Prezentace ze semináře Úspory energie v Moravském krasu 2016

Osmý ročník semináře se konal 10. listopadu 2016 v Blansku ve Fotbalové hospůdce a zúčastnilo se jej na 60 posluchačů. Mezi 8 přednášejícími byli zástupci státní správy, neziskového sektoru i podnikatelského sektoru.

Pestrý program mimo jiné nabídl přednášky věnované šetrnému hospodaření s dešťovou vodou, na praktickém příkladu ukázal na čem všem může obec ušetřit při spolupráci s místním zemědělským družstvem, či nás seznámil s provozem ekologického volnočasového centra Švýcárna v Josefovském údolí u Adamova. Na semináři také přítomní získali nejaktuálnější informace k dotačním titulům na zateplování rodinných domů i budov či výměnu zdroje tepla na vytápění.

Jednotlivé přednášky si můžete stáhnout na odkazu níže:

Gastronomie krasu

ENERGYREGION

Místní akční skupina MAS Moravský kras z. s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

24.8.2017

V sobotu 2.září 2017 se v areálu hřiště za Rychtou v Krásensku koná soutěž ve vaření kotlíkových gulášů.

2.8.2017

Obec Ochoz u Brna zve ve dnech 29. - 30. září 2017 na Dny Ochoze u Brna.

13.7.2017

Muzeum Blanenska zve ve dnech 17. 7. - 21. 7. 2017 na Zážitkový příměstský program pro děti s tematikou historických objevů jeskyní Moravského krasu a archeologie.

15.5.2017

Obec Senetářov a Spolek Muzeum Senetářov pořádají v zahradě za muzeem Senetářovské gulášové slavnosti. Akce se uskuteční v sobotu 20. května 2017 od 13 hodiny.