Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Schválené Žádosti o dotaci z opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie NUTS II Jihovýchod – 19. kolo

Státní zemědělský intervenční fond má v rámci 19. kola příjmu žádostí Programu rozvoje venkova ČR ke dni 23.října 2013 schváleno v NUTS II Jihovýchod 262 Žádostí o dotaci v  opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie v celkové výši podpory 78.502.515,- Kč.
Schválení proběhlo na základě hodnocení žádostí Výběrovou komisí MAS a finančních prostředků alokovaných jednotlivými MAS na Výzvu.

Vítězové soutěže o nejlepší kotlíkové jídlo

V soutěži o nejlepší kotlíkové jídlo v rámci gastronomické soutěže na festivalu Via Bohemica zvítězilo společné družstvo MAS Stará Čierna voda a MAS Dudváh s maďarskou rybí polévkou halászlé. Do soutěže se přihlásilo celkem šet družstev z území MAS Moravský kras o.s., MAS Stará Čierna voda a MAS Dudváh. Všem družstvům děkujeme za účast v soutěži!

Ochutnejte speciality z Malodunajska!

V sobotu na festivalu Via Bohemica byly i nejlepší klobásy- vítěz Mezinárodního klobásového festivalu v roce 2011 v maďarské Békešské Čabě. Pokud jste je nestihli ochutnat, nebo vám chutnalii a chtěli byste si je koupit spolu sa dalšími slovenskými specialitami, kontaktujte přímo výrobce- budoucí držitele značky Malodunajsko- regionálny produkt. Značka vznikla v rámci projektu spolupráce Leader Via Bohemica.

Reportáže z festivalu Via Bohemica

Podívejte se s blanenskou televizí na festival Via Bohemica který se konal v Blansku ve dnech 25.-26. října 2013 a alespoň vizuálne ochutnejte naše a maďarské speciality a maďarská bojová umění.

V Blansku se vařil slambuc a tunkolós

Ve dnech 25.-26.10.2013 proběhl v Blansku I. ročník Festivalu Via Bohemica, mezinárodní akce pořádané v rámci společného projektu místních akčních skupin Moravský kras, Stará Čierna voda a Dudváh.

Festival Via Bohemica již tento pátek v Blansku!

Ukázka staromaďarských bojových umění. Tvořivé dílny pro děti. Slovenské dolnozemské jídla. Vaření v hunském kotli. Zpěvy a tance středověké Evropy v podání skupiny Gnomus. To je malá ochutnávka z programu, který nabídne festival Via Bohemica.
Přijďte zažít chuť starých časů na zámek do Blanska v pátek a v sobotu dvacátého pátého a dvacátého šestého října!

Pozvánka na workshopy k aktuálním trendům v cestovním ruchu

MAS Moravský kras o.s., MAS Stará Čierna voda a MAS Dudváh Vás zvou dne 25. 10. 2013 na workshop Příběh jako dědictví a destinace jako krajina příběhů a její nabídky zážitkového turizmu a na workshop "Gamefikace" jako marketingový nástroj v cestovním ruchu. Workshopy začínají od 10. hod. v audiovisuálním sálu zámku v Blansku.

Pohádky Slovenského krasu jsou již v tisku

Partnerská MAS OZ KRAS dokončila knihu pohádek Slovenského krasu. Autor Slavomír Szabó se zúčastní workshopu dne 25.10.2013 na zámku v Blansku a bude vést i brainstormig na téma Vyprofilování Moravského krasu jako krajiny příběhů a její nabídky zážitkového turizmu.

Pozvánka na seminář a festival do Slovenského krasu

MAS Moravský kras o.s. a OZ KRAS Vás zvou na seminář a festival do Slovenského krasu ve dnech 7.-10. listopadu 2013. Akce se uskuteční v rámci realizace projektu spolupráce LEADER Rozprávkové kráľovstvo slimáka Kraska. Pohádkové království nabídne rodinám s dětmi - i dalším cílovým skupinám aktivní program pro poznávání území MAS OZ KRAS a MAS Moravský kras. Nosnými prvky programu bude poznávání území formou pověstí a pohádkově zpracovaných příběhů se společnou pohádkovou bytostí Slimákom Kraskom-Šnekem Krasíkem.

Ochrana povrchových a podzemních vod

MAS Moravský kras o.s. a Sdružení Renesance krajiny Vás zvou ve dnech 11. - 12. října 2013 do Sloupu na vzdělávací akci Ochrana povrchových a podzemních vod v zemědělské krajině s důrazem na území CHKO a na krasové oblasti. Vzdělávací akce je součástí projektu Sdružení Renesance krajiny Šetrné hospodaření v krajině a územích soustavy NATURA 2000. Projekt je zaměřen na vzdělávání v plnění požadavků na šetrné zemědělské a lesnické hospodaření v územích NP, CHKO a NATURA 2000.

[1]      «      10   |   11   |   12   |   13   |   14   |   15   |   16   |   17   |   18   |   19   |   20      »      [52]

Obec Senetářov, Spolek Muzeum Senetářov pořádají 16.06.2017 v zahradě muzea Senetářovské gulášové slavnosti. Zahájení ve 13:00.

21.3.2018

28. Velikonoční jedovnický jarmark, sobota 24. března 2018 od 7.30 do 16.00 hodin v sále KD Jedovnice

24.11.2017

27. Mikulášský knižní jarmark, sobota – 2. prosince 2017, otevřeno od 7.30 do 12.00 hodin, sál KD Jedovnice a u KD