Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Navštivte Galerii pod Skalkou

Malířka Hela Kešeová-Hudcová, držitelka značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt, v minulém týdnu otevřela v Ochozu u Brna Galerii pod Skalkou. Galerie je otevřena každou sobotu od 10 do 16 hodin. Přijďte si prohlédnout malebné obrazy z našeho kraje.

Dva držitelé značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt oceněni regionální potravinou JMK

Dva výrobci a držitelé značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt byly na začátku října oceněni značkou Regionální potravina Jihomoravského kraje. Prvním je uzený duhový pstruh z rybářství Skalní mlýn, druhým je kozí tvarohové žervé vyrobené na rodinné farmě Sedlák v Šošůvce.

Vítězům blahopřejeme!

Medový jarmark ve Sloupu

Zveme vás na 6. sloupský medový jarmark, který se koná v sobotu 20.9.2014.

Nové číslo novin Doma v Moravském krasu

Vážení čtenáři, vyšlo nové číslo novin Doma v Moravském krasu. Dočtete se o nových držitelích značky regionální produkt, o království šneka Krasíka nebo třeba o nové strategii 2014-2020.

Den venkovských pícek a šneka Krasíka

MAS Moravský kras o.s., obec Senetářov a OS Muzeum Senetářov vás zvou 20. 9. 2014 od 11.00 hod na Den venkovských pícek a šneka Krasíka. Můžete se těšit na speciality přímo z pícky jako jsou lepníky, langoše, chléb, lokše nebo pečené maso. V průběhu celé akce výstava veteránů motocyklů s možností projížďky.

Návrh strategie 2020 připraven k připomínkování

Návrh nové strategie je připraven k připomínkování. Budeme rádi za vaše připomínky a podněty, které nám můžete sdělit prostřednictvím připomínkového listu nejpozději do 21.9.2014. Děkujeme za spolupráci

Blanenská litina září v původní kráse

Sedm až deset let. Tak dlouho měla původně zabrat kompletní obnova souboru sedmi historických litinových soch z 2. poloviny 19. století, zdobících v současné době nádvoří blanenského zámku a Wanklovo náměstí. Díky dotaci z Programu rozvoje venkova bylo možné dokončit kompletní rekonstrukci všech sedmi plastik během několika měsíců a sochy se mohly vrátit na své původní podstavce už v polovině letošních prázdnin.

Výsledky soutěže

V měsíci červnu jsme vyhlásili soutěž, kde jste měli odpovědět na otázku: Podle čeho se jmenuje sýr Niva. Výherci soutěže jsou Marta Kubíková, Zdeněk Novotný, Marie Koudelková, Jana Tomalová, Marie Přívětivá. Výhercům gratulujeme!

Obřanský Obr Brno 2014 setkání Uměleckých kovářů a řemeslníků IV. ročník

Kovářovo údolí o.p.s. pod záštitou Obce Kanice pořádá Obřanský Obr Brno 2014 - setkání Uměleckých kovářů a řemeslníků IV. ročník. Akce se koná od 26. do 27 července 2014  u mlýna na cyklostezce vedoucí od konečné tramvaje č.4 z Brna-Obřan do Bílovic nad Svitavou.

Kulatý stůl Řícmanice

MAS Moravský kras o.s. ve spolupráci s vedením obcí  Řícmanice, Kanice, Bílovice nad Svitavou, Babice nad Svitavou a Ochoz u Brna Vás zve na Kulatý stůl obcí dne  24. 6. 2014 v 17 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Řícmanice. Setkání podobného typu jsou organizovaná v souladu s metodou LEADER v návaznosti na tvorbu nové rozvojové strategie MAS na období 2014-2020.

[1]      «      8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14   |   15   |   16   |   17   |   18      »      [54]

Kolik zpřístupněných jeskyní je na území turistické destinace Moravský kras?

Čtyři

Pět

Šest

9.9.2019

Dětská jezdecká škola Řícmanice zve v sobotu 14. 9. 2019 ve 14.30 na akci Otevřeno 2019.

5.9.2019

Kulturní odpoledne v muzeu v Senetářově dne 14.9.2019.

2.5.2019

V sobotu 11.5.2019 ve 13 hodin se koná akce Senetářovské gulášové slavnosti.

25.1.2019

V sobotu 2. února 2019 ve 14:00 hod v Chrudichromech se bude konat výstava maškarních průvodů