Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Pozvánka na závěrečnou konferenci projektu ENERGYREGION

Zveme nás na konferenci, kterou se uzavírá tříletý projekt ENERGYREGION spolurealizovaný MAS Moravský kras. Dvoudenní konference se koná v termínu 25. - 26. listopadu 2014 ve Wroclawi v Polsku. Jednacím jazykem je angličtina.

Žádejte značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt

MAS Moravský kras o.s. vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o udělení regionální značky na výrobky, produkty a služby v cestovním ruchu. Značku uděluje MAS od roku 2007 na výrobky a produkty, v tomto roce se rošiřuje i na služby v cestovním ruchu. Příjem žádostí končí v pondělí 10. listopadu 2014!

Pozvánka na seminář Úspory energie 2014 v Blansku

MAS Moravský kras o.s. Vás zve na tradiční podzimní seminář věnovaný dosahování energetických úspor a podpoře obnovitelných zdrojů energie na území Moravského krasu. Seminář se koná ve čtvrtek 30. října 2014 v Blansku.
Registrace na seminář byla prodloužena do neděle 26. října 2014.

Navštivte Galerii pod Skalkou

Malířka Hela Kešeová-Hudcová, držitelka značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt, v minulém týdnu otevřela v Ochozu u Brna Galerii pod Skalkou. Galerie je otevřena každou sobotu od 10 do 16 hodin. Přijďte si prohlédnout malebné obrazy z našeho kraje.

Dva držitelé značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt oceněni regionální potravinou JMK

Dva výrobci a držitelé značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt byly na začátku října oceněni značkou Regionální potravina Jihomoravského kraje. Prvním je uzený duhový pstruh z rybářství Skalní mlýn, druhým je kozí tvarohové žervé vyrobené na rodinné farmě Sedlák v Šošůvce.

Vítězům blahopřejeme!

Medový jarmark ve Sloupu

Zveme vás na 6. sloupský medový jarmark, který se koná v sobotu 20.9.2014.

Nové číslo novin Doma v Moravském krasu

Vážení čtenáři, vyšlo nové číslo novin Doma v Moravském krasu. Dočtete se o nových držitelích značky regionální produkt, o království šneka Krasíka nebo třeba o nové strategii 2014-2020.

Den venkovských pícek a šneka Krasíka

MAS Moravský kras o.s., obec Senetářov a OS Muzeum Senetářov vás zvou 20. 9. 2014 od 11.00 hod na Den venkovských pícek a šneka Krasíka. Můžete se těšit na speciality přímo z pícky jako jsou lepníky, langoše, chléb, lokše nebo pečené maso. V průběhu celé akce výstava veteránů motocyklů s možností projížďky.

Návrh strategie 2020 připraven k připomínkování

Návrh nové strategie je připraven k připomínkování. Budeme rádi za vaše připomínky a podněty, které nám můžete sdělit prostřednictvím připomínkového listu nejpozději do 21.9.2014. Děkujeme za spolupráci

Blanenská litina září v původní kráse

Sedm až deset let. Tak dlouho měla původně zabrat kompletní obnova souboru sedmi historických litinových soch z 2. poloviny 19. století, zdobících v současné době nádvoří blanenského zámku a Wanklovo náměstí. Díky dotaci z Programu rozvoje venkova bylo možné dokončit kompletní rekonstrukci všech sedmi plastik během několika měsíců a sochy se mohly vrátit na své původní podstavce už v polovině letošních prázdnin.

[1]      «      4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14      »      [50]

24.11.2017

27. Mikulášský knižní jarmark, sobota – 2. prosince 2017, otevřeno od 7.30 do 12.00 hodin, sál KD Jedovnice a u KD

22.9.2017

Ve dnech 28.10. - 29.10.2017 se bude konat Výlov rybníka Olšovec.

24.8.2017

V sobotu 2.září 2017 se v areálu hřiště za Rychtou v Krásensku koná soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.

2.8.2017

Obec Ochoz u Brna zve ve dnech 29. - 30. září 2017 na Dny Ochoze u Brna.