Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  pěti mikroregionů ležících severovýchodně od města Brna a pracuje a rozvíjí území metodou Leader.

Nové číslo novin Doma v Moravském krasu

Vážení čtenáři, vyšlo nové číslo novin Doma v Moravském krasu. Dočtete se o nových držitelích značky regionální produkt, o království šneka Krasíka nebo třeba o nové strategii 2014-2020.

Den venkovských pícek a šneka Krasíka

MAS Moravský kras o.s., obec Senetářov a OS Muzeum Senetářov vás zvou 20. 9. 2014 od 11.00 hod na Den venkovských pícek a šneka Krasíka. Můžete se těšit na speciality přímo z pícky jako jsou lepníky, langoše, chléb, lokše nebo pečené maso. V průběhu celé akce výstava veteránů motocyklů s možností projížďky.

Návrh strategie 2020 připraven k připomínkování

Návrh nové strategie je připraven k připomínkování. Budeme rádi za vaše připomínky a podněty, které nám můžete sdělit prostřednictvím připomínkového listu nejpozději do 21.9.2014. Děkujeme za spolupráci

Blanenská litina září v původní kráse

Sedm až deset let. Tak dlouho měla původně zabrat kompletní obnova souboru sedmi historických litinových soch z 2. poloviny 19. století, zdobících v současné době nádvoří blanenského zámku a Wanklovo náměstí. Díky dotaci z Programu rozvoje venkova bylo možné dokončit kompletní rekonstrukci všech sedmi plastik během několika měsíců a sochy se mohly vrátit na své původní podstavce už v polovině letošních prázdnin.

Výsledky soutěže

V měsíci červnu jsme vyhlásili soutěž, kde jste měli odpovědět na otázku: Podle čeho se jmenuje sýr Niva. Výherci soutěže jsou Marta Kubíková, Zdeněk Novotný, Marie Koudelková, Jana Tomalová, Marie Přívětivá. Výhercům gratulujeme!

Obřanský Obr Brno 2014 setkání Uměleckých kovářů a řemeslníků IV. ročník

Kovářovo údolí o.p.s. pod záštitou Obce Kanice pořádá Obřanský Obr Brno 2014 - setkání Uměleckých kovářů a řemeslníků IV. ročník. Akce se koná od 26. do 27 července 2014  u mlýna na cyklostezce vedoucí od konečné tramvaje č.4 z Brna-Obřan do Bílovic nad Svitavou.

Kulatý stůl Řícmanice

MAS Moravský kras o.s. ve spolupráci s vedením obcí  Řícmanice, Kanice, Bílovice nad Svitavou, Babice nad Svitavou a Ochoz u Brna Vás zve na Kulatý stůl obcí dne  24. 6. 2014 v 17 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Řícmanice. Setkání podobného typu jsou organizovaná v souladu s metodou LEADER v návaznosti na tvorbu nové rozvojové strategie MAS na období 2014-2020.

Kulatý stůl Otinoves
MAS Moravský kras o.s. ve spolupráci s vedením obcí Otinoves, Bousín, Drahany, Niva a Rozstání vás zve na Kulatý stůl obcí dne 18. 6. 2014 v 17 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Otinoves. Setkání podobného typu jsou organizovaná v souladu s metodou LEADER v návaznosti na tvorbu nové rozvojové strategie MAS na období 2014-2020.

Žádejte značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt pro vaše výrobky a služby!

MAS Moravský kras o.s. vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o udělení regionální značky na výrobky, produkty a služby v cestovním ruchu. Příjem žádostí končí dne 25. června 2014. Značku uděluje MAS od roku 2007 na výrobky a produkty, v tomto roce se rošiřuje i na služby v cestovním ruchu.

Zažijte kras jinak: objevujte s námi chuť krasu!

Na webové stránky jsme přidali rubriku Gastronomie krasu. Současně se spuštěním rubriky vyhlašujeme i soutěž. Ten, kdo správně odpoví na otázku podle čeho se jmenuje sýr Niva a odpověď nám pošle e-mailem na adresu: masmk@seznam.cz, spolu s uvedením svých kontaktních údajů (e-mail, telefon, jméno a příjmení, adresa bydliště), bude zařazen do losování o hodnotné ceny. Své odpovědi můžete posílat v průběhu celého měsíce června 2014.

[1]      «      4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14      »      [50]

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

24.8.2017

V sobotu 2.září 2017 se v areálu hřiště za Rychtou v Krásensku koná soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.

2.8.2017

Obec Ochoz u Brna zve ve dnech 29. - 30. září 2017 na Dny Ochoze u Brna.

13.7.2017

Muzeum Blanenska zve ve dnech 17. 7. - 21. 7. 2017 na Zážitkový příměstský program pro děti s tematikou historických objevů jeskyní Moravského krasu a archeologie.

15.5.2017

Obec Senetářov a Spolek Muzeum Senetářov pořádají v zahradě za muzeem Senetářovské gulášové slavnosti. Akce se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 13 hodiny.