www.mas-moravsky-kras.cz
Čarokrásné krasové scenérie, pradávno obývané jeskyně a historie „železné huti českých i moravských zemí”. To vše se odráží v práci zdejších obyvatel a výrobcích, které zasluhují Vaši pozornost.

Drahanská vrchovina: Krajina příběhů

Severní část Drahanské vrchoviny je zatím pro turisty neobjeveným přírodně atraktivním a historicky bohatým územím, kde chybí tematický program rozvoje turismu z hlediska využití přirozených daností formou tradovaných a dějinně věrných místních historických příběhů. Každý z takových historických příběhů, který se váže ke konkrétnímu objektu má potenciál proměny daného místa na unikátní historickou půdu spojenou s lidskými osudy a místními i celoevropskými dějinami. Příběhy, většinou tradované ústním podáním, při literárním zpracování a kompletaci v příběhovém bedekru zvýší povědomí lokálpatriotizmu místního obyvatelstva, zájem o region jako turistickou destinaci a tím pozitivní dopad na místní ekonomiku.

V rámci projektu budou realizovány následující aktivity: etnologicko-historický výzkum orální historie (v území zrealizujeme etnologické-historický výzkum orální historie, který nám umožní zaznamenat tradované pověsti a historické příběhy, které se vážou ke krajině a jednotlivým přírodním výtvorům), verifikace faktů, vytvoření beletristických díl - povídek, zmapování přírodních zajímavostí, zmapování služeb v oblasti turismu, vydání cestovatelského bedekru Krajina příběhů: Drahanská vrchovina, distribuce bedekru, vytipování potenciálních vypravěčů příběhů dotčených obcí, vzdělávací semináře pro amatérské průvodce, organizace tiskové konference, webová podstránka krajiny příběhů.

Seznam všech podpořených projektů v rámci grantové výzvy naleznete zde.

Kolik zpřístupněných jeskyní je na území turistické destinace Moravský kras?

Čtyři
35%


Pět
39%


Šest
26%


Počet hlasujících: 38

Via Bohemica

Kras - naše společné dědictví

Ztracený svět

Rezervace stanů
POUZE
na e-mailu: masmk@seznam.cz

Sociální sítě

 
YouTube                 Facebook

moravskykras.eu
Verze s větším písmem pro slabozraké
2.5.2019

V sobotu 11.5.2019 ve 13 hodin se koná akce Senetářovské gulášové slavnosti.

25.1.2019

V sobotu 2. února 2019 ve 14:00 hod v Chrudichromech se bude konat výstava maškarních průvodů 

24.10.2018

3.11. - 5.11. 2018, Svatohuberské menu na zámku ve Křtinách,

4.9.2018

Dětská jezdecká škola Šemík, Řícmanice vá zve na 7. ročník Otevřeno 2018 ve spolupráci s cirkusem LeGrando
dne 8.9.2018 od 14.30 v Řícmanicích.

Mapa stránek / Prohlášení o přístupnosti / Webdesign / Webmaster / Copyright 2008 MAS MK