Nabídka účasti na VII. mezinárodním setkání přátel pícek a tradiční gastronomie

MAS Moravský kras z.s. si Vás dovoluje oslovit s nabídkou účasti na VII. mezinárodním setkání přátel pícek a tradiční gastronomie. Setkání se uskuteční ve dnech 8.-10. července 2016 ve Slovenské republice v Pribeníku (Perbenyik) u Královského Chlmce v Košickém kraji. Na akci budete mít možnost nahlédnout do Európy- našeho domova, do gastronomických specialit, které se zhotovují na volném ohni v Karpatské kotlině, jakož i do jedinečných zařízení a technologií, které slouží při zhotovování těchto specialit.

Přátelé pícek vaří a pečou podle tradic jídla, které se připravují v tradičních a mobilních pecích, na litinových kotoučích, v kotlíku, v pánvích, v různých grilech a v jiných strukturách. Mezi sebou si rozdávájí zkušenosti, recepty a ochutnávají i svoje pálenky, vždyť i dobrý kněz se učí do smrti. Během ochutnávání, vaření a pečení se o dobrou náladu účastníků postarají místní lidové hudby. Po večeřích bude možnost spalování kalorií, které se získají během celého dne formou taneční zábavy, hudba bude hrát až do rána.

MAS Moravský kras z.s. spolu s organizátory akce hledá několik týmů z území MAS kteří by venku na otevřeném ohni nebo ve venkovní peci připravili na setkání přátel pícek každý min. 1 tradiční české nebo moravské jídlo.

Další informace naleznete v příložené pozvánce. Kontaktní mobil a mail pro další informace a dotazy: 739 042 933, jozef.janco@seznam.cz

Pozvánka je ke stažení zde.

Video z minulého ročníku: