec Ochoz u Brna zve ve dnech 29. - 30. září 2017 na Dny Ochoze u Brna.

13.7.2017

Muzeum Blanenska zve ve dnech 17. 7. - 21. 7. 2017 na Zážitkový příměstský program pro děti s tematikou historických objevů jeskyní Moravského krasu a archeologie.

15.5.2017

Obec Senetářov a Spolek Muzeum Senetářov pořádají v zahradě za muzeem Senetářovské gulášové slavnosti. Akce se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 13 hodiny.