Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Strategie SCLLD Moravský kras jinak schválena!

Dne 11.11.2016 jsme dostali z ministerstva pro místní rozvoj depeši, která informuje, že žádost o podporu strategie Moravský kras jinak splnila podmínky věcného hodnocení příslušných řídících orgánů. Uvedené sdělení znamená schválení strategie. Nyní očekáváme sdělení, že naše žádost splnila podmínky pro vydání právního aktu a následně nám budou vystaveny právní akty řídícími orgány OP ZAM, PRV a IROP.

Výzva pro uchazeče o práci externího hodnotitele

MAS Moravský kras z.s. hledá uchazeče, kteří mají zájem o výkon funkce externího hodnotitele žádostí o podporu v rámci Programového rámce Operačního programu Zaměstnanost SCLLD Moravský kras jinak. Nejzaší termín pro podání přihlášky je 30. listopad 2016.

EduPoint - Hejného metoda

Je matematika zábava a radost z objevování? Může být učitel průvodce, který děti motivuje, aby správná řešení objevovaly samy? Workshop ve formátu otevřené třídy, na kterém si budete moci prakticky odzkoušet výukovou metodu matematiky používanou nově na některých základních školách.

Pozvánka na seminář Úspory energie 2016 v Blansku

MAS Moravský kras z.s. Vás zve na tradiční podzimní seminář věnovaný dosahování energetických úspor a podpoře obnovitelných zdrojů energie na území Moravského krasu. Seminář se koná ve čtvrtek 10. listopadu 2016 v Blansku.

Pozvánka na workshop Storytelling - umění vyprávět

MAS Moravský kras Vás srdečně zve na workshopy na téma STORYTELLING. Na toto zajímavé téma pořádáme hned dva workshopy, a to 26. října 2016 se zaměřením na umění vyprávění příběhů pro dospělé publikum a 1. listopadu 2016 se zaměřením na dětské publikum.

Výtvarná a literární soutěž "Škola je bezva"

MAS Slavkovské bojiště spolu s MAS Bobrava a MAS Moravský kras vyhlašují literární a výtvarnou soutěž, aby se dozvěděly, co je na školách báječného, jak skvělí učitelé se v nich dají potkat, proč se děti těší do školy a taky jak by se jim líbilo, kdyby se ve škole přestalo známkovat.

Pozvánka na seminář Ovocný strom pro krajinu

MAS Moravský kras z.s. Vás srdečně zve na seminář Ovocný strom pro krajinu, který se koná v úterý 20. září 2016 od 13 hodin v zasedací místnosti MAS ve Sloupu. Lektorem semináře je Ing. Stanislav Boček Ph.D., odborník na staré, zánikem ohrožené odrůdy ovocných dřevin.

Krásenské guláš

Obec Krásensko pořádá v sobotu 3. září 2016 akci Krásenské guláš. Soutěž ve vaření gulášů a kulturní program. Celé odpoledne soutěže pro děti, skákací hrad, futsalový turnaj, ukázka hasičské techniky, vystoupení krásenské taneční skupiny EMOJIS, den otevřených dveří na Rychtě. Od 16:00 do večerních hodin zahraje k tanci a poslechu hudební skupina Třetí podání.

Hlasujte za NAJ dedinku Slovenska!

Obec Jablonov nad Turňou je súčasťou územia MAS OZ KRAS. Táto malebná obec sa nachádza v Slovenskom Krase v objatí Horného a Dolného Vrchu. Jablonov nad Turňou sa zapojil do súťaže Naj Dedinka Slovenska. V tejto obci žijú úžasní ľudia, ktorí sa obracajú na vás, aby ste ich podporili svojim hlasom. Prosíme vás zahlasujte za Jablonov nad Turňou. Za každý hlas vopred ďakujeme!

Milion ovocných stromů pro krajinu

V krajině ubývá starých stromů. Zdá se, že pro ovocné stromy to platí dvojnásob. Projekt Místních akčních skupin Jihomoravského kraje napomůže navrácení do erozí a sezónním suchem ohrožené zemědělské krajiny odolné tradiční druhy a odrůdy ovoce.

[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [52]