Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Pohádkové příběhy šneka Krasíka přibližují čtenářům Moravský kras

Nejen dětem, ale i dospělým, je určená nová pohádková knížka, která vznikla v Moravském krasu. Jmenuje se Dobrodružství šneka Krasíka a jejím autorem je slovenský spisovatel Slavomír Szabó. Kniha vznikla v rámci projketu spolupráce Leader Pohádkové království šneka Krasíka který realizujeme s MAS OZ KRAS ze Slovenského krasu
.

Kulatý stůl ve Křtinách

MAS Moravský kras o.s. ve spolupráci s vedením obcí Křtiny, Habrůvka, Bukovina a Bukovinka Vás zve na Kulatý stůl obcí dne 19.5.2014 v 17 hodin v Hostnici u Farlíků ve Křtinách. Setkání podobného typu jsou organizovaná v souladu s metodou LEADER v návaznosti na tvorbu nové rozvojové strategie MAS na období 2014-2020.

Schválené Žádosti o dotaci z opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie NUTS II Jihovýchod – 20. kolo

Státní zemědělský intervenční fond má v rámci 20. kola příjmu žádostí Programu rozvoje venkova ČR ke dni 5. května schváleno v NUTS II Jihovýchod 62 Žádostí o dotaci v opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie v celkové výši podpory 12 029 942,- Kč. Je mezi nimi i 10 projketů z poslední výzvy naší MAS.

Ukliďme Česko!

Nová zelená úsporám pro rok 2014

1. dubna 2014 byl spuštěn příjem žádostí o poskytnutí podpory pro vlastníky a stavebníky rodinných domů na opatření vedoucí ke snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů, výstavbu rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností, výměnu neekologických zdrojů tepla na vytápění a na instalaci solárních termických systémů. K dispozici pro žadatele je 1,9 mld Kč.

Festival Den šneka Krasíka

MAS Moravský kras o.s., MAS Občianske združenie KRAS a Obec Senetářov Vás zvou v sobotu 5.4.2014 do Senetářova na Festival Den šneka Krasíka. V programu vystoupí naše a slovenské hudební skupiny, pro děti je připraveno maňáskové představení, soutěže a pohádkové hry. Pro rodiče gastronomické speciality Slovenského krasu.

Seznam vybraných projektů 10. výzvy

Výběrová komise a Programový výbor MAS Moravský kras o.s. na svých jednáních vybrali a schválili k podpoře 10 projektů podaných v 10. výzvě realizace Strategického plánu Leader Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras.

Výběrové řízení na nové zaměstnance

MAS Moravský kras o.s. vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozice projektový manažer pro zpracování rozvojové strategie regionu. Přihlášky lze poávat do 5. března 2014. Předběžný termín osobního pohovoru je dne 10. března 2014 v sídle MAS.

Seminář o rozvoji cestovního ruchu v Moravském krasu

MAS Moravský kras o.s. Vás zve ve dnech 3.- 4. dubna 2014 do Křtin na seminář Pověsti, legendy a historické příběhy v produktech venkovského cestovního ruchu. Součástí semináře bude i blok o pravěké historii Moravského a Slovenského krasu a jejím potenciálu v cestovním ruchu.

Veřejné slyšení žadatelů

MAS Moravský kras o.s. zve žadatele a další zájemce na veřejné slyšení projektů podaných v 10. výzvě které se bude konat dne 18. února 2014 ve 13. hod. v zasedací místnosti MAS. Veřejnému slyšení bude předcházet návštěva míst realizace projektů výběrovou komisí MAS v pátek dne 14. února 2014.

[1]      «      8   |   9   |   10   |   11   |   12   |   13   |   14   |   15   |   16   |   17   |   18      »      [53]

3.11. - 5.11. 2018, Svatohuberské menu na zámku ve Křtinách,