www.mas-moravsky-kras.cz
Čarokrásné krasové scenérie, pradávno obývané jeskyně a historie „železné huti českých i moravských zemí”. To vše se odráží v práci zdejších obyvatel a výrobcích, které zasluhují Vaši pozornost.

Vydejte se do Blanska přivítat svatého Martina

Koncerty na zámku, pochod světýlek

V Blansku si každoročně připomínají patrona města sv. Martina a připravují mu velkolepé uvítání. Pokud tomu nezabrání epidemiologická opatření, letošní 15. ročník Vítání sv. Martina opět nabídne čtyřdenní program, který ve čtvrtek zahájí koncert klasické hudby na blanenském zámku. V pátek se opět uskuteční dětmi tolik oblíbený Pochod světýlek ke sv. Martinovi, v němž děti s malými lucerničkami a lampionky zamíří ke kostelu přivítat sv. Martina.

Ochutnávka vín, historický průvod a jarmark

Dospělí si určitě nemohou nechat ujít sobotní ochutnávku mladých a Svatomartinských vín Na víno s Martinem. V doprovodném programu zde vystoupí sommelier Pavel Chrást, cimbálová muzika Pajtáš a kapela Pozdní sběr. Slavnosti vyvrcholí v neděli historickým průvodem se sv. Martinem v čele a kulturním programem v zámeckém parku. Návštěvníci se mohou těšit na historický jarmark, koncerty kapel Koňaboj a Bystrík Banda a zejména na vystoupení oblíbené divadelní a kaskadérské společnosti Štvanci, kteří zde vystoupí s římskou kavalerií a jezdeckou show na koních. Poznamenejte si tedy do kalendáře termín 11.–14. listopadu a vydejte se do Blanska přivítat sv. Martina! Nebudete litovat.

Autor textu: Martina Hejčová


Kolik obcí a měst má území MAS?

30
36%


59
33%


103
31%


Počet hlasujících: 749

Rezervace stanů
POUZE
na e-mailu: masmk@seznam.cz

Sociální sítě

 
YouTube                 Facebook

moravskykras.eu
Verze s větším písmem pro slabozraké
16.3.2023

Na Květném pátku 31.3.2023 ve Sloupě se představí i naši producenti, přijďte je podpořit!

7.9.2021

Přijďte 11.9.2021 na akci Otevřeno ve stájích dětské jezdecké školy Řícmanice.

22.6.2021

Mydlidědek - zahájení prázdnin 1.7.2021, dílničky a řemesla na dvoře

5.5.2021

Výstava Buď připraven! Stoletý příběh blanenského skautingu

Mapa stránek / Prohlášení o přístupnosti / Webdesign / Webmaster / Copyright 2008 MAS MK