Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Zaregistrované Žádosti o dotaci na o patření IV.2 .1 Realizace projektů spolupráce - 22. kolo příjmu žádostí

Státní zemědělský intervenční fond ke dni 26. ledna 2015 zaregistroval 24 Žádostí o dotaci v rámci dvaadvacátého kola příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova- opatření IV.2.1. Do realizace projektů spolupráce se v rámci národní spolupráce zapojilo 171 Místních akčních skupin. Mezi nimi i naše MAS s projektem MAS Spolupracující.

Přehled projektů za celou dobu realizace SPL

V rámci realizace strategického plánu Ledaer Nové výzvy a nové příležitosti v období od roku 2009 do roku 2014 se realizovalo celkem 126 projektů za 89 776 933,00 Kč. MAS Moravský kras z.s. podpořila projekty dotací ve výši 53 139 280,00 Kč. Podrobné přehledy naleznete v přílohách článku.

Sbohem sedmikrásky

Podpořete vydání knihy Sbohem sedmikrásky. Knihy o historii lezení v Moravském krasu, založené na rozhovorech s významnými lezci několika generací. Od prvních sestupů do Macochy až po nejtěžší cestu světa.

PF 2015

Všem členům a příznivcům MAS Moravský kras z.s. přejeme příjemné prožití svátků vánočních, hodně štěstí, zdraví a úspěchů v novém roce 2015.

Projekt Pohádkové království šneka Krasíka slaví první sezonu

Projekt Pohádkového království šneka Krasíka, který iniciovala MAS Moravský kras ve spolupráci s partnerskou MAS OZ KRAS na Slovensku, má za sebou první turistickou sezonu své existence. K slavnostnímu založení pohádkového království v Moravském krasu došlo 5. dubna 2014 v Senetářově za účasti veřejnosti a zástupců všech zakládajících pohádkových kanceláří.

40 milionů na veřejnou zeleň: MŽP zahajuje příjem žádostí

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR otevírají příjem žádostí o poskytnutí dotace na budování a rozvoj městské či obecní zeleně. Na program MŽP uvolnilo z prostředků SFŽP ČR celkem 40 milionů Kč. Žadatelé z řad měst a obcí mohou formulář spolu s návrhem projektu posílat na Fond poštou, datovou službou nebo ho osobně odevzdat v podatelně, a to až do 31. března 2015.

Ministerstvo zemědělství připravilo národní dotace pro zemědělce a venkov na rok 2015

Vláda schválila národní dotační programy na rok 2015, které předložil ministr zemědělství . Na podporu zemědělství a venkova je připraveno přibližně 1,57 miliardy korun. Peníze půjdou zejména do živočišné výroby. Struktura programů je podobná jako v minulých letech, nově bude spuštěný program Udržování a obnova kulturního dědictví venkova.

Ministerstvo pro místní rozvoj má na dotace do cestovního ruchu připraveno 50 milionů

Ministerstvo vyhlásilo výzvu k předkládání žádostí o dotace pro rok 2015 v rámci Národního programu podpory cestovního ruchu. Vyhlášen byl podprogram Cestování dostupné všem. Rámcový rozpočet pro rok 2015 činí 50 mil. Kč. Nově jsou mezi žadatele zařazeny i obce.

Na obnovu venkova má MMR připraveno 80 milionů

Ministerstvo pro místní rozvoj dne 1. prosince 2014 vyhlásilo výzvy pro podávání žádostí o dotace v rámci národních regionálních programů. Lhůta pro podávání žádosti o dotace v podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova končí 16. února 2015. Cílem podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova je formou dotace podpořit obnovu a rozvoj venkovských obcí.

V lednu 2015 SZIF vyhlásí 22. kolo příjmu žádostí po dotace na zemědělské technologie a stroje

Monitorovací výbor Programu rozvoje venkova na svém 17. zasedání dne 18.11. 2014  schválil vyhlášení  další výzvy. Alokace pro podopatření I.1.1.1 Modernizace zemědělských podniků pro 22. kolo příjmu žádostí činí cca 700 mil. Kč. K této částce budou dále přičteny případné další ušetřené finanční prostředky z opatření osy I a III.

[1]      «      4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14      »      [52]

Obec Senetářov, Spolek Muzeum Senetářov pořádají 16.06.2017 v zahradě muzea Senetářovské gulášové slavnosti. Zahájení ve 13:00.

21.3.2018

28. Velikonoční jedovnický jarmark, sobota 24. března 2018 od 7.30 do 16.00 hodin v sále KD Jedovnice

24.11.2017

27. Mikulášský knižní jarmark, sobota – 2. prosince 2017, otevřeno od 7.30 do 12.00 hodin, sál KD Jedovnice a u KD