Buďte vítáni

právě jste navštívili stránky místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s. Tento spolek působí na území  59 obcí  a měst ležících severovýchodně od Brna a rozvíjí území metodou Leader.

Druhé veřejné projednávání strategie 2020

MAS Moravský kras o.s Vás zve na druhé veřejné projednávání Strategie 2020, na Kulatý stůl obcí Doubravice, Kuničky, Rájec - Jestřebí, Ráječko, Spešov. Ve středu 4. prosince 2013 se začátkem v 17 hodin v zasedací místnost MÚ Rájce-Jestřebí.

Pozvánka na programový výbor

Schůze programového výboru se bude konat v pondělí 9. prosince 2013 v 16.30 hodin v zasedací místnosti MAS Moravský kras o.s.

Veřejné projednávání strategie 2020

MAS Moravský kras o.s Vás zve na první veřejné projednávání Strategie 2020, na "Kulatý stůl obcí pod Kojálem v Moravském krasu", v úterý 26. listopadu 2013 se začátkem v 17 hodin v Jedovnicích v kulturním domě.

Pozvánka na seminář Úspory energie v Blansku

MAS Moravský kras o.s. Vás zve na podzimní seminář věnovaný dosahování energetických úspor a podpoře obnovitelných zdrojů energie na území Moravského krasu. Seminář se koná ve čtvrtek 21. listopadu 2013 v Blansku. Registrace na seminář byla prodloužena do 18. listopadu 2013.

Schválené Žádosti o dotaci z opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie NUTS II Jihovýchod – 19. kolo

Státní zemědělský intervenční fond má v rámci 19. kola příjmu žádostí Programu rozvoje venkova ČR ke dni 23.října 2013 schváleno v NUTS II Jihovýchod 262 Žádostí o dotaci v  opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie v celkové výši podpory 78.502.515,- Kč.
Schválení proběhlo na základě hodnocení žádostí Výběrovou komisí MAS a finančních prostředků alokovaných jednotlivými MAS na Výzvu.

Vítězové soutěže o nejlepší kotlíkové jídlo

V soutěži o nejlepší kotlíkové jídlo v rámci gastronomické soutěže na festivalu Via Bohemica zvítězilo společné družstvo MAS Stará Čierna voda a MAS Dudváh s maďarskou rybí polévkou halászlé. Do soutěže se přihlásilo celkem šet družstev z území MAS Moravský kras o.s., MAS Stará Čierna voda a MAS Dudváh. Všem družstvům děkujeme za účast v soutěži!

Ochutnejte speciality z Malodunajska!

V sobotu na festivalu Via Bohemica byly i nejlepší klobásy- vítěz Mezinárodního klobásového festivalu v roce 2011 v maďarské Békešské Čabě. Pokud jste je nestihli ochutnat, nebo vám chutnalii a chtěli byste si je koupit spolu sa dalšími slovenskými specialitami, kontaktujte přímo výrobce- budoucí držitele značky Malodunajsko- regionálny produkt. Značka vznikla v rámci projektu spolupráce Leader Via Bohemica.

V Blansku se vařil slambuc a tunkolós

Ve dnech 25.-26.10.2013 proběhl v Blansku I. ročník Festivalu Via Bohemica, mezinárodní akce pořádané v rámci společného projektu místních akčních skupin Moravský kras, Stará Čierna voda a Dudváh.

Reportáže z festivalu Via Bohemica

Podívejte se s blanenskou televizí na festival Via Bohemica který se konal v Blansku ve dnech 25.-26. října 2013 a alespoň vizuálne ochutnejte naše a maďarské speciality a maďarská bojová umění.

Festival Via Bohemica již tento pátek v Blansku!

Ukázka staromaďarských bojových umění. Tvořivé dílny pro děti. Slovenské dolnozemské jídla. Vaření v hunském kotli. Zpěvy a tance středověké Evropy v podání skupiny Gnomus. To je malá ochutnávka z programu, který nabídne festival Via Bohemica.
Přijďte zažít chuť starých časů na zámek do Blanska v pátek a v sobotu dvacátého pátého a dvacátého šestého října!

[1]      «      10   |   11   |   12   |   13   |   14   |   15   |   16   |   17   |   18   |   19   |   20      »      [52]