Představujeme nové držitele značky MORAVSKÝ KRAS regionální produkt

Celkem osm žádostí o značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt se sešlo na začátku roku 2016, proto ve středu 30. března zasedla po více než roce její certifikační komise. Komisi jsme předložili osm zajímavých subjektů, osm kvalitních žádostí, všichni úspěšnými žadateli.

Pojďme si je v krátkosti představit:

Lahůdky Nečas
: rodinná firma Antonína Nečase sídlící v obci Vavřinec, historie výroby sahá do roku 1996. Počátečním impulzem vzniku firmy zabývající se výrobou veškerého sortimentu výrobků studené kuchyně byla snaha vyrábět kvalitní výrobky, opírající se o tradiční výrobní postupy a technologie.

LM Keramika: Miroslav Ivanov přišel do České republiky z Bulharska s jediným cílem, a to naučit se postupu výroby kunštátské keramiky. Že se mu to podařilo můžete zjistit při pohledu na jeho keramiku, kterou vyrábí v obci Drnovice.

Zelenina z Bořitova: pan Jaroslav Crhák hospodaří na kvalitní půdě v okolí obce Bořitov. Věnuje se pěstování  česneku, cibule, brambor, zelí, mrkve, červené řepy, dýní, máku a dalších plodin. Na kolik jsou jeho produkty kvalitní dokládá řada certifikátů kvality a ocenění, mimo jiné Zlatá chuť Jižní Moravy, Regionální potravina a nově Moravský kras regionální produkt.

Vermi green - organické hnojivo: Ojediněle vyráběné organické hnojivo, získané z chovu žížal, se nazývá vermikompost a zakoupit jej můžete ve Vysočanech. Hnojivo je nositelem certifikátu BIO a může se tedy využívat také v ekologickém pěstování.

Blanenský kompost: kvalitního hnojiva z rostlinných odpadů z blanenského regionu si můžete koupit pytel o hmotnosti 25 kg nebo třeba celý kamion. Jaro je tu, dodejte živiny vaší zahrádce!

Rychta Krásensko: o krásnou budovu Rychty v centru obce Krásensko se již řadu let stará nezisková organizace Lipka. V její nabídce naleznete řadu pobytových přírodovědných a ekologických programů nejen pro školy, ale i pro jiné organizované skupiny. Lipka se aktivně podílí na rozvoji obce a účastní se nebo pořádá řadu místních akcí.

Krasojízda na segway: poznejte krásy Moravského krasu trochu jinak, za řidítky vozítka segway, které si můžete půjčit v hotelu Olberg v Olomučanech a absolvovat jednu z předem vytyčených tras nebo si namyslet trasu vlastní.

Minifarma Drválovice: Na této farmě najdete spoustu krásných hospodářských zvířat v jejich zmenšené podobě. Farma se zaměřuje na chov mini plemen hospodářských zvířat a spolu s nimi nabízí ucelené programy ať už u nich na farmě, nebo přímo na místě kam si je objednáte. Minifarma Drválovice často navštěvuje školky a školy a také akce v regionu.