Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  pěti mikroregionů ležících severovýchodně od města Brna a pracuje a rozvíjí území metodou Leader.

Pozvánka na seminář Úspory energie 2015 v Blansku

MAS Moravský kras z.s. Vás zve na tradiční podzimní seminář věnovaný dosahování energetických úspor a podpoře obnovitelných zdrojů energie na území Moravského krasu. Seminář se koná ve čtvrtek 26. listopadu 2015 v Blansku.

Představení knihy Neuvěřitelné příhody šneka Krasíka

MAS Moravský kras z.s. Vás zve na autogramiádu Slavomíra Szaba, autora knihy Neuvěřitelné příhody šneka Krasíka která se bude konat dne 15.11.2015 v 15 hodin v audiovizuálním sálu blanenského zámku. Knihu bude možné zakoupit přímo na akci nebo v průběhu festivalu Vítání sv. Martina.

Slavnostní setkání v Drahanech

Městys Drahany Vás zve dne 15. 11.2015 na Slavnostní setkání u příležitosti 110.výročí narození P.ThDr. et PhDr. Vincence Pořízky, zakladatele hindistiky ve střední Evropě, rodáka z Drahan. Setkání se zúčastní i velvyslanec Indické republiky pan Krishan Kumar.

Místní akční skupina úspěšně prošla standardizací
Místní akční skupina Moravský kras dnes, 10. 11. 2015, obdržela vyrozumění Ministerstva zemědělství, že úspěšně splnila podmínky dané metodikou pro standardizaci místních akčních skupin v programovém období 2014-2020.

Pozvánka na seminář Příběh jako dědictví

MAS Moravský kras z.s.a Město Blansko Vás zvou na seminář Příběh jako dědictví. Semiář se bude konat dne 16. listopadu 2015 se začátkem v 9 hodin ve velké zasedací místnost Městského úřadu v Blansku, Nám. republiky 1. Na akci je nutné se předem přihlásit e-mailem nebo telefonicky nejpozději do 12. listopadu 2015.

Pozvánka na veřejné projednávání SCLLD

Veřejné projednávání SCLLD se bude konat 19. listopadu 2015 v 15 hodin v zasedací místnosti MAS. Jedná se o poslední veřejné projednávání před jejím schválením orgány MAS Moravský kras z.s.

Dřeviny a byliny pro venkovská sídla v Moravském krasu

Kolektiv autorů z Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v.v.i. v Průhonicích, Mendelovy univerzity v Brně a Univerzity Karlova v Praze ve spolupráci s MAS Moravský kras z.s. připravil pro obyvatele regionu metodiku DŘEVINY A BYLINY VHODNÉ PRO VENKOVSKÁ SÍDLA NA ÚZEMÍ MIKROREGIONŮ MORAVSKÝ KRAS A ČASNÝŘ.

Ministerstvo zemědělství rozdělí podnikatelům v zemědělství, lesnictví a potravinářství 5 miliard z eurodotací

Více než 5 miliard korun je připraveno pro podnikatele v zemědělství, lesnictví a potravinářství v prvním kole příjmu žádostí na projekty z Programu rozvoje venkova (PRV) 2014 - 2020. Ministerstvo vyšlo vstříc požadavkům zemědělců a jako první na podzim vyhlásí opatření na investice do zemědělského majetku, potravinářských podniků a lesního hospodářství. Dotace půjdou také na inovativní technologie v potravinářství nebo na budování lesních cest.

Skutečně společně

Karpatská nadácia Slovensko vydala informační brožuru, která je výstupem projektu Skutečně společně - podpora komplexního rozvoje venkova na Ukrajině mobilizací místní meziodvětvové spolupráce a transferem slovenských zkušeností. Brožura obsahuje i popis našich projektů spolupráce s místní akční skupinou Občianske združenie KRAS a mnoho dalších inovativních projektů.

Výstupy z projektu MAS spolupracující

MAS Moravský kras z.s. spolu s partnery  MAS POLIČSKO, z.s., Místní akční skupina Hlinecko, z.s., Místní akční skupina Podhostnýnska, z.s., MAS Střední Vsetínsko, z.s. ukončila realizaci projektu MAS spolupracující. Jedním z výstupů projektu je i metodika pro stanovení ukazatelů přidané hodnoty spolupráce.

[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [49]

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

15.5.2017

Obec Senetářov a Spolek Muzeum Senetářov pořádají v zahradě za muzeem Senetářovské gulášové slavnosti. Akce se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 13 hodiny.

5.5.2017

Dům přírody Vás zve na botanickou vycházku  se Zdeněkem Musilem, botanikem Správy CHKO Moravský kras, do Josefovského údolí. Sraz je 6.5.2017 v 8.45 u železniční zastávky Adamov.

15.3.2017

Odvážná cesta za láskou, aneb za skokany a ropuchami se zoologem
Antonínem Krásou, která se uskuteční 9. dubna 2017 v Domu přírody na Skalním mlýně.

14.3.2017

Slavnostní zahájení turistické sezony 2017 proběhne v neděli 2. dubna 2017. Zahájení budou předcházet turistické pochody se startem v Blansku a v Boskovicích, které zavedou kroky a kola účastníků do Černé Hory, kde od 14.30 hodin nová sezóna odstartuje...